Čas na čtení: 6 minut
(Aktualizováno: 10/06/2022)

Cestování je skvělá příležitost, jak si odpočinout a znovu se spojit sami se sebou, a jak to udělat lépe než v jednom z top 10 pomalých měst v Evropě. V případě, že jste to nevěděli, v 1999 zahájil pohyb pomalých měst, Cittaslow v nikoho jiném než v Itálii, slaví dolce vita. Od té doby, mnoho měst po celé Evropě se připojilo k oslavě uvolněnosti, blízkost matce k dobrému životu.

1. Nejlepší pomalá města v Evropě: Hloupý, Belgie

Země středověkých měst, říční údolí, a zelené louky. Silly je známý svou nenucenou povahou a uvolněným způsobem života. Dále, francouzsky mluvící město nabízí vynikající cyklistické stezky a turistické stezky přes historické hrady a kaple.

Jedna z nejlepších věcí, které definují Silly jako pomalé město, je to význam kultury a dědictví. Silly je postaven kolem středověkého hradu, se starými kamennými alejemi a lesy kolem něj. Pryč od škod rychlého světa, za lesem turistů sotva vidíte historii.

Amsterdam do Londýna Vlaky

Paříže do Londýna Vlaky

Berlín do Londýna Vlaky

V Bruselu do Londýna Vlaky

 

10 Slow Cities in Europe

 

2. Střední Delfland, Nizozemí

Mezi Rotterdamem, a Haag, 2 z nejnavštěvovanějších míst v Nizozemsku, Střední Delfland je první pomalé město v nizozemské zemi. Tento malý zelený kousek, unikátní čerstvé potraviny, a šarm byl první, kdo získal titul „Slow City“ v Nizozemsku.

Tak, pokud hledáte a klidné místo k útěku z hektického Rotterdamu, Midden-Delfland bude kus zdravého rozumu a krásného bydlení. Kromě prozkoumávání krajiny tohoto pomalého města, cestující mohou prozkoumat a ochutnat místní sýry, Miláček, a hroznové víno. Tudy, cestovatelé se dozvědí o místním způsobu života v Midden-Delfland a zažijí udržitelnost, a staňte se chytrými cestovateli, kteří budou sdílet další příběhy ekologického cestování.

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paříž Amsterdam vlaky

 

Peaceful Landscape of a lake

 

3. Nejlepší pomalá města v Evropě: Cortona, Toskánsko

Ve zvlněných kopcích Toskánska, město Cortona je nejlepším příkladem pomalého města v Evropě. Tím pádem, můžete odpočívat pod toskánskou oblohou, nebo ve vinicích v údolí Chiana s výhledem na jezero Trasimeno. Tato úžasná scenérie je prostě 2 hodin z Florencie, jedno z nejoblíbenějších italských měst.

Tak, Navzdory geografické blízkosti, Atmosféra Cortony je zcela odlišná od jejích sousedů. Chráněno velkými městskými hradbami z římských dob, v úzkých uličkách města se můžete dozvědět o opevnění a životě v etruské minulosti.

Milán Řím Vlaky

Florence k Římu Vlaky

Vlaky z Benátek do Říma

Naples do Říma Vlaky

 

Slow City Lifestyle Inner courtyard

 

4. Enns v Rakousku

Nejstarší město Rakouska je zastrčené mezi prastarými lesy. Za renesančními a barokními fasádami, věž, a působivé stěny, starověký Enns je ztělesněním pomalého města. Dobře chránění před moderním světem zdůrazňuje, že obyvatelé Ennsu chrání historii a kouzlo svého ospalého města.

Proto, pokud chcete odpočinkovou dovolenou, pak je Enns fantastickou destinací. Dále, piknik v líném odpoledni u Dunaje udělá váš výlet kompletní. Město, které se nachází v Horním Rakousku, vám pozvedne náladu na novou úroveň božského života.

Mnichov do Innsbruck Vlaky

Salzburg Innsbruck Vlaky

Oberstdorf do Innsbruck Vlaky

Graz Innsbruck Vlaky

 

 

5. Nejlepší pomalá města v Evropě: Biskupiec, Polsko

Část oblasti Mazurských jezer, Biskupiec je krásné město v Polsku, které zachovává pomalý městský život. Zachovalá divoká příroda v okolí jezer dokazuje, že si Biskupiec váží života, zdravý, a ekologické, na rozdíl od hektického životního stylu ve velkých městech.

Dále, měli byste se podívat na Zatorze, kulturní centrum Biskupiec. Tímto způsobem se můžete dozvědět více o vizi města a o tom, jak si udržuje pomalý způsob života. Dále, Biskupiec má několik skvělých kaváren a barů, kde můžete ochutnat místní kuchyni.

 

Colorful Buildings Slow City In Poland

 

6. Mendrisio, Švýcarsko

Nachází se v jižní oblasti Švýcarska, Mendrisio bohaté dědictví, zemědělské poklady, a příroda to umístí na jeden z vrcholů 10 pomalých měst v Evropě. Přirozená nádhera parků a zahrad, které lze prozkoumat pěšky, nebo na kole, jsou skvělými příklady komunita uvědomující si životní prostředí ve městě Mendrisio.

Dále, Mendrisio je domovem několika míst světového dědictví, jako ty tři kostely, a šest paláců. Tak, pokud si chcete odpočinout od popíjení vína z místních vinic, můžete vyrazit prozkoumat kostel S. Martino nebo mozaiky S. Maria v Borgo.

Interlaken do Curych Vlaky

Lucerne Zurich Vlaky

Bern Curych Vlaky

Geneva do Curych Vlaky

 

Winery In Switzerland

 

7. Abbiategrasso, Itálie

Abbiatergrasso je dalším skrytým klenotem v Itálii, v nádherném údolí Ticino. Taky, člen hnutí pomalých měst, Abbiatergrasso je jen 22 km od hlavního města módy, Milán. Na rozdíl od Milána, Abbiatergrasso nabízí klidnou atmosféru v přírodní rezervaci údolí Ticino.

Kromě zpěvu ptáků, cestující si užijí návštěvu hradu, a kostely. Krásné vily u řek jsou dalším fantastickým nápadem na den v Abbiatergrasso. Tato malebná scenérie ukazuje pomalý životní styl v Abbiatergrasso, vytváří perfektní prostředí pro přípravu skvělých místních jídel, jako je proslulý sýr Gorgonzola.

Rimini do Verona Vlaky

Řím Verona Vlaky

Florence na Verona vlaků

Venice do Verona Vlaky

 

Tiny Peaceful Street in Italy

 

8. Hodmezovasarhely, Maďarsko

Další skvělý příklad 10 pomalými městy v Evropě je Hodmezovasarhely. Má velký zdroj přírodní termální vody, která teče do městských venkovních lázní. Tento přírodní zázrak přitahuje turisty z celé země, a svět – všichni se chtějí máčet ve vodách a jejich klidu. Dále, Hodmezovasarhely je domovem mnoha velkých kostelů, muzeí, parky, a orientační body pro ty, kteří se chtějí něco dozvědět historie a kulturní dědictví.

nicméně, pokud chcete strávit kouzelný čas v přírodě, pak máte štěstí, protože národní park Koros-Maros je blízko. Snadno se k němu dostanete pěšky, s piknikovým košem pro nezapomenutelný piknik uprostřed kvetoucího heřmánku.

Vlaky z Vídně do Budapešti

Vlaky z Prahy do Budapešti

Vlaky z Mnichova do Budapešti

Vlaky z Grazu do Budapešti

 

Chamomile Blooming

 

9. Nejlepší pomalá města v Evropě: Kreon, Francie

Pomalé město Creon ve Francii má idylickou polohu, mezi Dordogne na severu a Garonne na jihu. Zelená scenérie a starobylé hrady dělají Dordogne jedno z nezapomenutelných míst v Evropě.

navíc, cestovatelé najdou okolní vinice a kopce jako stvořené pro opékání buřtů v La Vie en Rose. Tak, s trochu přes 4000 obyvatel a spousta krásných míst k odpočinku, Kreón je tak pomalý, jak jen může, a úžasné na dovolenou v každém ročním období.

Amsterdam je Pařížské Vlaky

Londýna do Paříže Vlaky

Rotterdam je Pařížské Vlaky

V Bruselu do Paříže Vlaky

 

Top 10 Slow Cities in Europe

 

10. Ludinghausen, Německo

Ludinghausen je město se třemi hrady založené v r 13čt století. Hrad Vischering, hrad Kakesbeck, a zámek Ludinghausen jsou 3 z nejúžasnějších hrady v Německu měli byste navštívit jednu ze skvělých cyklistických tras v této oblasti.

Kromě své velké historie, vesnička Seppenrade v Ludinghausenu má kouzelnou poklidnou atmosféru. Cestovatelé do tohoto pomalého města si užijí toulky růžovým sadem, zelené plochy, a dělat skvělé outdoorové aktivity.

Offenburg Freiburg Vlaky

Stuttgart do Freiburg Vlaky

Leipzig do Freiburg Vlaky

Norimberk do Freiburg Vlaky

 

Cotswolds England countryside River

 

Tady v Uložit vlak, rádi pomůžeme naplánovat výlet na vrchol 10 pomalých měst v Evropě. Nic se nevyrovná zahájení odpočinkové dovolené jako pohodlná cesta vlakem do cíle.

 

 

Chcete na své stránky vložit náš blogový příspěvek „Top 1o Slow Cities in Europe“?? Můžete buď vzít naše fotografie a text a dej nám úvěr s odkazem na tento blog post. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcs%2Fslow-cities-europe%2F– (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)