Čas čítania: 5 minút
(Aktualizované: 30/09/2022)

Premýšľali ste niekedy nad tým, aké sú najlepšie halloweenské destinácie v Európe? Väčšina ľudí verí, že Halloween je americký výtvor. Avšak, prázdninový trik, zombie sprievody a kostýmy je keltského pôvodu. V minulosti, ľudia nosili kostýmy okolo ohňov, aby vystrašili duchov počas keltského festivalu Samhain. Halloween sa vyslovene oslavuje 31. októbra, pretože, v ôsmom storočí, Pápež Gregor III určil 1. november za deň všetkých svätých.

teda, Halloween je namiesto európskeho pôvodu. navyše, na niektorých miestach, stal sa sviatkom, ktorý trvá aj po noci svätej. Nasledujúcich niekoľko miest plánuje skvelé halloweenske festivaly, ponúka zábavu pre celú rodinu a jedinečné aktivity na tých najstrašidelnejších miestach planéty. Takže, ak si svoj halloweensky kostým naplánujete rok vopred, budete milovať tieto halloweenské destinácie v Európe.

1. Halloween v Derry, Severné Írsko

Halloweenoví nadšenci ohodnotili Derry ako číslo 1 Halloweenská destinácia v Európe. Staroveké mestské hradby zahŕňajú najúžasnejšiu halloweensku ukážku strašidelných a strašidelných projekcií na stenách. Vzhľadom k tomu, 17th storočia Halloween bol najväčšou oslavou v tomto Derry v Severnom Írsku.

Asi týždeň pred októbrom 31sv, ulice Derry zdobí halloweenska atmosféra. napríklad, návštevníci si môžu užiť skvelé pouličné predstavenia, Workshopy Jacka O'Lanterna, a miestni obyvatelia v úžasných kostýmoch. Aby toho nebolo málo, nechceli by ste si nechať ujsť fantastický Return of the Ancient Parade. Táto prehliadka sa koná naposledy 35 ročníka 31. októbra na Staromestskom námestí.

Antwerp do Londýna Vlaky

Ghent do Londýna Vlaky

Middelburg do Londýna Vlaky

Leiden do Londýna Vlaky

 

Best Halloween Destinations in Europe

2. Halloween v Draculovom hrade, Transylvánia

Nemusí to byť najväčšia destinácia na Halloween, ale Transylvánia je určite najznámejšia. Draculov dom, legendárny upír, priťahuje každoročne tisíce milovníkov Halloweenu, ktorí sa ocitnú na potulkách stredovekými uličkami, hypnotizujú opevnené kostoly a saské citadely.

Zatiaľ čo pôvodný Dracula bol vlastne Vlad, rumunského cisára, známy svojou brutalitou, nezabráni cestujúcim v príchode na Halloweenske slávnosti na hrad Bran. Okrem oslavy Halloweenu, návštevníci tohto regiónu v Rumunsku môžu preskúmať strašidelné hrady v Transylvánii, známy príbehmi o strašidelných duchoch obývajúcich tieto starobylé hrady.

 

3. Halloween v Corinalde, Taliansko

Taliansko je známe najmä svojou chutnou kuchyňou, uvoľnený vidiek, víno, a krásny život. Avšak, počas Halloweenu sa odhalí menej známa stránka tejto nádhernej krajiny. Corinaldo vyzerá ako očarujúce mesto s neuveriteľnou krajinou. Avšak, Bohatá história Corinalda ho zaradila na mapu najlepších halloweenskych festivalov v Európe.

Obyvatelia Corinalda budú na Halloween nielen oblečení ako čarodejnice a čarodejníci, ale budú tiež oslavovať svoje strašidelné dedičstvo., keďže mnohí z nich sú potomkami čarodejníc. Návštevníci sa s nimi budú môcť stretnúť na miestnom trhu čarodejníc a remesiel, kde budú pouličné vystúpenia a iné prekvapenia. Corinaldo sa nachádza v strednom Taliansku, na brehoch rieky Nevola, za múrmi zo 14. storočia.

Miláno Rím Vlaky

Florence k Rímu Vlaky

Benátky do Ríma Vlaky

Naples do Ríma Vlaky

 

Best Halloween Destinations in Europe

 

4. Burg Frankenstein, Nemecko

Inšpirácia pre román Marry Shelly, Burg Frankenstein v Nemecku, je domovom najdlhšieho halloweenskeho festivalu v Európe. Pôvodne toto miesto inšpirovalo Shelly k napísaniu slávneho príbehu o Frankensteinovi, alchymista, ktorý svoj talent využíval na viac ako len na alchýmiu.

Odvtedy, Burg Frankenstein sa stal top destináciou pre milovníkov Halloweenu z celého sveta. Cestovatelia z USA a Európy cestujú do Burgu v Nemecku na dva týždne osláviť Halloween. napríklad, ikonický dom otvára svoje brány a organizuje tematické večere. Navyše, rodiny s deťmi si môžu užiť halloweensku atmosféru prostredníctvom rôzne aktivity v tomto období.

Frankfurt do Berlin Vlaky

Leipzig do Berlína Vlaky

Hanover do Berlína Vlaky

Hamburg do Berlína Vlaky

 

Sinister Castle

5. Defilé darebákov v Disneylande, Paríž

Magické kráľovstvo Disneyland v Paríži je ideálnou halloweenskou destináciou pre rodiny aj dospelých. Očarujúce uličky tohto rozprávkového zábavný park premeniť na pôsobivý halloweensky festival tých najznámejších darebákov vo vašich obľúbených rozprávkach.

Na rozdiel od iných halloweenskych destinácií v Európe, v Disneylande v Paríži, slávnosti trvajú celý mesiac, od októbra 1sv. teda, počas halloweenskeho mesiaca v parížskom Disneylande môžete oslavovať koľko len chcete a mať na každý večer iný kostým.

Amsterdam je Parížskej Vlaky

Londýna do Paríža Vlaky

Rotterdam je Parížskej Vlaky

V Bruselu do Paríža Vlaky

 

 

6. Halloween v Amsterdame

V posledných rokoch Popularita Amsterdamu sa stala jednou z najlepších halloweenskych destinácií v Európe. Počas Halloweenu, Amsterdamské kanály nesú sviatočnú náladu a krásne domy’ strašidelné tradičné dekorácie. Avšak, tieto detaily môžu byť ideálne na to, aby ste sa dostali do sviatočného ducha. stále, Amsterdam má väčší plán vytvoriť nezabudnuteľný zážitok z Halloweenu pre mnohých cestovateľov, ktorí prídu koncom októbra.

Návštevníci Amsterdamu si môžu užiť strašidelné filmové maratóny, duchovné zájazdy, fetiš párty, a mnoho ďalších prekvapení, ktoré má tento očarujúci v zásobe. Navyše, Amsterdam hostí fantastický ples príšer, kde stretnete strašidelných GoGo Ghouls, obdivovať veľkolepé kostýmy holandských davov, a majú jedinečnú halloweensku atmosféru.

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paríž Amsterdam vlaky

 

Halloween Costume Party

7. Halloween v Londýne

Londýn je vždy hektický a preplnený turistami, ktorí milujú jeho úžasné vibrácie. Britská metropola je skvelou nákupnou destináciou, s fantastickými strešnými barmi na koktaily a skvelou kultúrnou scénou. Avšak, Londýn má aj temnejšiu stránku, ktorá ožíva počas Halloweenu. Dungeony, Jack Rozparovač, a starobylé ulice Londýna vytvorte dokonalé prostredie pre ohromujúci Halloween.

teda, ulice’ trendy a luxusné hlavné mesto sa na jeden týždeň koncom októbra zmenilo na obrovský halloweensky festival. Okrem halloweenskych akcií v hlavných atrakciách, v strešných baroch a reštauráciách sa konajú halloweenske večere a večierky. Takže, rezervujte si pobyt vo východnom Londýne, ak chcete zažiť ten najstrašidelnejší Halloween. Táto oblasť je notoricky známa svojimi strašidelnými príbehmi o sériových vrahoch a inými legendami.

Amsterdam do Londýna Vlaky

Paríža do Londýna Vlaky

Berlín do Londýna Vlaky

V Bruselu do Londýna Vlaky

 

Creepy Doll Halloween Costume

tu na Uložiť vlak, radi vám pomôžeme naplánovať výlet vlakom do najstrašidelnejších uličiek Európy, kde si môžete vypočuť strašidelné príbehy starých legiend.

 

 

Chcete vložiť naše blogu, “Najlepšie halloweenské destinácie v Európe,“Na vaše stránky? Môžete buď nasnímať naše fotografie a napísať text, alebo nám môžete uviesť odkaz na tento blogový príspevok. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/sk/best-halloween-destinations-in-europe/ – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)