Време на читање: 7 минути
(Последно освежено на: 13/05/2022)

Освен изборот на фустанот, или костум, планирањето на свадба е предизвик за секој пар. Од списокот на гости до темата, има толку многу детали кои го прават денот да биде сон. Сепак, свадбената дестинација е една од главните работи за кои треба да се одлучите. овие 10 Неверојатните свадбени дестинации во Европа ги нудат врвните места за свадби за најмагичниот ден на свадбата.

 

1. Неверојатни свадбени дестинации: Свадба во Париз

Париските покриви, замоци, и софистицираниот шарм создаваат најмагична атмосфера за свадба. Оттука, француската престолнина е популарна дестинација за патување на парови и врвна свадбена дестинација. понатаму, лесно можете да преминете од сервирање паштета од рецепција до пиење шампањ со поглед на Ајфеловата кула на меден месец.

Додека Париз е неверојатна локација за свадби, треба да размислите дека Париз е исто така една од поскапите свадбени дестинации во Европа. Така, свадбата во Париз е неверојатен избор за парови кои сакаат да се расфрлаат со својата свадба и гости.

5 Прекрасни места за свадби во Париз:

Полуостровот

Шато д'Есклимонт

Испитувачка капела

Бери музички павилјон

Белата куќа

 

Амстердам до Париз возови

Лондон до Париз возови

Ротердам во Париз возови

Брисел во Париз возови

 

Amazing Wedding In Paris

 

2. Тоскана

Да ги направите вашите први чекори како брачна двојка под винова лоза е прекрасен начин да започнете брак. Тркалачките ридови на Тоскана, рачно изработени тестенини, и црвено вино, се само неколку причини да се заљубите во Италија. Со други зборови, Тоскана е незаборавна дестинација за да ја прославите вашата љубов со блиските пријатели и семејството.

Без разлика на местото што ќе го изберете, Пролетта е најдобро време за свадба во Тоскана. Причините се; времето е убаво и удобно за настани во затворен или отворен простор, и тоа е бесплатно за туристи. Затоа, ако веќе сте решиле да се венчате во Тоскана, се што треба да направите е да го изберете местото на свадбата. Од луксузни вили во живописната Вал д’Орсија до шармантни селски куќи, има многу места за свадби за секој концепт и буџет.

5 Романтични локации за свадби во Тоскана:

Кастиљон дел Боско

Борго Санто Пјетро

Вила Вињамаџо

Куќа од корнаки

Земји на Нано

 

Римини за возови во Фиренца

Рим на возови во Фиренца

Пиза на возови во Фиренца

Венеција до возови во Фиренца

 

An Amazing Wedding In Tuscany

 

3. Неверојатни свадбени дестинации: Единбург

Добро сочувани антички градби, богата историја, и волшебна архитектура, Единбург е најпрекрасната свадбена дестинација во ОК. понатаму, старите библиотеки, приемни сали, и средновековни замоци, среде зелените шуми и дрвја, се прекрасни свадбени места.

Да се ​​каже вистината, Единбург е забавен и жив град, можеби најживото место во Шкотска, обезбедување на најдобра атмосфера за најсреќната прилика. во прилог, Единбург е можеби единствената дестинација во Европа каде што ќе најдете замоци, фарми, и ексклузивни хотели за вашата неверојатна свадба.

5 Уникатни места за свадби во Единбург:

Бањите на стариот доктор Белс

Замокот Единбург

Doubletree од Хилтон

Кралскиот колеџ на лекари

Менсфилд Тракуер

 

Unique Wedding Venues In Edinburgh

 

4. Езерото Блед, Словенија

Со прекрасен поглед на езерото и околните планини, Езерото Блед е една од најромантичните свадбени дестинации во Европа. Згора на тоа, најпосебната карактеристика на езерото Блед е малиот остров во неговиот центар и прекрасната црква. Островската црква е прекрасно место за интимна граѓанска и црковна венчавка, со брод пристап од копното.

Покрај шармантниот амбиент, Езерото Блед е прекрасно место за меден месец. На овој начин, директно од дочекот и забавата во еден од луксузните хотели, може да се пензионирате во вашата сопствена кабина на вода или апартман за меден месец. Згора на тоа, Езерото Блед нуди многу романтични излетнички места, пешачки патеки, и спортови на вода за животно сеќавање.

5 Неверојатни места во езерото Блед:

Гранд Хотел Топлице

Црквата на островот Блед

Вила Блед

Бреговите на езерото Блед

Замокот на езерото Блед

 

 

5. Неверојатни свадбени дестинации: езерото Комо

Впечатливи италијански градини што завршуваат во водите, романтични тераси со поглед на езеро, Езерото Комо е неверојатно љубовна дестинација во Европа. Така, Езерото Комо нуди совршен амбиент за свадбена церемонија и неверојатни свадбени фотографии.

Покрај извонредниот дизајн и стил на свадбените места во езерото Комо, италијанските вили покрај езерото се идеални за забави за невести и младоженци. Секоја од местата во езерото Комо има директен пристап со брод. Затоа, среќната двојка може да планира незаборавни ергенски и момински забави доколку планираат летна свадба во езерото Комо. Крајна линија, езерото Комо е прекрасна локација за свадба, каде што „долче вита“ навистина започнува со среќна двојка што се врзува.

5 Романтични места во езерото Комо:

Вила Ерба

Тенута Ла Мадонина ди Барни

Вила Д'Есте

Мандарински ориентален хотел

Вила Балбијано

 

Милан во Торино возови

Езерото Комо во Торино возови

Џенова во Торино возови

Парма во Торино возови

 

Lake Como view with a couple before marriage

 

6. Свадба од бајки во Ирска

Ако отсекогаш сте сонувале да се омажите за вашиот принц шармантно, тогаш свадбата во Ирска е местото каде што вашите соништа се остваруваат. замоци, и екстравагантни градини во живописните планини на Ирска, беа домаќини на многу романтични свадби. дури и повеќе, прекрасните замоци се дел од богатата галска историја во Ирска и се трансформирале од античките утврдувања, и симболи за моќ, во спектакуларни свадбени места.

Како резултат на тоа, замоците се одлично место за свадби, не само благодарение на нивната поставеност и романтична атмосфера, туку и благодарение на нивната големина. Така, многу замоци и дворци во Ирска можат да ги сместат целите гости’ списоци за свадбен викенд. Сепак, ако сакате поинтимна свадбена веселба, потоа шармантните села и дворци во Ирска, со задоволство ќе биде домаќин на вашата свадба од соништата.

5 Неверојатни места за свадби во Ирска:

Селото Балимагарви

Замокот Ашфорд

Замокот Бел Остров

Clanwilliam House, Ко. Виклоу

Куќата на Драмхала, Ко. Донегал

 

Fairytale Wedding In Ireland

 

7. Неверојатни свадбени дестинации: Берлин

Млад, фанки, трендови, и необично, Берлин е одлична свадбена дестинација за млади и смели парови. Додека повеќето парови избираат поромантично класична дестинација за нивниот голем ден, како Париз или езерото Комо, Берлин е необична дестинација за свадби. Познат по своите барови, ноќна сцена, и фантастичен ноќен живот, Берлин има многу повеќе да понуди во свадбената сцена, отколку да се биде само одлична дестинација за ерген и ерген.

На пример, Берлин е богат со историја, а повеќето од нејзините главни историски градби се добро сочувани, нудејќи прекрасни класични места за интимна свадба. Од друга страна, другите места нудат одличен поглед на градот и се одлични места за свадби на отворено, совршен за летна свадба. Значи, и покрај тоа што е главен град на фанкот, Берлин е прекрасна свадбена дестинација во Европа, за рок ѕвездени парови, со допир на глам.

Најдобрите места за свадби во Берлин:

Хотелот во Рим

Силоџ

А-Роза Шармуцелзе

2C Spreequartier

 

Франкфурт во Берлин возови

Лајпциг во Берлин возови

Хановер во Берлин возови

Хамбург до Берлин возови

 

Bride Photoshoot In Berlin

 

8. Амстердам

Со шармантни мостови, цвеќиња насекаде, и идилични глетки од секој агол, Амстердам е неверојатна свадбена дестинација. Холандската престолнина е пријателска, лесен, и шарениот град. Згора на тоа, Амстердам е ан ЛГБТ-пријателски град и ги поздравува сите парови кои сакаат да му ја кажат својата љубов на светот.

во прилог, во случај да планирате свадба со буџет, свадбите се бесплатни во вторник. Значи, спакувајте ги вашите најдобри пријатели, и родителите, за интимна и незаборавна свадба во една од 10 неверојатни свадбени дестинации во Европа.

Врв 5 Места за свадби во Амстердам:

Вонделкерк

Hortus Botanicus

Коеплкерк

Ресторан Кас

Понт 13

 

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

 

LGBT Wedding In Amsterdam

 

9. Неверојатни свадбени дестинации: Баварија, Германија

Рустикален пејзаж, планински погледи, и баварската природна убавина создаваат најидиличен амбиент за интимна свадбена церемонија. во прилог, Баварија е еден од најубавите и најголемите региони во Германија. Така, ќе имате целосна приватност за да уживате во вашиот ден на големото баварско отворено.

Згора на тоа, Баварија е едно од најживописните места во Германија, од зима до лето. На овој начин, би можеле да направите зимска свадба во снежната бела земја на чудата, или добредојде на пролетта во расцутените планини наоколу. Како и да е, вашите свадбени фотографии, и настанот ќе биде неверојатно посебен.

3 Неверојатни локации за свадби во Баварија:

5* Steigenberger Хотел Sonnenhof

ЗАМОК ЕЈРИХШОФ замокот

Исклучување на Гауклерхоф

 

Салцбург во Виена возови

Минхен во Виена возови

Грац во Виена возови

Прага во Виена возови

 

Amazing Wedding Locations In Bavaria

 

10. Неверојатни свадбени дестинации во Европа: Австриските Алпи

Секој патник на австриските Алпи се заљубува во планините од прв поглед, па зошто да не се венчате на оваа прекрасна локација. Како слика директно од списание за невести, вашите свадбени слики во мирните алпски планини, или недопрени езера, австриските Алпи се незаборавна локација за свадби.

Помеѓу зимска скијачка свадба, на пролетна свадба, има многу свадбени места за избор. На пример, можете да планирате церемонија на отворено на карпа, со поглед на планина, или во шармантна вила со неколку ваши блиски пријатели над а викенд бегство во Алпите. Во крајна линија, од послужување Шницел на рецепција, да танцуваат под небо полно со ѕвезди, свадба на Алпите е брак од бајките во подготовка.

3 Прекрасни места за свадби на австриските Алпи:

Росл Алм Шале

Тврдината Куфштајн

Maierl Alm и вили

 

Минхен во Инсбрук возови

Салцбург во Инсбрук возови

Оберсдорф во Инсбрук возови

Грац во Инсбрук возови

The Austrian Alps Wedding

 

Со задоволство ќе ви помогнеме да планирате романтично патување со воз до вашата свадбена дестинација од соништата, Само внесете SaveATrain.

 

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост „10 неверојатни свадбени дестинации во Европа”На вашата страница? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fmk%2Famazing-wedding-destinations-europe%2F – (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе ги најдете нашите најпопуларни линии за воз - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml.
  • Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml, и може да ги смените / овите во / fr или / de и повеќе јазици.