Čas čítania: 5 minút
(Aktualizované: 15/07/2022)

Francúzsko je plné úchvatných pamiatok. Ak cestujete do Francúzska prvýkrát, pozrime sa na naše 10 denný cestovný itinerár! Predpokladajme, že si chcete vychutnať francúzske vinice na vidieku a romantické záhrady obklopujúce neuveriteľné zámky. V tom prípade, po tomto itinerári nájdete to najlepšie z najkrajších miest Francúzska.

deň 1 vášho itinerára cesty po Francúzsku – Paríž

Zatiaľ čo v Paríži môžete pokojne stráviť týždeň, ak len máte 10 dní na cestu do Francúzska, potom by mali byť aspoň dva dni v Paríži. 10-dňový výlet vo Francúzsku musí začať piknikom s výhľadom na Eiffelovu vežu a pokračovať k Arc du Triumph. Toto sú len dve miesta, ktoré môžete navštíviť na klasickom turné po Paríži.

Navyše, stráviť deň túlaním sa po uliciach je najlepší spôsob, ako stráviť popoludnie v Paríži. Preskúmanie malých butikov a kaviarní alebo prechádzka pozdĺž Seiny bude niekoľko jedinečných vecí, vďaka ktorým bude začiatok vašej cesty do Francúzska nezabudnuteľný..

Amsterdam je Parížskej Vlaky

Londýna do Paríža Vlaky

Rotterdam je Parížskej Vlaky

V Bruselu do Paríža Vlaky

 

10 Days France Travel Itinerary: Paris

 

deň 2 – Zostaňte v Paríži

Na druhý deň v Paríži, si môžete užiť katedrálu Notre Dame, prechádzka po Seine, a navštívte neuveriteľný Louvre a obdivujte Monu Lisu. Objavte bohémsku stránku Paríža, ideálnou možnosťou je prehliadka so sprievodcom po Montmartre a bazilike Sacre-Coeur. Potom, ak máte málo času, zadarmo prechádzky mestom sú fantastickým spôsobom, ako objaviť to najlepšie z Paríža.

Okrem spoznávania histórie a kultúry, môžete sa spojiť s inými prví cestujúci v Paríži a dokonca pokračovať v spoločnom spoznávaní Francúzska. navyše, sprievodcom je miestny Parížan, takže budú mať veľa skvelých tipov a odporúčaní, ako si užiť Paríž ako domáci.

 

Montmartre Walking Tour

 

deň 3 – Versailles a Giverny

Hodinu vlakom z Paríža 2 Od Írska po Saské Švajčiarsko, Versailles a Giverny. Väčšina ľudí nevie, že Versailles je malé mesto a nie len slávny Versailleský palác. Navyše, len milovníkom umenia bude známe meno Giverny. Kedysi domov francúzskeho impresionistického maliara Clauda Moneta, Giverny dnes láka návštevníkov, ktorí chcú obdivovať slávnu záhradu a lekná zblízka a osobne.

teda, budete mať úžasný čas na objavovanie nádherného paláca Versailles a jeho záhrad. Záhrady vo Versailles sú obrovské a ideálne na jeden deň mimo Paríža, a to isté platí pre Giverny. Mesto je pomerne malé, a Monetov dom je hlavnou atrakciou v Giverny. Takže, môžete ľahko skombinovať krátky výlet do Giverny a stráviť zvyšok dňa vo Versailles, aby ste mohli poriadne preskúmať palác a okolie.

Vlaky z Lyonu do Versailles

Vlaky z Paríža do Versailles

Vlaky z Orleans do Versailles

Vlaky z Bordeaux do Versailles

 

The Palace Of Versailles

 

Dni 4-6 z tvoj Cestovanie po Francúzsku – Údolie Loiry a Bordeaux

Ďalšou zastávkou vášho 10-dňového výletu do Francúzska je neuveriteľná krajina vína, Bordeaux, a údolím Loiry. Domov rozprávkového francúzskeho zámku, romantické záhrady, a rieka Loira, Údolie Loiry vám dá okúsiť francúzsky vidiek a životný štýl. teda, požičanie bicykla na bicykel Okolo údolia je skvelý spôsob, ako preskúmať najkrajší región Francúzska a históriu malých dedín v okolí.

Ďalej, v Paríži, Vo vybraných reštauráciách si môžete dopriať sladké cukrárne a francúzsku kuchyňu, v Bordeaux, doprajete si ochutnávka vína. Región Bordeaux je známy svojimi vynikajúcimi vinicami, tak si to určite naplánujte skákacia túra po vinici v dostatočnom predstihu, aby vám nič neušlo. Ochutnávky vína sú skvelým dôvodom, prečo stráviť noc v čarovnom Airbnb alebo zámku na Loire alebo Bordeaux.

Paríža do Bordeaux Vlaky

Vlaky z Marseille do Bordeaux

Nantes Bordeaux Vlaky

Vlaky z Cannes do Bordeaux

 

 

deň 7-8 z tvoj Cestovanie po Francúzsku – Provence

Levanduľové polia so zámkami v pozadí sú jedny z najznámejších pohľadov na Francúzsko. teda, ak plánujete letnú dovolenku vo Francúzsku, Provensálsko by malo byť vašou ďalšou destináciou na desaťdňovom cestovnom itinerári po Francúzsku.

Môžete stráviť noc v očarujúcom zámku alebo Airbnb v Aix-en-Provence, pretože tento región má fantastické dovolenkové prenájmy. Týmto spôsobom môžete preskúmať očarujúce mesto a pamiatky v okolí. Na druhý deň, môžete cestovať z Provence do Gorge du Verdon, jeden z neuveriteľných prírodných divov Francúzska.

Dijon do Provence Vlaky

Paris Provence Vlaky

Lyon do Provence Vlaky

Marseille Provence Vlaky

 

10 Days France Travel Itinerary: Provence

 

deň 9 – francúzskej Riviére

Na tvojom cesta späť z Provence do Paríža, zastávka v Nice. Tu si môžete užiť trochu slnka a zlatých pláží Francúzskej riviéry. Naozaj, svetovo známy pre svoje úžasné pobrežie a letnú atmosféru, Nice je ultimátnou destináciou vo Francúzsku na dovolenku pri mori.

Okrem uvoľnenej atmosféry, Nice má skvelé reštaurácie, kde si môžete zahryznúť po kúpaní v Stredozemnom mori. Nice je vynikajúcou voľbou, ak máte málo času, ale pobyt na Francúzskej riviére by ste si mohli predĺžiť a navštíviť pláže Saint Tropez. Avšak, to znamená, že by ste mali zvážiť skrátenie svojho pobytu na Loire a Provence.

Vlaky z Paríža do Cannes

Vlaky z Lyonu do Cannes

Vlaky z Cannes do Paríža

Vlaky z Cannes do Lyonu

 

French Riviera In Summer

 

deň 10 – Späť v Paríži

Paríž je vynikajúcim zakončením nezabudnuteľného výletu do Francúzska. Okrem známych pamiatok, Paríž má veľa skrytých miest, o ktorých vedia len miestni. teda, ak máte celý deň v Paríži až do letu, môžete preskúmať niekoľko menej známych miest v Paríži, ako na blšom trhu na trochu nákupov, alebo a piknik v Buttes Park- Chaumont.

konečne, Francúzsko je nezabudnuteľnou destináciou v Európe. Od známych levanduľových polí v Provence až po Montmartre v Paríži, existujú veľa miest na objavovanie vo Francúzsku. teda, a 10 denný cestovný itinerár vo Francúzsku sa môže zmeniť na nádherné dva týždne.

Paríž Amsterdam vlaky

Paríža do Londýna Vlaky

Vlaky z Lyonu do Bruselu

Vlaky z Lyonu do Rotterdamu

 

Francúzsko je úžasná krajina, ktorú musí zažiť každý cestovateľ. Ste pripravení na 10 Dni cestovania po Francúzsku? Rezervujte si lístok na vlak s Uložiť vlak a nechajte sa unášať krásou!

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „10-dňový cestovný itinerár po Francúzsku“ na svoju stránku?? môžete buď vziať svoje fotografie a text, a daj nám úver s odkazom na tomto blogu. Alebo kliknite tu:

https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/sk/10-days-france-itnerary/ – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)