Čas čítania: 7 minút
(Aktualizované: 13/05/2022)

Cestovanie je fantastický spôsob, ako spoznávať kultúry, Miesta, a ľudí. Keď cestujeme, učíme sa toľko, že sa niekedy zdá nemožné spomenúť si na všetky skvelé miesta a veci, ktoré sme urobili. Avšak, títo 10 spôsoby, ako zdokumentovať cestovateľské spomienky, spôsobia, že vaše spomienky budú žiť navždy, v tvojom srdci, a domov. Od scrapbookingu až po sociálne siete, pre každého cestovateľa existuje úžasný spôsob, ako znovu prežiť okamihy, kedykoľvek budete chcieť.

 

1. Spôsoby, ako zdokumentovať spomienky z ciest: Cestovný denník

Zapisovanie malých anekdot z vášho výlet po Taliansku, alebo pivná záhrada v Prahe, pri spomienke na to, ako v ten deň svietilo slnko, alebo chuť piva, pretože práve maličkosti robia výlet nezabudnuteľným. Vedenie cestovného denníka je skvelý spôsob, ako zdokumentovať svoje cestovateľské spomienky.

Každodenné písanie do cestovateľského denníka, alebo špeciálne chvíle, je všetko na vás. Niektorí radi píšu súhrn najdôležitejších udalostí dňa, na konci dňa, zatiaľ čo iní so sebou nosia malý zápisník, vedieť všetko zdokumentovať, keď sa to stane, ak je tendencia zabúdať názvy miest, a ľudí, diania. Aké úžasné je listovať si doma v cestovateľskom denníku, alebo dokonca v inom bode vašej cesty, a spomeňte si na úžasných ľudí, ktorých ste stretli, a navštívené miesta, a skutočne uvidíte, ako ďaleko ste cestovali.

Dijon do Provence Vlaky

Paris Provence Vlaky

Lyon do Provence Vlaky

Marseille Provence Vlaky

 

Document Your Travel Memories In A Travel Journal

 

2. Vytvorte si knihu o cestovaní

Miešanie fotografií, karty, mapy, alebo pohľadnice do zošita je zábavný spôsob, ako zdokumentovať spomienky z ciest. navyše, ak ste a tvorivý človek, potom s najväčšou pravdepodobnosťou vytvoríte úžasný album. Podobným spôsobom, a Švajčiarsko má veľa navštevujeme, obohacujeme naše životy a pridávame vrstvy do našej identity ako ľudí, a cestujúci, a také vrstvy, ktoré pridáte do zošita. Vrstvy nálepiek, útržky papiera, obrázky, a písané spomienky, pridá k osobe, ktorou ste, a váš vnútorný svet.

Navyše, zošity sú fantastický spôsob, ako zdieľať svoje cesty s priateľmi a rodinou. Príbehy z vašich ciest ožijú v zošite, okná do výhľadov, kultúra, komunity, a momenty, nosiť pestrý život, a môže urobiť zo zošita dobrodružstvo, záhada, a fascinujúca kniha, ktorá priblíži miesta ľuďom, ktorí tam necestovali.

Miláno Neapol Vlaky

Florence na Naples vlakov

Venice do Naples Vlaky

Pisa do Naples Vlaky

 

A Travel Scrap Book

 

3. Navrhnite si svoj fotoalbum

Písanie môže byť pre niektorých ľudí náročné; nájsť tie správne slová, alebo schopnosť zastaviť sa počas cesty a písať. Avšak, fotografovanie je jednoduché, rýchly, a zábava pri cestovaní. teda, fotoalbum je skvelý spôsob, ako zdokumentovať cestovateľské spomienky.

Jedným kliknutím zachytíte krásu pláže v Írsku alebo Toskánsku pri západe slnka. Potom, môžete vybrať tie najzvláštnejšie fotografie, a zhromaždiť ich v digitálnom albume, s malými poznámkami, termíny, a malé pripomienky, ktoré vám pomôžu podeliť sa o príbeh vašej cesty. navyše, fotoalbum nezaberá príliš veľa miesta na uloženie, a môžete ho položiť na konferenčný stolík, alebo si vytvorte jedinečnú poličku pre všetky vaše cestovateľské fotoalbumy.

Amsterdam do Londýna Vlaky

Paríža do Londýna Vlaky

Berlín do Londýna Vlaky

V Bruselu do Londýna Vlaky

 

Design Your Photo Album

 

4. Spôsoby, ako zdokumentovať spomienky z ciest: Ilustrácie

Sedieť vo versaillských záhradách alebo si užívať Výhľad na pobrežie Amalfi – 2 z najneobvyklejších miest v Európe, dostanete náhle nutkanie zachytiť ten nádherný pohľad. Takže, vo chvíľach ako sú tieto, môžete si vybrať vreckový zápisník a začať čmárať momenty a miesta pred vami.

Čmáranie znie ako veľmi kreatívny spôsob, ako zdokumentovať svoje cestovateľské spomienky, nevyhnutne si to nevyžaduje, aby ste mali talent na maľovanie alebo ilustráciu. navyše, vaše ilustrácie nemusia byť na rovnakej úrovni ako Monetove. Keďže najdôležitejšou vecou pri ilustrovaní cestovateľských spomienok je, že sú osobné, a majte poličku plnú svojich vlastných cestovateľských ilustrácií, aby ste si zapamätali úžasné cesty po Európe.

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paríž Amsterdam vlaky

 

Document Your Travel Memories In Illustrations

 

5. Zbierajte a vystavujte pohľadnice

Zaveste ich na chladničku, urobte koláž do obývačky, alebo inšpiračná stena, pohľadnice sú úžasné suveníry. Navyše, pohľadnice sú jedným z najlepších spôsobov, ako zdokumentovať spomienky z ciest, sa dajú ľahko získať, a vyžadujú nulové úsilie na vašej strane. Predáva sa v každom obchode so suvenírmi, a pouličný trh, pohľadnice sú obľúbeným suvenírom, zapamätať si výlet.

Nantes Bordeaux Vlaky

Paríža do Bordeaux Vlaky

Lyon do Bordeaux Vlaky

Marseille do Bordeaux Vlaky

 

Collect And Display Postcards

 

6. Spôsoby, ako zdokumentovať spomienky z ciest: vlogovanie

Vedenie video blogu, alebo inými slovami, vlogging je úžasný spôsob, ako zdokumentovať spomienky z ciest, vydržať celý život. Chopte sa fotoaparátu, alebo telefón so špičkovým fotoaparátom, a vytvorte si účet YouTube na nahrávanie videí z ciest, a vaše dobrodružstvá budú žiť navždy. Vlogging vám umožňuje vybrať si najlepšie snímky, rozprávať príbehy, a zdokumentujte momenty – z vášho pohľadu.

navyše, vlogging je fantastický spôsob, ako zdieľať miesta so svetom. Po prvé, vlogovanie je osobné a nenesie skrytú marketingovú agendu. za druhé, vlogging ukazuje ľuďom menej známe fakty a anekdoty za populárnymi miestami na celom svete. Takže, vlogging je skvelý ekologický nástroj, čo vám umožní zdieľať príbehy konkrétnej kultúry, zadarmo, a agenda, so svetom cestovateľov.

 

 

7. Blogovanie

Ďalšou formou vlogovania a digitálnou formou cestovateľského denníka je blogovanie. Počet živých blogov je dnes vynikajúci, takže ak si nie ste istí, môžete nájsť veľa príkladov cestovateľských blogov online ako si založiť vlastný blog o cestovaní. Stručne, môžete ľahko založiť svoj vlastný blog na WordPress, nahrať cestovateľské obrázky, cestovné poriadky, myšlienky, a viac.

Hlavný rozdiel medzi blogovaním a cestovateľským denníkom je ten, že blog je online médium, a dostupné pre celý svet na webe. Vaše osobné myšlienky sa môžu stať virálnymi, a majú veľa nasledovníkov, ktoré budú radi čítať a inšpirovať sa vašimi spomienkami na cesty.

Luxembourg do Bruselu Vlaky

Antwerp do Bruselu Vlaky

Amsterdam Brusel Vlaky

Paríža do Bruselu Vlaky

Working On Your Laptop On A train

 

8. Spôsoby, ako zdokumentovať spomienky z ciest: Instagram

Najsilnejším médiom v modernom svete sú sociálne médiá, a ak mám byť presnejší, Instagram. dnes, môžete nahrať akékoľvek informácie o akomkoľvek mieste na svete, ktoré chcete, na Instagrame. navyše, travel bloggerov a travel influencerov’ najlepší spôsob, ako zdokumentovať cestovateľské spomienky, je nahrávanie príbehov, navijaky, a príspevky na Instagrame.

z toho dôvodu, vytvorte si farebnú a zábavnú stránku na Instagrame, zdokumentovať svoje cesty, a vzácne spomienky. Len si predstavte, aké krásne to bude pozerať sa cez farebnú stránku, pozeranie všetkých krátkych videí, a snímky, ktoré ste urobili počas cesty, v mesiacoch, a dokonca aj roky po vašich cestách.

Interlaken do Zürich Vlaky

Lucerne Zurich Vlaky

Bern Zürich Vlaky

Geneva do Zürich Vlaky

 

Document Your Travel Memories On Instagram

 

9. Vytvorte schránku spomienok

Mapy, pohľadnice, a vstupenky do múzeí sú len niektoré z vecí, ktoré si niektorí z nás radi uchovávajú pred mnohými cestami po svete. Je úžasné, ako vás malý kúsok papiera alebo karty môže vrátiť na míle ďaleko, do inej kultúry, krát, a momenty. Takže, namiesto toho, aby ste všetky tieto krásne spomienky stratili v batohu, alebo peňaženku, vytvorenie schránky spomienok je báječný spôsob, ako zdokumentovať všetky tieto cestovateľské spomienky, a chráňte ich pred poškodením.

napríklad, môžete si vziať starý botník, ozdobte to, vložte všetky svoje cestovateľské spomienky dovnútra, potom ich vystavte na poličku. Ďalším nápadom na skrinku na spomienky je vytvorenie skrinky z recyklovaného dreva, takže je to ekologické aj kreatívne. Tak aj tak, schránka spomienok je jednou z nich 10 špeciálne spôsoby, ako zdokumentovať spomienky z ciest.

Salzburg Viedeň Vlaky

Mníchov do Viedne Vlaky

Graz do Viedne Vlaky

Prahy do Viedne Vlaky

 

Memories Box

 

10. Aplikácia Track Tour Trip

Holandské cestovanie začiatok Polarsteps je jedným z príkladov, ako môžete zdokumentovať cestovateľské spomienky v rýchlo sa rozvíjajúcom technologickom svete, v ktorom žijeme. Aplikácia Polarsteps umožňuje sledovať vaše kroky, myšlienky, nápady, navštívených miestach, a ešte oveľa viac z pohodlia vášho telefónu, jediným kliknutím. Jedným z úžasných výsledkov sledovania vašej cesty je úžasný album fotografií z cestovania, na koniec, navrhnuté a vyrobené vami, z vašich obľúbených momentov.

Uzavrieť, množstvo spôsobov, ako zdokumentovať svoje cestovateľské spomienky, od prvého kroku je nekonečný. Od aplikácií po staré a dobré cestovateľské denníky, môžete si vybrať ktorúkoľvek z týchto možností 10 vyššie uvedené spôsoby, dokumentovať, zdieľam, a prežite svoje úžasné výlety po celom svete.

Frankfurt do Berlin Vlaky

Leipzig do Berlína Vlaky

Hanover do Berlína Vlaky

Hamburg do Berlína Vlaky

 

My v Uložiť vlak radi vám pomôžeme naplánovať nezabudnuteľný výlet po Európe, kde si môžete vytvoriť spomienky na celý život.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „10 spôsobov, ako zdokumentovať spomienky z ciest?“Na vaše stránky? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Fways-document-travel-memories%2F – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)