Čas čítania: 7 minút
(Aktualizované: 29/10/2021)

Niektoré z najkrajších výhľadov v Európe sú na nezaplatenie a sú ľahko dostupné. Avšak, cesta do Európy sa môže poriadne predražiť, ak si to vopred neplánujete. Zatiaľ čo väčšina európskych hlavných miest natiahne váš cestovný rozpočet, v Európe je dosť veľa miest na cestovanie, ktoré sú úplne dostupné. Náš top 7 najdostupnejšie miesta na cestovanie v Európe sú úplne lacné a nepresiahnu 50 EUR na osobu.

Tieto skryté drahokamy nezostávajú pozadu v kráse a mágii, ako mestá ako Paríž a Berlín.

 

1. Najdostupnejšie miesta v Európe: kolínska, Nemecko

Zatiaľ čo Nemecko je dosť drahé, Kolín nad Rýnom je jedným z najdostupnejších miest na návštevu v Európe. Od lacného ubytovania až po bezplatné ikonické pamiatky a lacnú dopravu, Kolín nad Rýnom je určite veľká mestská prestávka Ak cestujete sólo alebo plánujete rodinný výlet na Euro, máte na výber.

Toto nemecké mesto je domovom piva Kolsch, takže ste mohli ochutnať nemecké pochúťky len za 1,30 €. Nie je nič krajšie ako si vychutnať pinta na brehu krásnej rieky Rhein, po dni v meste. Nezabudnite sa prejsť po Ficshmarktu, aby ste si mohli vychutnať pohľadnice podobné fotografiám s farebnými domami, a pokračujte do Starého Mesta, Altstadt.

Navyše, a najslávnejší orientačný bod v Nemecku, nádhernú kolínsku katedrálu môžete navštíviť. Jeho gotická architektúra, maľované sklenené okná, a výhľady na rieku sú epické. Ak máte radi umenie, potom má Kolín nad Rýnom veľké múzeá alebo fascinujúce pouličné umenie v Ehrenfelde. Táto oblasť je modernou a modernou časťou Kolína, miesto na kávu a vinobranie.

Ako vidíte, Kolín nad Rýnom je úžasné mesto s nízkym rozpočtom na cestu do Európy. Nad všetkým, najlepšia na tom je jeho efektívna a cenovo dostupná doprava. Nemecká doprava, vlakové koľajnice, a električka sú mimoriadne pohodlné a efektívne, takže vám ušetrí veľa času cestovaním. Získanie denného alebo týždenného lístka na vlak je skvelým spôsobom ušetriť peniaze na cestách.

Ceny vlakov z Berlína do Cách

Ceny vlakov z Frankfurtu do Kolína nad Rýnom

Ceny vlakov z Drážďan do Kolína nad Rýnom

Ceny vlakov z Aachen do Kolína nad Rýnom

 

cologne in germany is an affordable places to travel in Europe

 

2. Použité, Belgicko

Vafle na raňajky a ste pripravení preskúmať všetko 80 mosty a jazero lásky, Minnevoda. Bruggy sú a nádherné stredoveké mesto v Belgicku a jedno z najdostupnejších miest na návštevu v Európe. Od vynikajúceho počtu hradov po a plavba loďou po kanáloch, v Bruggách je veľa zaujímavých vecí k dispozícii, cesta vlakom z Bruselu.

Ak si prajete trochu márnotratnosť, potom by ste určite mali venovať čas a časť svojho denného rozpočtu čokoláde. Vyhľadajte prihlásenie „ručne vyrobené“ 50 z čokoládovne v meste za najlepšiu belgickú čokoládu.

Malá veľkosť a plánovanie mesta Bruggy sú super ľahké preskúmať pešo, takže by ste nemali tráviť čas prepravou. v skutočnosti, skvelým spôsobom, ako preskúmať mesto a spoznať jeho kultúru a dedičstvo, je pripojenie sa na bezplatnú pešiu prehliadku. Takto získate všetky zasvätené tipy týkajúce sa cenovo dostupných reštaurácií, nákupy suvenírov, a najlepší spôsob, ako navštíviť hlavné atrakcie.

Ceny vlakov z Amsterdamu do Bruggy

Ceny vlakov z Bruselu do Brugg

Ceny vlakov z Antverp do Brugg

Ceny vlakov z Gentu do Bruggy

 

how shops and buildings look at night in Bruges Belgium

 

3. Najdostupnejšie miesta v Európe: cesky Krumlov, Česká republika

Česká republika je jedným z najdostupnejších miest na cestovanie v Európe, a teda aj pôvabné mesto Český Krumlov je na našom zozname. Toto farebné mesto je predovšetkým priateľské k turistom, rozpočtové. Zistíte, že je veľmi ľahké preskúmať a dopriať si českú kuchyňu, čapované pivo, a prehliadky pamätihodností, pričom zo svojho cestovného rozpočtu neutratíte prakticky nič.

Po prvé, stolovanie je super lacné, a nájdete skvelé obedové menu, ktoré ponúka predjedlo, hlavný chod, a pivo za vtipné ceny. Pivo je po celej Českej republike lacnejšie ako voda a kombinuje ho so slávnymi nakladanými klobásami, máte skvelú večeru.

Mesto je tiež domovom úžasných hradov a záhrad, ktoré môžete navštíviť, a ak chcete vyliezť na epické výhľady, potom je vstupné do veže menšie ako 5 eur. Ďalšou skvelou možnosťou, ako preskúmať mesto, je pripojiť sa k bezplatnej pešej prehliadke a stretnúť sa s ostatnými cestujúcimi alebo si rezervovať a Pešia prehliadka mesta Český Krumlov pre gang. Takto by ste mohli odhaliť tajomstvá mesta, legendy, a tipy na úžasný výlet do rozprávkovej krajiny.

Ceny vlakov z Norimbergu do Prahy

Ceny vlakov z Mníchova do Prahy

Ceny vlakov z Berlína do Prahy

Ceny vlakov z Viedne do Prahy

 

4. myš, maďarsko

Maďarsko je jednou z najlacnejších krajín v Európe, a je tu oveľa viac ako Budapešť. Eger je nádherné mesto, s termálnymi prameňmi, Bukk v Maďarsku národný park, a krásne pamiatky, ktoré treba navštíviť. Všetky tieto zázraky sú k dispozícii bez toho, aby bol ovplyvnený váš cestovný rozpočet.

Eger je jedným z najznámejších maďarských miest a je domovom lahodného červeného vína, Nachádza sa medzi pohorím Bukk. Scénické výhľady prirodzené výhľady vytvárajú ideálne prostredie pre ochutnávka vína po skvelom turistickom dni v krásnom parku Bukk a relaxácii v prírodných prameňoch. V Maďarsku sa nachádzajú jedny z najlepších prírodných prameňov v Európe, nasávanie v termike je absolútnou nevyhnutnosťou.

Eger je ako stvorený na relaxačný kúpeľný víkend z Budapešti. Voľba medzi celodenným výletom alebo prestávka na mesto z Budapešti je vaša, ale odporúčame stráviť aspoň predĺžený víkend v tomto očarujúcom meste.

Ceny vlakov z Viedne do Budapešti

Ceny vlakov z Prahy do Budapešti

Ceny vlakov z Mníchova do Budapešti

Ceny vlakov z Grazu do Budapešti

 

Eger hungary is an unknown affordable places to travel in Europe

 

5. Najdostupnejšie miesta v Európe: Päť krajín, Taliansko

Svetlé farebné domy, sediaci pozdĺž krásneho Sentiera Azzurra, urobiť z Cinque Terre architektonický taliansky zázrak. Cinque Terre je jedným z najdostupnejších miest na cestovanie v Európe a Taliansku. Nič sa nevyrovná pocitu cestovania pohodlne a rýchlo medzi nimi 5 veľkolepé škvrny. Tento spôsob cestovania vám ušetrí veľa času a peňazí s kartou vlaku Cinque Terre.

Čo sa týka ubytovania, urobiť z La Spezie základňu na cestu je skvelá voľba. Je to nádherné talianske prístavné mesto s množstvom hostelov a hotelov, z ktorých si môžete vybrať.

Päť krajín počas hlavnej sezóny je dosť zaneprázdnený a drahý. teda, Najlepšie je navštíviť ju v období od apríla do júna v lete alebo v októbri až novembri, aby ste na jeseň obdivovali jej prírodné krásy.

Ceny vlakov z La Spezia do Riomaggiore

Ceny vlakov z Florencie do Riomaggiore

Ceny vlakov z Modeny do Riomaggiore

Ceny vlakov z Livorna do Riomaggiore

 

Cinque Terre, Italy trail to the sea

 

6. Viedeň, Rakúsko

Domov Mozarta, Baroková architektúra, Zámok Schonbrunn, a zelené bludisko, Viedeň je božská. Aj keď niektorí môžu povedať, že je to drahé, cesta do rakúskeho hlavného mesta je úplne uskutočniteľná a nebude ďaleko od denného cestovného rozpočtu v iných európskych metropolách, ako je Praha alebo Budapešť. Mesto je priateľské k turistom, takže môžete obdivovať bohatú kultúru, kuchyne, a čaro viedenského života, bez toho, aby boli dotknuté vaše celoživotné úspory.

Hlavné mesto Rakúska je jedným z najdostupnejších miest na návštevu v Európe, vďaka svojim turisticky výhodným obchodom. Napríklad, karta Vienna Card vám poskytne vynikajúce zľavy do múzeí, atrakcie, a verejná doprava. Navyše, najlepšiu viedenskú štrúdľu ste mohli ochutnať v niektorej z úžasných viedenských reštaurácií, na obed. Mnoho reštaurácií a kaviarní ponúka a 2-3 kurzové menu do 10 €.

Za noc mimo kultúry a hudby, veľa kaviarní má živé vystúpenia zadarmo. ale, ak máte oči založené na noci v slávnej opere, potom by ste mali mať oči na očiach pri získavaní vstupeniek na vystúpenie v stoji, pretože sú podstatne lacnejšie ako klasické lístky na operu.

Ceny vlakov zo Salzburgu do Viedne

Ceny vlakov z Mníchova do Viedne

Ceny vlakov z Grazu do Viedne

Ceny vlakov z Prahy do Viedne

 

Vienna is very affordable places to travel in Europe

 

7. Najdostupnejšie miesta v Európe: Normandie, Francúzsko

Zlaté brehy, legendy o Johanke z Arku v Ruene, ostrov Mont St.. Michelský kláštor, sú len niektoré z drahokamov v Normandii. Tento krásny región je vzdialený dve hodiny cesty z Paríža, ale na rozdiel od francúzskeho hlavného mesta, je to jedno z najdostupnejších miest na cestovanie vo Francúzsku.

Normandia je známa predovšetkým pre pláže na vylodenie z druhej svetovej vojny. Avšak, je domovom útesov v Etretate, gigantických vápencových útesov, úchvatný prírodný zázrak. Malebná dedina Giverny, kde žil a maľoval slávne ľalie Claude Monet, je ďalším miestom, ktoré si nesmiete nechať ujsť výlet do Normandie.

Uzavrieť, cestovanie po Európe môže byť veľmi dostupným dobrodružstvom. Normandie, Päť krajín, Viedeň, myš, Použité, kolínska, a Cesky Krumlov, sú 7 dostupné destinácie na cestovanie po Európe. Naše tipy vám zabránia stráviť záchranu života na jedinej dovolenke a zaistia vám nezabudnuteľný a špeciálny výlet.

Ceny vlakov z Paríža do Rouenu

Ceny vlakov z Paríža do Lille

Ceny vlakov z Rouen do Brestu

Ceny vlakov z Rouenu do Le Havru

 

Normandy, France beach and sea view

 

tu na Uložiť vlak, radi vám pomôžeme naplánovať si dovolenku na najdostupnejšie miesta v Európe vlakom.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „7 najdostupnejších miest na cestovanie v Európe“ na vaše stránky? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/most-affordable-places-europe/?lang=sk Zloženie: 100% bavlna.– (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)