זמן קריאה: 6 דקות
(עודכן לאחרונה ב: 25/02/2022)

אילו יכלו אבני המקדש העתיקות לדבר, הם ידברו על תרבויות עתיקות, פלישות, תרבויות, ואהבה. ה 12 רוב המקדשים העתיקים ברחבי העולם שמורים היטב ומרשימים ביופיים ובפסל. ממקדשי פרעה במצרים ועד מקדשים בודהיסטים והינדואים בדרום מזרח אסיה, המקדשים הישנים האלה הם פנינים היסטוריות.

 

1. המקדשים העתיקים ביותר ברחבי העולם: ארמון קנוסוס

מקום הפולחן ומרכז החיים הפוליטיים בתקופת הברונזה, ארמון קנוסוס הוא אחד המקדשים העתיקים ביותר בעולם. מקדש קנוסוס היה מרכז הציוויליזציה המינואית בכרתים. יתר על כך, המקדש העתיק הוא אחד המקדשים השמורים ביותר בעולם.

מקדש קנוסוס הראשון נבנה 1900 לפני הספירה על גבעה, אבל אחת מרעידות האדמה הרבות בכרתים הרסה אותו. למרות זאת, מיד לאחר מכן נבנה מקדש נוסף ונהרס בהתפרצות געשית. לפיכך, מקדש קנוסוס הניצב היום הוא 3מחקר ופיתוח מקדש מ 1375 לפני הספירה. מקדש קנוסוס הוא אחד מהמקדשים יעדי חנוני היסטוריה מובילים עם האגדות שלו בשרידים.

פרנקפורט לרכבות ברלין

לייפציג לרכבות ברלין

האנובר לרכבות ברלין

המבורג לרכבות ברלין

 

The Oldest Temples In Greece: Palace of Knossos

2. גובקלי טפה

הקדים את סטונהנג' מאת 6,000 שנים, מאמינים כי אבני גובקלי בדרום מזרח טורקיה הן השרידים של המקדש הראשון אי פעם בעולם. ה 11,000 אבני Gobekli Tepe בנות שנים היו מקום פולחן על גבעה.

למרות זאת, אין ממצאים של התיישבות אנושית באזור, אבל המקום היה נקודה במסע של ציידים ולקטים נוודים רבים. לכן, מקדש גובקלי טפה שימש מקדש, עם משמעות דתית.

רימיני לרכבות ורונה

רומא ל רכבות ורונה

פירנצה לרכבות ורונה

ונציה לרכבות ורונה

 

3. המקדשים העתיקים ביותר ברחבי העולם: הגר קים

עשוי עם א 20 גוונים אבן מגלית במרכז, מקדש הגר קים הוא אחד המקדשים המרשימים בעולם. לפיכך, הגר קים הוא גם מקדש טיפוסי מהתקופה הפרהיסטורית המלטזית.

אחד המאפיינים יוצאי הדופן במקדש הגר קים הוא חור אליפטי באחד משני החדרים. ביום הראשון של הקיץ, קרני השמש עוברות דרך החור הזה ומאירות גוש אבן. אתה יכול לבקר את הגר קים בטיול שלך למלטה, ולהעריץ אחד מה 12 המקדשים העתיקים ביותר בעולם.

בבריסל כדי רכבות באמסטרדם

בלונדון לרכבות אמסטרדם

ברלין לרכבות אמסטרדם

פריז לרכבות אמסטרדם

 

4. מקדשים עתיקים ברחבי העולם: מקדש סטי

שמור מאוד, המקדש של סטי הוא מהשושלת התשע עשרה. מקדש סטי הוא יצירתם של סטי ובנו רעמסס השני. האב התחיל את היצירה, ואילו הבן השלים את הקישוטים והחצרות סביבו.

היום, אתה יכול לבקר במקדש סטי, על טיול יום מקהיר. כאשר שם כדאי לשים לב לגרפיטי אבידוס על קירות המקדש.

Interlaken אל רכבות בציריך

לוצרן לרכבות ציריך

ברן לרכבות ציריך

ז'נבה לרכבות ציריך

 

 

5. המקדשים העתיקים ביותר ברחבי העולם: מקדש היפוגאום

המקדש התת-קרקעי העתיק ביותר בעולם הוא המקדש השמור ביותר של Hypogeum במלטה. המקדש המדהים הוא 6,000 שנים, 3 מפלסים מקדש עתיק של חדרים מחוברים.

מקדש ההיפוגאום היה תחילה מקום פולחן ותפילה, אך מאוחר יותר הפך המקדש העתיק לאתר קבורה. המבקרים יכולים להתפעל מהציורים האדומים על הקירות, הציורים הפרהיסטוריים היחידים באיי מלטזה. בנוסף, אתה יכול לראות את החפצים המיוחדים שנמצאו במקדש במוזיאון ולטה.

זלצבורג לרכבות וינה

מינכן לרכבות וינה

גראץ לרכבות וינה

פראג לרכבות וינה

 

6. מקדש לוקסור

תוך כדי הליכה בחדרי מקדש לוקסור, אתה הולך אחורה מאות שנים של היסטוריה. כל צעד מוביל אותך בחזרה לעידן רעמסס השני, והחיים הדתיים של מצרים העתיקה.

למקדש לוקסור יש משמעות עצומה בדת המצרית העתיקה. בנוסף, במקדש לוקסור חווה אלוהים אמון לידה מחדש במהלך ההכתרה השנתית של פרעה.

אמסטרדם רכבות בפריז

לונדון רכבות בפריז

רוטרדם רכבות בפריז

בבריסל כדי רכבות בפריז

 

Luxor Temple

 

7. המקדשים העתיקים ביותר ברחבי העולם: סטונהנג'

מעגל האבן העצום הוא אחת התעלומות הגדולות בעולם ההיסטוריה. סטונהנג' גאה בווילטשייר, אַנְגלִיָה. זה מושך מאות מבקרים להתפעל ממנו. מומחים בעולם ההיסטוריה והארכיאולוגיה מאמינים שהדרואידים בנו את סטונהנג'.

לסטונהנג' היו יכולות להיות מטרות דתיות בתקופה הפרהיסטורית. אחד הסימנים הוא סידור האבנים והעובדה שהאנדרטה פונה לזריחה. אמנם עדיין לא ברור כיצד אבני הענק הללו הובאו למקום הספציפי הזה באנגליה, סטונהנג' הוא אחד המקדשים הפופולריים ביותר לביקור ברחבי העולם.

לאמסטרדם רכבות בלונדון

פריז לרכבות בלונדון

ברלין ברכבות בלונדון

בבריסל כדי רכבות בלונדון

 

Stonehenge

 

8. מקדשי Ggantija

ה-Ggantija העתיקה במלטה בולטת בקרב 12 המקדשים העתיקים ביותר ברחבי העולם. זאת הודות לעובדה שמדובר במתחם של שני מקדשים. יתר על כך, Ggantija מקדשים זכו לשמם הודות לאבנים המסיביות שבנו אותם.

יתר על כך, בנוסף לביקור באחד המקדשים הגדולים בעולם, אתה יכול ללכת דרך אנדרטת האבן העתיקה ביותר בעולם.

מילאן רכבות טורינו

אגם קומו לרכבות טורינו

גנואה לרכבות טורינו

פארמה לרכבות טורינו

 

9. מקדשים עתיקים ברחבי העולם: מקדש אמאדה

מקדשים מצריים ידועים ברחבי העולם בגדלים המעודנים שלהם, ועיצוב. המקדשים במצרים ידועים בהיותם המקדשים היפים ביותר בעולם. הודות להירוגליפים ולגילופים על הקירות, מקדש אמאדה אינו יוצא דופן ביופיו.

הקטן, עם זאת, מקדש אמאדה המרשים כולל גילופים מעולים על הקירות. הכתובות חולקות אירועים משמעותיים בהיסטוריה המצרית כמו הפלישה הלובית למצרים. לכן, אם תרצו לבקר במקדשים העתיקים ביותר של אגם נאצר, לארוז את המזוודות ולצאת לנוביה.

באזל לרכבות אינטרלאקן

ז'נבה לרכבות Zermatt

ברן לרכבות Zermatt

לוצרן לרכבות Zermatt

 

Ancient Temples Worldwide: Temple of Amada

 

10. מקדש מונדשווארי דווי, ביהאר

המקדש ההינדי הפונקציונלי העתיק ביותר בעולם, מקדש מונדשווארי נמצא בקאימור. קָטָן, אבל מרשים בגילופי אבן, המקדש הוא סמל של האל שיווה ושאקטי. המבקרים במקדש מונדשווארי יכולים להתפעל מהגילופים המרתקים מתקופת הגופטה ומהחיים בחזרה 625 לפני הספירה.

המקדש היפהפה נמצא על גבעת מונדשווארי, שבו נמצאו שרידים משמעותיים רבים אחרים. אם אתה מוקסם עם ההיסטוריה של ההינדואיזם, כדאי לבקר במקדש מונדשווארי. תוכלו לגלות יותר על הסמליות של לורד שיווה ושאקטי המתגוררים יחד במקום אחד מיוחד.

מילאן רכבות רומא

פירנצה לרכבות רומא

ונציה לרכבות רומא

נאפולי לרכבות רומא

 

11. המקדשים העתיקים ביותר ברחבי העולם: בורובודור אינדונזיה

מקדש בורובדור באינדונזיה מפורסם בהיותו המקדש הבודהיסטי הגדול בעולם. כיום בודהיסטים רבים מבקרים במקדש בורובודור עלייה לרגל באי ג'אווה.

כשאתה מבקר במקדש בורובודור, תתפלאו לראות את 56,000 מטר מעוקב של אבן וולקנית אפורה היוצרים את המקדש הבודהיסטי הזה.

אופנברג לרכבות פרייבורג

שטוטגרט לרכבות פרייבורג

לייפציג לרכבות פרייבורג

נירנברג לרכבות פרייבורג

 

Borobudur Indonesia

12. מקדש חטשפסוט

קודש הקודשים, המקדש של חטשפסוט הוא מהמאה ה-18. פרעה חטשפסות בנה את המקדש לתוך צוקי דיר אל בחרי, אז חזית המקדש מול הצוקים’ הנוף הוא אחד המרשימים בעולם.

המקדש העתיק הוא מתקופת הממלכה החדשה, אך עם השנים שינה המקדש את ייעודו ממקדש למנזר. דיר אל בחרי פירושו “מנזר צפון”, ויש אפילו קפלה בשטח מקדש חטשפסות.

מינכן לרכבות Hallstatt

אינסברוק לרכבות Hallstatt

Passau לרכבות Hallstatt

רוזנהיים לרכבות Hallstatt

 

Temple of Hatshepsut

 

אנחנו ב שמור רכבת ישמח לעזור לך לתכנן טיול לאלה 12 המקדשים העתיקים ביותר ברחבי העולם.

 

 

האם אתה רוצה להטביע את הפוסט בבלוג שלנו "12 המקדשים העתיקים ביותר בעולם" באתר שלך? אתה יכול לקחת את תמונות, טקסט, לתת לנו קרדיט עם קישור לפוסט הזה בבלוג. או לחץ כאן: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fhe%2Fmost-ancient-temples-worldwide%2F – (גלול למטה קצת כדי לראות את קוד ההטבעה)

  • אם אתה רוצה להיות נחמד למשתמשים שלך, אתה יכול להנחות אותם ישירות לתוך דפי החיפוש שלנו. בקישור הזה, תוכלו למצוא את מסלולי הרכבת הפופולריים ביותר שלנו - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml.
  • בפנים יש לך קישורים שלנו עבור דפי הנחיתה אנגלית, אבל יש לנו גם https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml, ואתה יכול לשנות את ה-/fr ל-/pl או /de ועוד שפות.