Koha e leximit: 8 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 17/12/2021)

Një nga mënyrat më të mira që dashuria të lulëzojë është të kaloni pak kohë vetëm, vetem ju te dy, dhe rilidheni. Jeta moderne është kaq e ngarkuar dhe e ngarkuar, është e lehtë të lini lidhjen magjike dhe të veçantë që keni të zbehet në sfond. Kështu që, ne kemi mbledhur disa nga vendet më të vetmuara, e 12 vendet më të mira për të dashuruarit e vetmisë për të rindezur shkëndijat dhe zjarrin.

Nën pishat, me pamje nga oqeani nga shtëpia juaj e pemës, do t'i gjeni këto vende të mrekullueshme në vendet më befasuese.

 

1. Vendet më të mira për të dashuruarit e vetmisë: Skoci

Malësi plot gjelbërim, toka të gjera, dhe kodra ku mund të përqafohesh ndërsa shikon Oqeanin Atlantik. Peizazhi skenik skocez është një nga pamjet më epike në botë. Në mes të ecjes, duke u fshehur në furgonin tuaj, ose kabina e vogël e lezetshme, Isle of Sky është një nga destinacionet e udhëtimeve të çiftit më të kërkuar.

për më tepër, Isle of Sky është i famshëm për ishujt e tij të lë pa frymë, pellgje, dhe njolla si zanash. Kështu që, ju lehtë mund të endeni përreth, dhe eksploroni së bashku bukuritë e jashtme. Peizazhi mistik pothuajse hyjnor në Isle of Sky ka mjaft pika romantike për të dashuruarit e vetmisë, kështu që nuk duhet të shqetësoheni se do të ndërpriteni nga udhëtarët kuriozë dhe mund të kaloni kohën më cilësore romantike së bashku.

 

Best Places For Solitude Lovers: Scotland

 

2. Indonezi

Natyra e egër dhe e pazbutur në Indonezi njihet si një nga mjediset më romantike në botë. për më tepër, e rezervate natyrore në Indonezi janë shtëpia e ujëvarave të panumërta, pishina natyrore, dhe pyet veten se ku mund të fshihen të dashuruarit larg botës për ca kohë vetëm.

Megjithatë, nëse ti preferojnë pamje të lë pa frymë të oqeanit Indian dhe Paqësor, atëherë qëndrimi në një shtëpi private të izoluar në pemë do të jetë perfekt. Indonezia është e famshme për mrekullinë e saj pushime miqësore me mjedisin akomodimet. Kabina prej druri, shtëpi pemësh, dhe vilat janë shtëpitë më romantike të pushimeve me qira në Indonezi. Në Bali, Ubud, me pamje nga oqeani ose nga xhungla, Indonezia është një nga më të mirat 5 vendet më të mira për të dashuruarit e vetmisë.

 

Sunny day in Indonesia

 

3. Vendet më të mira për të dashuruarit e vetmisë: Bled, Sllovenia

Zgjimi me pamjet e liqenit mes maleve, Liqeni Bled është një destinacion simpatik për arratisjen e një çifti në Slloveni. Vendosur në Alpet Juliane, me pyje përreth, kështjella e famshme e Bled, dhe një ishull ku mund të notosh, Liqeni i Bled është jashtëzakonisht romantik. Ujërat bruz që pasqyrojnë pemët dhe malet përreth krijojnë një atmosferë unike dhe të qetë për një mëngjes për dy.

për më tepër, shumë prej Qira pushime në liqenin Bled vijnë me një breg privat, direkt nga kabina juaj private. Kështu që, edhe pse Liqeni Bled është një destinacion popullor pushimesh në Slloveni, ju mund të gjeni patjetër një pjesë të vogël të parajsës për t'u larguar nga vetmia.

 

Solitude Lovers - Fog picture: Bled, Slovenia

 

4. Alpet Franceze

Përqafimi pranë zjarrit në një natë me dëborë thellë në Alpe është një nga gjërat më romantike në botë. Në dimër, malet Alpine Franceze janë të gjitha të mbuluara me dëborë, shkëlqen në diell në një mëngjes me diell dimri. Ajri është i freskët dhe i freskët, duke u endur me një gllënjkë kafeje të zezë përpara se të filloni ditën në shpatet.

Natën pamjet janë veçanërisht romantike thellë në alpe kur dalin yjet, dhe drita e vetme në milje vjen nga pod juaj glamping. Në rast se nuk e dinit, Rhone-Alps është një nga më glamping romantike në Rhone-Alpe në Francë. I izoluar, intime, luksoz, dhe unike, perfekte për romancë dhe vetmi.

Amsterdami në Paris me një tren

Londër për në Paris me një tren

Roterdam për në Paris me një tren

Brukseli në Paris me një tren

 

A Couple Sitting On Snowy French Alps

 

5. Vendet më të mira për të dashuruarit e vetmisë: Piemonte Itali

Një tjetër destinacion i mrekullueshëm për një arratisje romantike në Evropë është Piemonte në Itali. E rajon i mrekullueshëm i verërave ndodhet midis Francës dhe Zvicrës, në rrëzë të Alpeve. Piemonte është shtëpia e disa prej shtëpive më të bukura me qira për të dashuruarit e veçuar në luginat e Val di Susa.

Përveç shijimit të verës, ju mund të shkoni në ecje romantike, dhe përfundoni me një piknik romantik. Një mënyrë tjetër e mirë për të kaluar kohë së bashku është të vizitoni kështjella mesjetare, dhe Piemonte ka disa kështjella të mrekullueshme. Kështu që, Piemonte është një vend fantastik për një çift në Itali.

Milano në Torino me një tren

Liqeni i Komos në Torino me një tren

Genova në Torino me një tren

Parma në Torino me një tren

 

Piedmont Italy Is For Solitude Lovers

 

6. La Sage Zvicër

Nga Chamonix në Zermatt, La Sage në Le Prelet, ose Arolla, janë tre nga shtigje të famshme ecjeje në La Sage. Shtigjet janë mjaft të gjata, por pamjet janë epike dhe ia vlejnë të gjitha përpjekjet tuaja. për më tepër, pamjet që has gjatë rrugës janë disa nga më të bukurat në botë.

Meqenëse këto shtigje janë mjaft të gjata, do të keni shumë pika për t'u ulur, relaksohuni, dhe të kesh natyrën e mrekullueshme për veten tënde. Turmat e turistëve do të mbeten shumë prapa, dhe do të jesh vetëm ti, qielli, Bari i gjelbërt, luginat poshtë, dhe i dashuri juaj pranë jush. Nuk ka vend më të mirë në Zvicër për një kohë romantike dhe vetmie së bashku.

Bazel në Interlaken me një tren

Gjenevë në Zermatt me një tren

Bern në Zermatt me një tren

Luzern në Zermatt me një tren

 

Above the clouds in La Sage Switzerland

 

7. Vendet më të mira për të dashuruarit e vetmisë: Toscana Itali

Verë, Vila italiane, dhe qindra milje mes qyteteve të vogla magjepsëse, asgjë nuk mund ta kryejë Toskanën si një arratisje romantike për të dashuruarit e vetmisë. Peizazhi i ngjashëm me kartolinën e bën çdo zemër të rrahë më shpejt me habi dhe shton atmosferën magjike. Kur të dy mbërrini në Toskanë, ju do të humbni plotësisht veten dhe do të lini pas të gjitha problemet.

Monticchiello, për shembull, një fshat pesëmbëdhjetëshekullor, është një nga vendet më të mira për të dashuruarit e vetmisë në Toskanë. Ju mund të endeni rreth këtij fshati të lashtë, shkëmbejnë puthje, brenda mureve të saj, pasazhe guri dhe admironi pamjet e kodrave të gjelbra të Toskanës.

Milano në Romë me një tren

Firence në Romë me Një Tren

Venecia në Romë me një tren

Napoli në Romë me një tren

 

 

8. Pylli i Zi në Gjermani

E dendura, Pylli i Zi me gjelbërim të përhershëm në Gjermaninë jugperëndimore është aq i madh sa çdo çift mund të dalë plotësisht jashtë radarit. Nga ecja deri te relaksimi, Pylli i Zi është një destinacion i mrekullueshëm për tërheqjen e një çifti. Për shembull, Nëse jeni një çift i dashuruar në natyrë, ju mund të gjeni shumë shtigje të shkëlqyera ecjeje në Pyllin e Zi, si shtegu për në ujëvarat e Triberg, dhe ndoshta keni një piknik aty pranë.

alternativ, ju mund të shkoni në Baden-Baden për një kohë relaksuese në një banjë luksoze ose thjesht të qëndroni brenda dhe të pushoni në vaskën tuaj private të nxehtë në natyrë. Sido që të jetë, duke udhëtuar në Pyllin e Zi do të jetë një premtim për momente magjike, për të dashuruarit e vetmisë në Evropë.

Offenburg në Freiburg me një tren

Stuttgart në Freiburg me një tren

Leipzig në Freiburg me një tren

Nuremberg në Freiburg me një tren

 

A Small Waterfall In the Black Forest, Germany

 

9. Vendet më të mira për të dashuruarit e vetmisë: Bregu i Veriut i Irlandës së Veriut

Me shkëmbinj fantastikë dhe pamje të mrekullueshme, bregdeti verior i Irlandës është një nga rajonet më mbresëlënëse në MB. Irlanda e Veriut kishte qytete të vogla të çuditshme bregdetare, me vila të vogla simpatike, dhe një shteg që të çon drejt e në një pamje të oqeanit. Kështu që, ka mjaft vende të izoluara romantike për të parë perëndimin e diellit ose për të ecur përgjatë bregut.

për shembull, Porti Ballintoy ka një peizazh shkëmbor dhe breg për shëtitje dhe pikniqe romantike. Një tjetër vend shumë romantik është xhadeja gjigante, një vend unik për të eksploruar me të dashurin tuaj të rëndësishëm. Bregu i Veriut i Irlandës është një vend i bukur pushimesh për të dashuruarit e vetmisë.

 

The Best Place For Solitude Lovers: North Coast Of Northern Ireland

 

10. Mali Ferdi Austri

Midis luginës simpatike Enns dhe vargmalit malor Dachstein, Mali Fredi është një nga vendet më të mira për adhuruesit e vetmisë. Pisha të trasha, majat dramatike para jush, dhe qetësi përreth, Mali Fredi krijon mjedisin perfekt për një largim romantik.

për më tepër, ky rajon i izoluar është shtëpia e disa prej shtëpizave më romantike të shtëpive larg shtëpisë. Me një sauna private, tarracë, dhe pamje ekskluzive e maleve austriake, Mali Fredi është një nga 12 destinacionet më të mira të dashurisë, për një kohë cilësore magjike. Në fakt, Fredi është kaq i largët, mënyra më e mirë për ta arritur atë është me makinë pasi nuk ka Transporti publik në këtë vend të veçantë në malet austriake.

Mynih në Hallstatt me një tren

Innsbruck në Hallstatt Me Një Tren

Passau në Hallstatt me një tren

Rosenheim në Hallstatt me një tren

 

A Couple On Ferdi Mountain, Austria

 

11. Vendet më të mira për të dashuruarit e vetmisë: Algarve Portugali

Plazhe me rërë, limane dramatike, ujë bruz, dhe dielli të puth fytyrën, nuk ka vend më ëndërrimtar se Algarve. Ponta Da Piedade me bodrumet e saj, shkëmbinj, harqet në tonet e mjaltit kundër ujit bruz është një nga imazhet më befasuese në botë, dhe një nga më romantiket. Një tjetër plazh i mrekullueshëm për t'u humbur është Praia da Rocha. I izoluar, i qetë, e bukur, dhe perfekte që zogjtë tuaj të dashurisë të enden përreth, banjëdielli, dhe relaksohuni.

Gurët e çmuar natyrore të Algarve janë një parajsë mahnitëse verore. Plazhet dhe limanet e kuqërremta janë perfekte për argëtim romantik buzë detit. Vështro perëndimin e diellit, hidhen në ujë, ose pini një gotë verë, romanca është në ajër në Algarve. Për t’i dhënë të gjitha, kjo bukuri e izoluar është në afërsi të Lagos, kështu që ju mund të ikni sa herë të dëshironi.

 

Paddling On Algarve, Portugal

 

12. Cotswolds Angli

Përhapur në pesë qarqe, Pallat e Cotswolds, dhe urat prej guri duket se kanë qenë të ngrira në kohë. Ky rajon piktoresk është shtëpia e pronës Highgrove të Princit të Uellsit dhe shtëpive simpatike prej guri. Dikush mund të mendojë se ata kanë udhëtuar pas në kohë, në intimitetin e vilës tuaj. për më tepër, pasi ka arkitekturë të hollë, të përshtatshme për mbretërit, kopshtet e bukura nuk bien shumë prapa kopshtit të Mbretëreshës në Pallatin Buckingham.

Kështu që, ndërsa Cotswolds është pak larg, i izoluar në fshatin anglez, është vendi i përsosur për të dashuruarit e vetmisë. Zgjedhja midis ecjes, dhe shije djathi, mund të jetë e vështirë kur jeni me pushime, por një gjë është e sigurt, Cotswolds është një destinacion shumë romantik në Angli.

Amsterdami për në Londër me një tren

Paris në Londër me një tren

Berlin me Londër me një tren

Brukseli për në Londër me një tren

 

Cotswolds England countryside

 

Ne në Ruaj një tren do të jetë i lumtur t'ju ndihmojë të planifikoni një udhëtim në këto 12 Vendet më të mira për të dashuruarit e vetmisë.

 

 

Dëshironi të futni postimin tonë në blog "12 vendet më të mira për të dashuruarit e vetmisë" në faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsq%2Fbest-places-solitude-lovers%2F - (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)