Koha e leximit: 6 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 02/07/2021)

Merrni trenin për në destinacionin e përsosur për pushimet e qytetit ose pazar, kryeqytetet më të mahnitshme në Evropë i kanë të gjitha. Tregjet e pleshtave janë retro dhe moderne, e tashmja dhe historia, bashkohen së bashku, ku shfaqen gjëra të mëdha, dhe tonë 7 tregjet më të mira të pleshtave në Evropë janë shembulli i përsosur.

Nëse jeni të apasionuar pas blerjeve, dhe sidomos për koleksionet e vjela, atëherë këto 7 tregjet më të mira të pleshtave në Evropë do të jenë një ëndërr e vërtetë. Thjesht ndiqni udhëzimet për tregjet tona më të fundit të pleshtave në Evropë, dhe kap a valixhe e madhe!

 

1. Tregu i Mynihut në Mynih

Nëse jeni duke shkuar në Bavari për në Pushimet evropiane në pranverë, dhe duke kërkuar për disa thesare të freskëta të cilësisë së mirë, atëherë do të doni tregun gjigand të pleshtave të Mynihut. Ky treg i mrekullueshëm i pleshtave shënon festivalin e pranverës dhe mbahet një herë në vit.

Do të ketë mbaruar 2000 shitësit, me të vjela të mahnitshme është, si një çantë Louis Vuitton me çmime qesharake. prandaj, ju ndoshta duhet ta keni të qartë atë të shtunë për tregun e pleshtave Riesen-Flohmarkt Theresienwiese në Mynih. veç, vijnë me një listë të qartë të blerjeve, dhe të jesh aty herët sa të mundesh. Dyert hapen në 4 jam, dhe nuk do të jesh i vetmi zog i hershëm!

Çmimet e trenit nga Dusseldorf në Mynih

Dresden në Mynih Çmimet e Trenit

Nuremberg në Mynih Çmimet e Trenit

Çmimet e Trenit nga Bon në Mynih

 

Libra që ofrojnë në Mynih Flea Market

 

2. Tregu i pleshtave në Amsterdam

Në rast se nuk e dinit, Amsterdami është një qytet me një histori të pasur tregtare. prandaj, nuk është për t'u habitur që një nga tregjet më të mira të pleshtave në Evropë është në Amsterdam. Një herë në vit, rrugët piktoreske në Amsterdam, kthehen në një treg në ajër të hapur, ku mund të blini dhe të thithni atmosferën e mahnitshme në një prej tyre qytetet më të mëdha në Evropë.

Një herë në vit, si një festë në Ditën e Mbretit, kanalet dhe rrugicat e Amsterdamit shndërrohen në një treg të madh pleshtash. E vjela elegant, art, vegla, dhe thesare të tjerë të dorës së dytë do t'ju presin në këtë treg të mrekullueshëm të pleshtave.

Kur? 6 jam në 8 pasdite në 27 Prill.

Bremen në Amsterdam Çmimet e Trenit

Hannover në Amsterdam Çmimet e Trenit

Çmimet e trenave nga Bielefeld në Amsterdam

Çmimet e Trenit nga Hamburg në Amsterdam

 

Vrijmarkt Amsterdam Hollandë

 

3. Grande Braderie De Lille

Tregu më i madh dhe më i famshëm i pleshtave në Francë, tregu i pleshtave Grande Braderie de Lille do të presë 10,000 shitësit.

Tregu i pleshtave në Lille është ngjarja më e madhe e vitit dhe zhvillohet në fundjavën e parë të shtatorit. Nëse jeni në të vjela, dhe sende retro, atëherë më mirë të rezervoni një biletë për në Lille për shtatorin 4th– 5th, për një ekstravagancë të cilësisë së mirë.

Është e thënë, se do të të çojë afër 40 orë vetëm për të ecur nëpër të gjitha stendat, dhe kjo është pa ndalur dhe pazar.

Disa fraza të dobishme për të mbajtur & mësoj:

“Cili është çmimi juaj më i mirë?”- Cili është çmimi juaj më i mirë?

"Coupons la poire en Deux" - Le të takojmë njëri-tjetrin në mes / të bëjmë një pazar

"Ujdi!" - Marreveshje!

Si për të arritur atje? Merr një orë Udhëtim me tren TGV nga Parisi.

Çmimet e Trenit nga Parisi në Rouen

Çmimet e Trenit nga Paris në Lille

Rouen për në Brest Çmimet e Trenit

Rouen për Le Havre Çmimet e Trenit

 

4. Portobello Road Market Në Londër

Tregu më i mirë i pleshtave në Angli ndodh çdo ditë në tregun Portobello në Londër. Modës, antike, ushqim, dhe thesaret e dorës së dytë do t'ju presin çdo ditë të javës, por jini të përgatitur për një shtim të energjisë dhe ngjyrës të Shtunën.

Kështu që, pas një dite blerjesh antike, ju mund të kapni perime të shijshme, djathë, dhe ushqime të tjera për një drekë të shpejtë përpara se të vazhdoni në kërkimin tuaj të cilësisë së mirë në tregun e modës në Westway. Vizita në tregun e rrugës Portobello është një nga gjërat më të mira për të bërë në Londër, dhe ju duhet t'i kushtoni një ditë të plotë këtij tregu të pleshtave dhe një pikë referimi në Londër.

Amsterdam në Londër Çmimet e Trenit

Çmimet e Trenit nga Parisi në Londër

Çmimet e trenave nga Berlini në Londër

Çmimet e trenave nga Brukseli në Londër

 

Regjistrimet e vinilit në Portobello Road Flea Market në Londër

 

5. Tregu i Pleshtit në Paris

Kur mendojmë për Parisin, ne menjëherë e përshkruajmë atmosferën. Speciale, misterioz, i lashte, mbretërore të gjithë vijnë në mendje me Parisin, dhe në tregun e saj mahnitës të pleshtave.

Tregu i pleshteve në Paris është një nga tregjet më të mira të pleshtave në Evropë falë thesareve të rralla që fsheh. Art afrikan, copa të vjela dekorative, dhe veshjet janë vetëm disa nga gjërat që do të gjeni në këtë treg të madh pleshtash.

Nëse dëshironi të sillni një copë të vogël të Parisit me vete, atëherë pazari i Parisit është vendi për të blerë. Ju filloni kërkimin tuaj në Rruga Rosiers, rruga kryesore, dhe ecni poshtë në mënyrë që të shkoni në tregje të ndara.

Kur? E shtunë-e hënë

Si për të arritur atje? Merrni metro, drejtohuni në Porte de Clignancourt on Line 4, dhe ndiqni turmat drejt mbikalimit të madh të betonit.

Amsterdam në Paris Çmimet e Trenit

Çmimet e trenave nga Londra në Paris

Rotterdam në Paris Çmimet e Trenit

Çmimet e trenave nga Brukseli në Paris

 

Tregu i bukur i pleshtit në Paris

 

6. Tregu i Lojërave me Topin e Brukselit

I vetmi treg pleshtesh i hapur 365 ditët në vit, tregu i Lojërave me Ball në Bruksel, është gjithashtu më e madhja në Belgjikë.

Në zemër të rrethit Marolles, do të gjeni rekorde të cilësisë së mirë, dhe libra të rrallë të shtruar në batanije. Në rrugët aty pranë, do të gjeni dyqane të përdorura dhe antike.

Kur? Koha më e mirë për të kërkuar një thesar është e enjte dhe e premte.

Ku? Place du Jeu de Balle Bruksel

Çmimet e trenave nga Luksemburgu në Bruksel

Antwerp në Bruksel Çmimet e Trenit

Amsterdam në Bruksel Çmimet e Trenit

Çmimet e Trenit nga Parisi në Bruksel

 

Tregu i Lojërave me Topin e Brukselit

 

7. milan

Ka disa tregje pleshtesh në Milano, dhe kjo nuk është për t'u habitur pasi është kryeqyteti i modës në botë. Mercatone dell’Antiquariato është tregu më i madh i pleshtave në Milano dhe zhvillohet të Dielën e fundit të çdo muaji. Do të ketë 380 stendat e mobiljeve antike dhe rrobave të vjetra, duke pritur për ju.

megjithatë, tregu hippest i pleshtave në Milano është East Market. Nëse jeni duke kërkuar pjesë të koleksionueshme ose vepra arti moderne, atëherë do të dashuroheni me tregun e pleshtave të Lindjes. përveç, ju mund të merrni drekë ose birrë në setin DJ, ndërsa jeni duke bredhur nëpër stendat e freskëta të tregut. Sapo të futesh brenda, nuk do të doni ta lini kurrë këtë retro & parti e vjela.

Ku? Nëpërmjet Mecenate, 84

Kur? Çdo të dielë

Si të shkoni në East Market në Milano? Merrni vijën metro M2

Florenca në Milano Çmimet e Trenit

Firence në Venecia Çmimet e Trenit

Milano në Firence Çmimet e Trenit

Çmimet e trenave nga Venecia në Milano

 

Panairi i Veshjeve në Milano

 

përfundim

Evropa është një bashkim i këndshëm i retro dhe moderne, që vijnë për të jetuar në tregjet më të mahnitshme të pleshtave. Një udhëtim në Evropë nuk do të jetë i plotë pa kaluar një ditë në një nga më të mirat 7 tregjet e pleshtave në Evropë. për më tepër, kthimi në shtëpi pa të paktën 1 një pjesë e cilësisë së mirë është sikur nuk e keni vizituar kurrë Evropën.

 

këtu në Save A Train, ne do të jemi të lumtur t'ju ndihmojmë të planifikoni udhëtimin tuaj në këto 7 tregjet më të mira të pleshtave në Evropë trenohen.

 

 

A doni të vendosni në faqen tuaj në internet postimin tonë të blogut "7 Tregjet më të Mira të Pleshteve në Evropë"? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-flea-markets-europe%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)