Време на читање: 6 минути
(Последно освежено на: 30/04/2021)

Дали некогаш сте се запрашале што се чувствува како да се зјапа, ококорени очи, од големи прозорци слика како светот вирови од? Како да се губи за да спие со постојан лулка на возот како што trundles утврдување на вистинскиот пат? воз патуваат е многу вообичаен метод на транспорт низ цела Европа, и можеби еден од најдобрите начини да го стори тоа е преку спанко воз. овие возови, кои обично се симнуваат во доцните попладневни часови и патуваат низ ноќта, понуди многу различно искуство од стандардот искуство во воз. Ние се собраа заедно најдобрите спанко возови во Европа за вас. Од Италија во Франција, еве ги нашите шест врвни европски ноќни возови.

 

Топ Sleeper воз 1: Милан во Палермо

Ако некогаш сте сонувале да доживеете италијанска село, овој спанко воз е еден од најдобрите начини да го стори тоа. иако патување со воз трае неверојатни дваесет часа од почеток до крај, возот е директен и постојат голем број на опции за спиење кабини. Билетите се исто така достапни преку Thello, кој управува со билети и за Венеција.

Ако сте во потрага за да заштедат пари, можете да изберете кутре со четири лица, кој функционира како еден вид на мини опција спанко. Сепак, ако сте во потрага да се добие некои сериозни затвори очи, можете да се одлучите да поделите кабина со три лица со пријателите – или дури и странци, а билетот ќе чини под 50 евра. Тоа е чист зделка! Ако сте во потрага за да имаат повеќе луксузни ситуација, исто така можете да резервирам еден спанко за под осумдесет евра. Иако нема да најдете било en сопствена објекти, ќе можете да уживате да спиете во мир за релативно евтина цена.

Ова патување гледа огромен откос на Италија, како што ќе ве однесе од Милан на целиот пат до врвот на подигање на земјата. По патот, ќе добиете огромни визии на крајбрежјето и ридовите на Тоскана. Ова е, секако, покрај мермерните статуи на Рим и нејзината историја.

Билети за Милан до Рим

Билети за Фиренца до Рим

Билети за Пиза до Рим

Билети за Неапол до Рим

 

Sleeper Train to Palermo

 

Топ Sleeper воз 2: Цирих до Хамбург

Нашиот втор избор за најдобар спанко воз во Европа е оној што се протега од Цирих, Швајцарија во Хамбург, Германија. Ако барате услуга за воз за спиење, ќе сакате да се разгледа на Nightjet. Иако постојат повеќе нонстоп опции на располагање за овој воз, можеби ќе сакате да се разгледа случува преку пат кој ви дава менува. Природата е прекрасна, и возот минува низ бројни мали села по патот, вклучувајќи го и градот Хановер. Овие градови се добро вреди да се запре на вашето патување, ако имате време. Не го заборавај спектакуларни погледи на Алпите ќе можете да ги доживеете или.

Уште подобро, Откако сте го направиле вашиот начин на Хамбург сте на кратко растојание од Берлин. Тековната германска престолнина е позната по ноќните клубови во колкот и апсолутна посветеност на културата во хипстер. Уживајте во уличната уметност и одлично кафе додека размислувате за накиените остатоци од Берлинскиот ид.

Билети во Цирих до Берн

Билети во Genенева до Берн

Влезници на Интерлакен до Берн

Билети во Цирих до Хамбург

 

Hamburg sunset

Топ Sleeper воз 3: Брисел до Виена

Брисел во Виена Европската спанко воз е популарна правец кој го поврзува Белгија, Австрија,. Во зависност од возот што ќе го изберете, тече релативно од попладневните часови и пристигнува во раните утрински часови, и тоа е четиринаесет часа’ времето на патување. Ова е многу полесно да стомакот од, рече, дваесет часа што ги бара ноќниот воз од релација Милано - Палермо.

Со толку краток временски период за железнички патување, да не ќе треба да се провлекува и предолгите во автомобил јадење, иако сигурно можете да уживате во удобностите што ги нудат различните класи.

Штом си во Виена, можеш доживејте ја вистинската култура на кафе, бидејќи Виена добро се етаблираше како центар на европското кафе.

Билети за Брисел до Бриж

Билети за Антверпен до Бриж

Билети за Брисел до Виена

Билети за Гент до Бриж

 

Sleeper Train from Brussels to Vienna

 

Топ Sleeper воз 4: Лондон до Единбург

Овој познат рутирање трае шест пати неделно. Исто така, повика на Caledonian Sleeper, оваа услуга за спиење меша мешавината со рентабилноста. Можете да најдете се занимава кои вклучуваат храна, пијалаци, и се разбира, кабини за спиење.

Ако сте во потрага да го посети Лондон за време на патувањето, Секогаш можете да се одлучат да се земе Еуростар од континентална Европа. Ова е ефективен и едноставен начин да се направи патување низ каналот од Франција во Англија. Билетите се исто така достапни од други локации, како што е Амстердам.

Ако сте во потрага по причина да се земе овој пат, запомнете дека Единбург е домот на Хари Потер, познатиот создавање на Џ.К. Роулинг. Може да најдете и понатамошно рутирање кон висорамнините, како Форт Вилијам, за тоа автентична шкотски искуство. Работи за нас!

Билети за Амстердам до Лондон

Билети во Париз до Лондон

Билети во Берлин до Лондон

Билети за Брисел до Лондон

 

 

пофалница 5: Париз до Минхен

Додека ова патување технички не се квалификува како рута за воз за спиење, поради тоа што не вклучуваат целосна спиење чамец, тој работи неколку патишта дневно.

Секако, Париз е град на светлината и еден од најромантичните градови во светот, така што апсолутно треба да се постигне на местото на вашата Европската одмор. Тоа е точно, без разлика дали тоа е вашата прва посета или вашиот стоти.

во меѓу време, Минхен е дом на Октоберфест. Овој фестивал се случува да биде една од моите омилени на сите времиња – тоа е многу смешен настан илјади. Со илјадници посетители годишно и плетеницата на активности од кои можете да изберете, Минхен вреди да се најде на вашата листа.

Билети од Дизелдорф до Минхен

Билети за Дрезден до Минхен

Билети за Париз до Минхен

Билети за Бон до Минхен

 

Munich skyline

пофалница 6: Копенхаген до Берлин

Ова е уште една пофалница поради нестандардна искуство спанко воз, но вреди време, едноставно затоа што ќе се најдете како патувате на некои од најубавите терени во Европа. Данска е уникатна мешавина на скандинавските влијание и континентална европска култура и не треба да се пропушти. Рутирањето исто така започнува многу близу Малме, кој е прекрасен град за посета и трет по големина во Шведска.

Додека вие не ќе најдете полно спиење сидришта за овој воз, ќе најдете ноќно рутирање достапно секој ден. Тие ќе ви овозможи да се остави во текот на ноќта и пристигнуваат во утринските часови се обновуваат за ден да дојде. За најдобро искуство со не-спанко воз, ќе сакате да резервирате билет од прва класа. Овие билети често доаѓаат со зголемен бакшиш како екстра багаж, вклучени храна, и повеќе искуство во приватна кабина.

Билети за Франкфурт до Берлин

Билети за Копенхаген до Берлин

Билети за Хановер до Берлин

Билети за Хамбург до Берлин

 

Sleeper Train to Berlin

Кога патувате низ Европа со воз апсолутно си расипан за избор. Без разлика дали тоа е во Шкотска и Шпанија, Норвешка, или Шведска, спанко возови се некои од најдобрите услуги по пристигнувањето следното утро освежени и подготвени за вашиот ден да дојде. Додека ја имате плетеницата на опции на располагање на вас, како што е хотел за воз или спиеше преку ноќ возови во Прага, Полска, Лисабон, па дури и Москва, себе си се направи корист и ги удирале овие шест топ спанко возови во Европа, наместо. Вие нема да се жалам!

 

Патувајте ноќе и резервирајте ги вашите возови за спиење Зачувај воз!

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост “Врв 6 Спиени возови во Европа за патување” на вашиот сајт? Можете да земете нашите слики и текст и да ни дадат кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/sleeper-trains-europe/?lang=mk </s>avkanî- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно слетување нашите страници воз пат.
  • Во следниов линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml, <- на овој линк е за патишта целни страници на англиски јазик, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml, и можете да ги замените основните на fr или de и повеќе јазици по ваш избор.