Okuma zamanı: 9 dakika
(Son olarak Güncelleme: 03/09/2021)

dünya güzel bir yer, ancak ilk kez seyahat edenler turistik tuzaklara düşebilir ve büyük seyahat dolandırıcılıklarının kurbanı olabilir. Bunlar 12 dünya çapında kaçınmak için büyük seyahat dolandırıcılığı; Avrupa'dan Çin'e, ve başka bir yerde.

  • Raylı Ulaşım Çevre Dostu Way To Seyahat mi. Bu makale kaydet A Treni ile trenle yolculuk hakkında eğitmek için yazılır, , En Ucuz Tren Biletleri Web Sitesi Dünyada.

 

1. Dünya Çapında Kaçınılması Gereken Seyahat Dolandırıcılıkları: Taksi Fazla Ücreti - Yoldan Sapma

Ağır trafik, sana şehir masallarını anlatan taksi şoförü, ve pencereden yeni görünümler, taksi aşırı şarjlı seyahat dolandırıcılığına düşmeyi çok kolaylaştırıyor.

Turist olarak taksiyle dolaşmak en rahat seyahat seçeneği gibi görünüyor., ancak dünyadaki en büyük seyahat dolandırıcılıklarından biri olduğu ortaya çıkabilir.. Bir turist olarak havaalanından otele en hızlı ve en iyi rotayı bilemeyeceksiniz., veya bir çekimden diğerine, böylece taksi şoförleri sizin adınıza kutlama yapabilir ve aşırı bir fiyat isteyebilir veya sizi büyük bir dolambaçlı yoldan alabilir, fazla sürmemesi gereken bir yolculuk için 15 beni.

Taksi Fazla Ücretinden Nasıl Kaçınılır??

Sizin için kabul edilen taksi ücretini önceden araştırın. Gidilen. bunlara ek olarak, harika bir harita uygulamanız olduğundan emin olun, Wi-Fi gerektirmez, böylece rotayı her zaman kontrol edebilirsiniz, ve en önemlisi, güvenilir bir taksi şirketi seçin, veya trenle seyahat.

Basel'den Interlaken'e Trenle

Cenevre'den Zermatt'a Trenle

Bern'den Zermatt'a Trenle

Lucerne'den Zermatt'a Trenle

 

2. Giysilerinize Dökülen Güvercin Numarası

Arjantin'e seyahat etmeyi planlıyorsanız, Örneğin, Giysilerinize güvercin dökülmesinin farkında olmalısınız seyahat dolandırıcılığı. Bu tür seyahat dolandırıcılığı Buenos Aires'te çok popüler, dost canlısı bir yerel geldiğinde size yaklaşır, elbiselerinin her tarafına döküldüğü için yardım etmek istemek.

Şehrin merkezine hayran kaldığınızı veya parkta harika bir gün geçirdiğinizi hayal edin., etrafında seyir, ve aniden sana dost canlısı bir yabancı gelir, kıyafetlerinizin her yerinde bir dökülme olduğunu bilmenizi sağlamak. Çantayı karaya koydun, dökülme için şaşkınlıkla etrafa bakın, ve bu arada pasaport, cüzdan, ve tüm değerli eşyaların gitti.

Giysilere Dökülme Nasıl Önlenir Seyahat Dolandırıcılığı?

Yerel gibi keşfedin, çevrenizden haberdar olmak, ve gözlerini önde tutmaya çalış.

Lucerne'den Lauterbrunnen'e Trenle

Geneve'den Lauterbrunnen'e Trenle

Lucerne'den Interlaken'e Trenle

Zürih'ten Interlaken'e Trenle

 

 

3. Dünya Çapında Kaçınılması Gereken Seyahat Dolandırıcılıkları: ATM Seyahat Dolandırıcılığı

Dünyayı döndüren şey paradır, çok açık ki dünyadaki en büyük seyahat dolandırıcılıklarından biri parayla ilgili. Dünya çapındaki en büyük seyahat dolandırıcılıklarından biri, çıkarılabilir bir kredi kartı okuyucusunun temel olarak kimlik bilgilerinizi kopyalayıp tüm bakiyenizi temizlemek için kullandığı ATM dolandırıcılığıdır..

ATM Dolandırıcılığından Nasıl Kaçınılır??

kesinlikle gerekliyse, büyük ve bilinen bir ATM bankasından para çekmek. İçinde Avrupa'daki büyük bankalar, güvenlik var, yani ATM kart okuyucularına erişim şansı sıfıra yakın.

Münih'ten Hallstatt'a Trenle

Innsbruck'tan Hallstatt'a Trenle

Passau'dan Hallstatt'a Trenle

Rosenheim'dan Hallstatt'a Trenle

 

4. çarpmak ve kapmak

Dünyanın klasik seyahat dolandırıcılıklarından biri, yumru ve kapmak popülerdir toplu taşıma, ve yer işaretlerinde. Trende oluyorsun, metro, ya da aniden birisi yanlışlıkla size çarptığında Prag meydanında ünlü saati beklemek.

Kaza olabilirken, planlı bir yankesicilik çarpması olması daha olasıdır. Bir saniyenin bölünmesi olabilir, bir “afedersiniz”, ve cüzdanın, izlemek, ya da mücevherler gitti. Çarpma ve kapma dolandırıcılığı, ne zaman farkında olunması gereken en önemli şeylerden biridir. Avrupa'da seyahat.

Çarpma ve Kapma Nasıl Önlenir?

Otel odasında değerli eşyalarınızı bırakın, ve yanına aldığın her şeyi yay: örneğin bir ceketin iç cebindeki cüzdan.

Lyon'dan Nice'e Trenle

Paris'ten Nice'e Trenle

Cannes'dan Paris'e Trenle

Cannes'dan Lyon'a Trenle

 

Kalabalık bir alanda bir Seyahat Aldatmacası Çarpma ve Kapma

 

5. Dünya Çapında Kaçınılması Gereken Seyahat Dolandırıcılıkları: sürü

Yumru ve kapmaya benzer, sürü dolandırıcılığı, aniden bir grup yabancı tarafından kalabalıklaştığınız zamandır, peki sana yabancı gibi görünen. Aslında, bu yabancılar birbirlerini oldukça iyi tanıyorlar, ve güzelce planlanmış garip bir karşılaşma, veya sürü. Bu şekilde tamamen masum görünüyor, sen çevriliyken ve yankesiciyken.

Bu genellikle kalabalık bir yerde olur, bu grubun kalabalığa ve kaosa karıştığı yer. Etrafınızda hareket etmeye başlarlar ve diğerleri her şeyi ele geçirirken aslında dikkatinizi dağıtırlar.. Nakitinizi tek bir yerde tutmak bunlardan biridir. 10 Avrupa'da kaçınmanız gereken seyahat hataları.

Sürü Dolandırıcılığından Nasıl Kaçınılır??

Kalabalıktan uzak durmanız yeterli, ve ceketinin fermuarını çek, veya eşyalarınıza göz kulak olun, tercihen, herhangi bir çantayı önünüze koyun.

Amsterdam'dan Paris'e Trenle

Londra'dan Paris'e Trenle

Rotterdam'dan Paris'e Trenle

Brüksel'den Paris'e Trenle

 

Dünya Çapında Kaçınılması Gereken Seyahat Dolandırıcılıkları: Milano'daki Sürü, İtalya

6. Dost Yerel

Güzel ve arkadaş canlısı yabancı, dünya çapında ünlü bir seyahat dolandırıcısıdır.. İster Kızıl Meydan'da ister Paris'te yürüyor olun, Eyfel Kulesi'ne ulaşmak veya size şehirde iyi vakit geçirmek için yardımlarını sunan dost canlısı bir yerel her zaman olacaktır..

Dahası, etraftaki tüm büyük kulüpleri göstermede çok yardımcı olacaklar, sadece ertesi sabah dolandırıcılık yapacaksın, uyanmak, ve paranın tamamen gittiğini fark etmek. Böylece, örneğin yalnız bir gezi, dünya çapında yerel halkla tanışmak için olağanüstü bir şans olabilir, ama aynı zamanda en kötü kabusunuza da dönüşebilir.

Dostça Yerel Seyahat Dolandırıcılığından Nasıl Kaçınılır??

Seyahatlerinizde yerlilerle tanışmak harika, ve en iyi deneyimlerden biri. ancak, kime güvendiğine dikkat et, ve geceler geçirmek. Garip bir ülkede bir macera hızla bir felakete dönüşebilir, bu yüzden dikkatli ol.

Milano'dan Venedik'e Trenle

Floransa'dan Venedik'e Trenle

Bologna'dan Venedik'e Trenle

Treviso'dan Venedik'e Trenle

 

7. Dünya Çapında Kaçınılması Gereken Seyahat Dolandırıcılıkları: Bilezik Dolandırıcılığı

Ücretsiz yabancı bir ülkeden hediyelik eşyalar ses harika, ama içinde yaşadığımız dünyada gerçekten özgür şeyler yok. bu nedenle, genellikle yerel bir kadının size gülümseyerek yaklaşmasını içeren ücretsiz bileklik dolandırıcılığına kanmayın, bileğine bileklik takmak.

Güler yüzlü ve arkadaş canlısı, eve götürmeniz için size otantik bilezikler veya kolyeler sunacaklar, her zaman diğer eli cüzdanınıza uzanırken, ve mücevher. Güzel ve ücretsiz bir şey sunmak dikkati dağıtır ve birçok masum turist üzerinde işe yarar..

Bilezik Dolandırıcılığından Nasıl Kaçınılır??

Ücretsiz hediyelik eşyalara kanmayın, ve sadece gözlerini açık tut, ve yabancılardan gelen ücretsiz teklifleri kabul etmeyi nazikçe reddedin.

Nürnberg'den Prag'a Trenle

Münih'ten Prag'a Trenle

Berlin'den Prag'a Trenle

Viyana'dan Prag'a Trenle

 

8. Dilenci Çocuk

Tuhaf giysiler giymiş, kirli, para veya yemek için yalvarmak, dilencilik yapan çocuk, dünyadaki yürek burkan seyahat dolandırıcılıklarından biridir.. Avrupa'dan Çin'e, yolun kenarında duran çocuklar var, merkez meydanlarda bir dolar için şarkı söylemek, veya taksi camına dokunarak.

Çoğu zaman bu çocuklar göründükleri kadar kayıp değillerdir., ama bir rol oynamak için gönderildi. Açıkça, gerçekten yiyecek ve yardıma ihtiyacı olan çocuklar var.

Dilenci Çocuk Dolandırıcılığından Nasıl Kaçınılır??

Bu zor çünkü dünya dilenmekten başka seçeneği olmayan zavallı çocuklarla dolu.. ancak, Onlara yemek ısmarlamayı veya başka bir şekilde yardım etmeyi teklif edebilirsiniz., para vermektense. Bu yoldan, tepkilerini kontrol edebilirsin, ve gerçekten ihtiyaçları varsa veya turistin cüzdanından hemen sonra.

Lüksemburg'dan Colmar'a Trenle

Lüksemburg'dan Brüksel'e Trenle

Antwerp'den Lüksemburg'a Trenle

Metz'den Lüksemburg'a Trenle

 

9. Dünya Çapında Kaçınılması Gereken Seyahat Dolandırıcılıkları: Cazibe Kapalı

Çalışma saatlerini önceden kontrol ettiniz, ama tapınağa vardığınızda ya da alışveriş yaptığınızda bir yerel size kapalı olduğunu söyler.. Sonra, hayal kırıklığını gördüklerinde, sizi başka bir harika simge yapı veya mağazaya götürmeyi teklif ediyorlar, kapalı olandan daha iyi.

Yerliler harika bir macera sunabilir, ama aslında seni soyuyorlar, overpriced bir giriş ücreti isteyerek, ya da sizi şişman bir komisyon aldıkları yerde alışverişe götürmek.

Bu Seyahat Dolandırıcılığından Nasıl Kaçının?

Ziyaret alışılmışın dışında yerler harika, sadece çevreyi kontrol ettiğinizden emin olun ve alternatifler varsa. ek olarak, Avrupa'da ziyaret edilecek en iyi turistik yerler için önceden araştırma yapın. cazibe ücretsiz ise, o zaman pahalı olanla değiştirmeye gerek yok, ve harika incelemelere sahip mağazalar için aynı.

Zürih'ten Lucerne'ye Trenle

Bern'den Lucerne'ye Trenle

Cenevre'den Lucerne'ye Trenle

Konstanz'dan Lucerne'ye Trenle

 

Cazibe Kapalıdır Seyahat Dolandırıcılığı

10. Resmini Çekmeme İzin Ver

Yalnız seyahat etmek harika olabilir, ve pişmanlık dolu zamanlarda, mükemmel sosyal medya fotoğrafını çekecek kimse yok.. Arka planda Big Ben veya Firenze, etrafına bakıyorsun ve sonra sana harika bir fotoğraf çekmeyi teklif ediyorlar, harika bir açıdan.

2 saniyeler sonra kameranız ve tüm harika fotoğraflar gitti, çünkü sevimli yabancı onlarla kaçtı. Bu dünyanın her yerinde olabilir, herkese, çünkü bunun olma ihtimali nedir? ama öyle.

Bu Seyahat Dolandırıcılığından Nasıl Kaçının?

Diğer turistleri arayın, belki yalnız gezginler de, veya çiftler. Mükemmel resmi elde etmenin ve kamerayı elinizde tutmanın en güvenli yolu budur., ve karşılığında, fotoğraflarını çekmeyi teklif et.

Salzburg'dan Viyana'ya Trenle

Münih'ten Viyana'ya Trenle

Graz'dan Viyana'ya Trenle

Prag'dan Viyana'ya Trenle

 

Fotoğrafını Çekmeme İzin Ver Seyahat Dolandırıcılığı

11. Dünya Çapında Kaçınılması Gereken Seyahat Dolandırıcılıkları: Anahtarcı

Seyahat ederken parayı idare etmenin en iyi yolu, her zaman yanınızda küçük faturalar bulundurmaktır.. Aksi takdirde, büyük faturalara dikkat edin, taksi şoförlerine veya yerel restoranlara ödeme yaparken. Küçük bir ödeme için büyük bir fatura veriyor olabilirsiniz, ancak alıcılar büyük faturayı düşürüyormuş gibi yapacak ve çok daha küçük fatura için değiştirecek.. Bu yoldan, turisti kısaltıyorlar.

kasiyerler, taksi şoförleri, veya garsonlar, bu switcheroo dolandırıcılığındaki oyuncular olabilir. Burada büyük kaybeden sen olacaksın, dikkatli değilse.

Switcheroo Dolandırıcılığından Nasıl Kaçınılır??

Dağıttığınız faturanın miktarını belirtin, ve geri almanız gereken değişikliği bilin.

Lyon'dan Toulouse'a Trenle

Paris'ten Toulouse'a Trenle

Trenle Toulouse'a Güzel

Bordeaux'dan Toulouse'a Trenle

 

12. Dünya Çapında Kaçınılması Gereken Başlıca Seyahat Dolandırıcılıkları: İstekli İngilizce Öğrencileri

Bozuk İngilizce konuşuyorlar ama onlara öğretmek için yalvarıyorlar. Hevesli İngiliz öğrenciler kafe ve barlarda pusuya yatmış durumda., sizinle dostça bir sohbet başlatacak, ve sonra otel odanızda özel bir İngilizce dersi isteyin.

Bir kez otelde, hevesli İngilizce öğrencisi bir gece içkisine dönüşebilir, ve çalıntı bir cüzdan ve pasaportla uyanırsınız. Gerçek şu ki, bir dil becerisini bir gecede geliştirmek imkansızdır., ve hatta birisi İngilizce pratiği yapmak istiyor, bu ders otel odasında ya da alkollü olmak zorunda değil.

Sonuç olarak, akıllı seyahat bu günlerde seyahat etmenin en iyi yolu, dünyanın her yerinde. Bunun nedeni, seyahat dolandırıcılıklarının ortaya çıkarılmasının giderek zorlaşmasıdır.. Söyleniyor ki, dünyayı dolaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Zürih'ten Wengen'e Trenle

Cenevre'den Wengen'e Trenle

Bern'den Wengen'e Trenle

Basel'den Wengen'e Trenle

 

Burada Kaydet A Train, Ziyaret Edilecek Eğlenceli Yerlerinizi planlamanıza ve Seyahat Dolandırıcılıklarından kaçınarak seyahatinizi mutlu bir şekilde bitirmenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız..

 

 

“Dünya Çapında Kaçınılması Gereken 12 Büyük Seyahat Dolandırıcılığı” adlı blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftr%2Ftravel-scams-avoid-worldwide%2F- (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)