Čas čítania: 8 minút
(Aktualizované: 05/11/2021)

Napínavé, desivé, interaktívne, podzemné svety, alebo staroveké vily, a 12 najlepšie únikové miestnosti na svete, nie sú pre slabozrakých. Práve naopak, iba odvážni, šikovným tímovým hráčom a milovníkom hádaniek sa podarí zachrániť svet, a odhalenie dávno zabudnutých tajomstiev. Ak si myslíte, že na to máte, potom si rezervujte jeden z nich 12 najlepšie únikové miestnosti na svete, a pokúste sa poraziť šance.

 

1. Sherlocked Escape Room Amsterdam

Pomenovaný po najslávnejšom detektívovi na svete, Úniková miestnosť Sherlocked je jednou z najvzrušujúcejších únikových miestností na svete. V Sherlocked si môžete vybrať medzi 2 veľmi odlišné skúsenosti; Architekt alebo Vault. Jeden je 60 minúty dlhé, a druhé je 80 minúty dlhé, oba ideálne pre skupinu 4 ľudia, rodičia a tínedžeri sú veľmi vítaní.

Avšak, hlavným rozdielom medzi oboma únikovými miestnosťami je samozrejme aktivita. Architect vás nechá rozlúštiť záhady v novoobjavenej miestnosti, aby ste zachovali najtajnejšie tajomstvá sveta. Na druhej strane, Vault vám umožní zmeniť osoby na zlodejov, aby ukradli vzácny predmet z veľmi chráneného trezoru. Mnohí predtým ste to vyskúšali a neuspeli, ale váš gang môže byť tým, kto uspeje v tejto tajnostkárskej a záludnej operácii. Takže, táto úniková miestnosť sa pripája najunikátnejšie veci v Amsterdame.

Z Bruselu do Amsterdamu vlakom

Z Londýna do Amsterdamu vlakom

Z Berlína do Amsterdamu vlakom

Paríž do Amsterdamu s vlakom

 

Sherlocked Escape Room Amsterdam

 

2. Escape Hunt po celom svete

Miestnosť Escape Hunt má pobočky na mnohých miestach na svete, z Anglicka do Singapuru. Ak máte radi výnimočné tvory, Disney príbehy, a Alice, potom budete milovať túto únikovú miestnosť a budete cestovať za jediným účelom Escape Hunt, v každej jednej krajine.

Escape Hunt room má zoznam únikových miestností, v každej krajine iný. V Marseille, budete hľadať priateľov potom, čo ich Houdini nechal zmiznúť vo veľkom cirkuse, alebo v Británii pomôžte Alice a priateľom zachrániť krajinu zázrakov. Takže, svetové hádanky a záhady potrebujú vašu pomoc a vynaliezavosť vo veľkých mestách v Európe a Ázii.

 

Escape Hunt Worldwide

 

3. Enigma Quest v Londýne

Nachádza sa v Finsbury, kúsok od London Bridge a rieky Temže, Ponuky úniku Enigma Quest 3 úžasné úlohy. Ak cestujete s priateľmi, rodina s detmi, alebo pár hľadajúci dobrodružstvo, potom si môžete vybrať medzi únikovou miestnosťou pre hlbokomorské ponorky a miliónovou lúpežou.

Ak ste milovníkom adrenalínu, možno ďalšia Thelma a Louise? potom sú hádanky v hre Enigma Quest pre vás ideálne. V hre Mission Wavebreak zachránite svet, a v lúpeži Milión libier, budete sa musieť spojiť o najväčšiu cenu v modernej histórii. Takže, ak si myslíte, že na to máte, potom Enigma Quest úniková miestnosť v srdci Londýna pre vás navrhla epické 60-minútové dobrodružstvo.

 

 

4. Paradoxný projekt 2: Kníhkupectvo Escape Room Athens

Ak ste fanatik do únikovej miestnosti, potom projekt Paradox 2 v Aténach je dokonalý zážitok z únikovej miestnosti. Na rozdiel od ostatných úžasných únikových miestností na svete, misia Paradox Project zaberá celý neoklasicistický dom v Aténach. To je správne, vaše pátranie sa šíri po mnohých izbách a tajných chodbách v tomto vynikajúcom dome.

navyše, úniková miestnosť kníhkupectva je a 200 minútová misia, na ktoré sa dá ľahko rozdeliť 5-6 tematické únikové miestnosti. Takže, v skutočnosti si budete užívať to najlepšie zo všetkých svetov, a to je zážitok z únikovej miestnosti na nezaplatenie. Krásne navrhnutá sada s hádankami, viac priestorov, schody, čaká na tých, ktorí hľadajú vzrušenie, v skutočnom kníhkupectve v Aténach.

Z Amsterdamu do Londýna vlakom

Z Paríža do Londýna vlakom

Z Berlína do Londýna vlakom

Z Bruselu do Londýna vlakom

 

Paradox Project 2: The Bookstore Escape Room Athens

 

5. Pán. X Mystery House Šanghaj

Ak vás omrzí mrakodrapy v Šanghaji, Pán. Dom X’s puzzle bude skvelou prestávkou od rušného mesta. Tento úžasný únikový dom má 5 miestnosti, každý musí vyriešiť inú záhadu. V podstate ste na hodinu zavretí v miestnosti, bez akejkoľvek predstavy o celkovom obraze. Úlohou je použiť všetko v miestnosti, a dokonca aj ulica, pokúsiť sa nájsť cestu von z miestnosti.

Pán. Únikové miestnosti X sú plné záhad a výziev. Na rozdiel od ostatných fantastických únikových miestností na svete, tu bude váš tím musieť použiť všetky zmysly, pozorovanie, a logika, jednoducho nájsť cestu von z miestnosti. Pán. X Mystery House sa nachádza v centre mesta Bridge 8 II, Okres Huangpu, kde dobrodružstvo začína priamo od vchodu.

 

The Mr. X Mystery House Shanghai

 

6. Únikové lode a SOS Únikové miestnosti v Dubline

Mimoriadna miestnosť Escape Boats v Dubline je jednou z najlepších 10 únikové miestnosti na svete. Tu, budete musieť dať dohromady svoj rozum a energie a nájsť cestu von z bárky. Naozaj, Únikové lode a miestnosti SOS sú umiestnené na člne, mimo dublinského doku.

teda, Escape room Boats a SOS sú niektoré zo špeciálnych únikových miestností na svete. Cesta von je plná hádaniek, lámanie kódu, a riešenie záhad. Ak je úniková miestnosť súčasťou špeciálnej oslavy, spoločnosť môže dokonca zariadiť finger food z blízke bary v doku pri kanáli.

 

Escape Boats And SOS Escape Rooms Dublin

 

7. Úniková miestnosť ParaPark Budapešť

V suteréne únikovej miestnosti ParaPark na vás čaká najväčšia záhada v Budapešti. Zostúpite a nájdete stopy, ktoré sa povaľujú v úplne prvej únikovej miestnosti v Európe. Tu, ocitnete sa na mieste činu, Inšpirované Twin Peaks. Takže, buďte pripravení hrať sa na detektíva, a pomôžte svojmu tímu po vybalení z krabice, ako si myslíte z krabice, alebo suteréne, z tohto dôvodu.

Miesto činu 95 je v New Yorku, kde gangy bojujú v uliciach, a stane sa tragédia. Takže, budete vyzvaní, aby ste našli stopy, uložte papiere a nájdite zločinca do konca hodiny. Uzavrieť, úniková miestnosť ParaPark je pre milovníkov odvážneho thrilleru a krimi.

Viedeň do Budapešti s vlakom

Praha do Budapešti s vlakom

Mníchov do Budapešti s vlakom

Graz do Budapešti s vlakom

 

8. Izba Berlín

Izba má 4 misie, každý 75 minúty dlhé, každý náročný, a každý vás prinúti cestovať v čase do iného priestoru. Hľadanie pokladu na Humboldtovej univerzite, stáž s najväčším lovcom duchov, alebo pomôcť veľkému berlínskemu vyšetrovateľovi dopadnúť Zabijaka Berlína, je zrejmé, že tieto misie nie sú pre ľahko vystrašeného hráča.

teda, starostlivo si vyberte svoju výzvu, a prísť dobre vybavení rozumom, šaty, a odvážne srdce. Útěk z miestnosti v Berlíne je a 2017 Víťaz Golden-Lock, navrhnuté tak, aby vyzvali každého nadšenca únikovej miestnosti. navyše, táto úniková miestnosť stojí za to navštíviť Berlín, druhý a piatykrát.

Z Frankfurtu do Berlína vlakom

Lipsko do Berlína s vlakom

Hannover do Berlína s vlakom

Z Hamburgu do Berlína vlakom

 

The Room Berlin

 

9. Úniková miestnosť Catacombs v Paríži

Táto neobvyklá úniková miestnosť v Paríži je len pre tých najodvážnejších nadšencov. Ak ste nepochopili názov, úniková miestnosť Katakomb vás zavedie o stáročia späť na miesto temnoty v podzemnom svete Paríža. Kým Paríž je jedným z najviac krásnych miest vo svete, jeho katakomby sú strašidelné, a niektorí povedia trochu strašidelne.

teda, ak v jadre riskujete, a husia koža nie je zvláštny pocit, potom si rezervujte únikovú miestnosť Katakomb. Hranie únikovej miestnosti tu bude vzrušujúcim zážitkom a novou zmenou v návšteve záhrad, alebo nakupovanie v Paríž.

Amsterdam do Paríža s vlakom

Z Londýna do Paríža vlakom

Rotterdam do Paríža s vlakom

Z Bruselu do Paríža vlakom

 

Bridge In Paris

 

10. Úniková miestnosť Harryho Pottera v Prahe

Uniknúť z miestnosti Harryho Pottera je rodinná misia. Dekor a hádanky sú vhodné pre deti, s interaktívnymi figúrkami, s ktorými môžu deti komunikovať. Okrem toho, vy a deti dostanete čarovné prútiky, aby mohli zažiť špeciálny svet Harryho Pottera.

Úniková miestnosť Harryho Pottera v Prahe je a 60 minútová misia. Počas tejto magickej hodiny, váš tím bude musieť nájsť tri artefakty ukryté v tajomstve Harry Potter úniková miestnosť, Úniková miestnosť Harryho Pottera je zábavné a vzrušujúce obdobie pre celú rodinu v Prahe.

Norimberg do Prahy s vlakom

Mníchov do Prahy vlakom

Z Berlína do Prahy vlakom

Viedeň do Prahy vlakom

 

Harry Potter Escape Room Prague

 

11. Vonkajšia úniková hra vo Villa Borghese Rím

Každý cestuje do Talianska za jedlom, vily, a miestne víno. S šialenstvom únikových miestností dobývajúcich svet, Najlepšie miesta v Taliansku sa stali najúžasnejšími únikovými miestnosťami. Ohromujúca Villa Borghese je východiskovým bodom do a 2.5 hodiny hádaniek. Vila je vonkajšia úniková miestnosť, v ktorej budete postupovať od vodítka k vodítku loďou.

Táto unikátna úniková miestnosť je v Ríme. Takže, keď dokončíte skúmanie Kolosea, objavíte krásne skryté miesta v talianskej metropole. Uzavrieť, Villa Borghese je najlepšia vonkajšia úniková miestnosť v Európe. Na rozdiel od suterénu, knižnice, a katakomby, tu budete interagovať v najkrajšej talianskej krajine.

Z Milána do Ríma vlakom

Z Florencie do Ríma vlakom

Z Benátok do Ríma vlakom

Neapol do Ríma s vlakom

 

Villa Borghese Rome

 

12. Laboratórna úniková miestnosť Bunschoten

Hodinu z Amsterdamu, Laboratórna úniková miestnosť v Bunschotene stojí za jazdu alebo výlet vlakom z akéhokoľvek miesta v Európe. Bunschoten má 3 únikové miestnosti, ale laboratórium je najlepšie, a jedna z najlepších únikových miestností v Európe.

Na dokončenie náročnej misie, vkročíš do Dr. Steinerovo laboratórium, tak, ako to opustil pred 7 a viac rokmi. Vašou úlohou bude zistiť, čo sa chudobnému lekárovi stalo, a budete musieť zhromaždiť všetky svoje sily a vynaliezavosť, aby ste toto tajomstvo vyriešili iba v 60 minút. samozrejme, mohol si doniesť 2-3 partneri misie, nezabudnite si preto rezervovať vopred.

 

The Laboratory Escape Room Bunschoten

 

tu na Uložiť vlak, radi vám pomôžeme vyriešiť najväčšie záhady sveta. Každá z fantastických misií v únikovej miestnosti je vzdialená len cestu vlakom.

 

 

Chcete na svoj web vložiť náš blogový príspevok „12 najlepších únikových miestností na svete“? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Fbest-escape-rooms-world%2F – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)