Време на читање: 8 минути
(Последно освежено на: 05/11/2021)

Возбудливо, страшно, интерактивни, подземни светови, или антички вили, на 12 најдобрите соби за бегство во светот, не се за слабо срце. Напротив, само храбрите, вешти тимски играчи и loversубители на загатки ќе успеат да го спасат светот, и разоткривање на долго заборавените тајни. Ако мислите дека го имате она што е потребно, тогаш резервирајте едно од овие 12 најдобрите соби за бегство во светот, и обидете се да ги победите шансите.

 

1. Шерлокирана соба за бегство Амстердам

Именуван по најпознатиот детектив во светот, Собата за бегство со шерлок е една од највозбудливите простории за бегство во светот. Во Sherlocked можете да изберете помеѓу 2 многу различни искуства; Архитектот или трезорот. Еден е 60 минути долги, а второто е 80 минути долги, и двете идеални за група на 4 луѓе, родителите и тинејџерите се најмногу добредојдени.

Сепак, главната разлика помеѓу двете простории за бегство е активноста, се разбира. Архитектот ќе ве натера да ги решите мистериите во новооткриена просторија за да ги чувате најчуваните тајни во светот. Од друга страна, Сводот ќе ве натера да ги смените лицата во крадци за да украдете скапоцен предмет од многу заштитен сеф. Многумина пред да сте се обиделе и не успеале, но вашата банда може да биде таа што ќе успее во оваа таинствена и незгодна операција. Значи, оваа соба за бегство се приклучува најуникатните работи што треба да се направат во Амстердам.

Брисел до Амстердам со воз

Лондон до Амстердам со воз

Берлин до Амстердам со воз

Париз до Амстердам со воз

 

Sherlocked Escape Room Amsterdam

 

2. Бегство за лов низ целиот свет

Собата за Escape Hunt има филијали на многу локации во светот, од Англија до Сингапур. Ако сакате извонредни суштества, Приказни на Дизни, и Алиса, тогаш ќе ја сакате оваа соба за бегство и ќе патувате со единствена цел на Escape Hunt, во секоја земја.

Собата Escape Hunt има листа на соби за бегство, различно во секоја земја. Во Марсеј, ќе барате пријатели откако Худини ги натера да исчезнат во големиот циркус, или во Обединетото Кралство помогнете им на Алиса и пријателите да ја спасат земјата на чудата. Значи, на светските загатки и мистерии им е потребна ваша помош и снаодливост во големите градови низ Европа и Азија.

 

Escape Hunt Worldwide

 

3. Енигма Потрага во Лондон

Се наоѓа во Финсбери, на кратко растојание од Лондонскиот мост и реката Темза, Понуди за бегство на Енигма Потрага 3 неверојатни потраги. Ако патувате со пријателите, семејство со деца, или двојка во потрага по авантури, тогаш можете да изберете помеѓу соба за бегство на подморница под длабока вода и кражба од милион фунти.

Ако сте трагач по адреналин, можеби следните Телма и Луиз? тогаш загатките во Enigma Quest се совршени за вас. Во Mission Wavebreak ќе го спасите светот, и во грабежот од милион фунти, ќе треба да се здружите за најголемата награда во модерната историја. Значи, ако мислите дека го имате она што е потребно, тогаш Енигма Потрага соба за бегство во срцето на Лондон дизајнираше епска 60-минутна авантура за вас.

 

 

4. Проект за парадокс 2: Книжарница Бегство соба Атина

Ако сте спална соба фанатик, потоа Проектот за парадокс 2 во Атина е крајното искуство со соба за бегство. За разлика од другите неверојатни соби за бегство во светот, мисијата на проектот парадокс зазема цела неокласична куќа во Атина. Тоа е точно, вашата потрага се шири по многуте соби и тајни премини во оваа извонредна куќа.

Згора на тоа, просторијата за бегство во книжарницата е а 200 минута мисија, што лесно може да се подели на 5-6 тематски соби за бегство. Значи, вие всушност ќе уживате во најдоброто од сите светови, и тоа е бесценето искуство во соба за бегство. Прекрасно дизајниран комплет со загатки, повеќе празни места, скали, ги чека возбудувачите во вистинска книжарница во Атина.

Амстердам до Лондон со воз

Париз до Лондон со воз

Берлин до Лондон со воз

Брисел до Лондон со воз

 

Paradox Project 2: The Bookstore Escape Room Athens

 

5. Г -динот. X Мистериозна куќа Шангај

Ако се уморите од облакодери во Шангај, Г -дин. Загатката куќа на Х ќе биде одлична пауза од раздвижениот град. Оваа неверојатна куќа за бегство ја има 5 простории, секој има различна мистерија за решавање. Во основа сте затворени во просторија еден час, без идеја за големата слика. Предизвикот е да користите с everything во собата, па дури и улицата, да се обидеш да го најдеш излезот од собата.

Г -дин. Собите за бегство на Х се полни со мистерии и предизвици. За разлика од другите фантастични соби за бегство во светот, тука вашиот тим ќе треба да ги користи сите сетила, набудување, и логика, едноставно да се најде начин за излез од собата. Г -дин. X Mystery House се наоѓа во срцето на Бриџ 8 II, Област Хуангпу, каде авантурата започнува директно од влезот.

 

The Mr. X Mystery House Shanghai

 

6. Избегајте чамци и СОС соби за бегство Даблин

Вонредната соба за спасување чамци во градот Даблин е една од врвните 10 соби за бегство во светот. тука, ќе треба да ги споите сите ваши духови и енергии и да најдете начин за излез од шлеп. Навистина, Escape Boats и SOS соби се наоѓаат на шлеп, надвор од даблинското пристаниште.

Затоа, Escape room Boats и SOS се некои од специјалните простории за бегство во светот. Излезот е полн со загатки, кодирање кодови, и решавање мистерии. Ако просторијата за бегство е дел од специјална прослава, компанијата дури може да организира храна за прсти од барови во близина на пристаништето на каналот.

 

Escape Boats And SOS Escape Rooms Dublin

 

7. ParaPark Escape Room Будимпешта

Најголемата мистерија во Будимпешта ве чека во подрумот на просторијата за бегство ParaPark. Descendе слезете за да најдете индиции што лежат наоколу во првата соба за бегство во Европа. тука, ќе се најдете на местото на злосторството, Твин Пикс инспириран. Значи, бидете подготвени да играте детектив, и помогнете му на вашиот тим надвор од кутијата, како што мислите надвор од кутијата, или подрум, за тоа прашање.

Сцена на криминал 95 е во NYујорк, каде бандите се борат по улиците, и се случува трагедија. Значи, ќе бидете повикани да најдете решение за индициите, зачувајте ги документите за да го пронајдете злосторникот пред крајот на еден час. Да заклучи, просторијата за бегство ParaPark е наменета за thrубители на трилер и криминални приказни со силно срце.

Виена до Будимпешта со воз

Прага до Будимпешта со воз

Минхен до Будимпешта со воз

Грац до Будимпешта со воз

 

8. Собата Берлин

Собата има 4 мисии, секој 75 минути долги, секој предизвикувачки, и секој ќе ве натера да патувате во време на друг простор. Потрага по богатство на Универзитетот Хумболт, стажирање кај најголемиот ловец на духови, или помагање на големиот берлински истражител да го фати убиецот од Берлин, очигледно е дека овие мисии не се за лесно исплашениот гејмер.

Затоа, внимателно изберете го вашиот предизвик, и доаѓаат добро опремени со духовитост, фустан, и храбро срце. Бегството во Собата во Берлин е а 2017 Победник на Златната брава, дизајниран да го предизвика секој ентузијаст во собата за бегство. Згора на тоа, оваа соба за бегство е целосно вредна за патување во Берлин, втор и петти пат.

Франкфурт до Берлин со воз

Лајпциг до Берлин со воз

Хановер до Берлин со воз

Хамбург до Берлин со воз

 

The Room Berlin

 

9. Собата за бегство на катакомбите Париз

Оваа необична соба за бегство во Париз е само за најхрабрите ентузијасти. Ако не сте сфатиле од името, просторијата за бегство на Катакомбите ве носи векови назад во место на темнината во подземниот свет на Париз. Додека Париз е еден од најпознатите убави градови во светот, неговите катакомби се плашливи, а некои ќе кажат по малку страшно.

Така, ако сте ризични во срцето, и гускање не е чудно чувство, потоа резервирајте ја просторијата за бегство на Катакомбите. Играњето игра со соба за бегство овде ќе биде возбудливо искуство и нова промена од посетата на градините, или шопинг во Париз.

Амстердам до Париз со воз

Лондон до Париз со воз

Ротердам до Париз со воз

Брисел до Париз со воз

 

Bridge In Paris

 

10. Соба за бегство на Хари Потер Прага

Бегството од собата на Хари Потер е семејна мисија. Декор и загатки се погодни за деца, со интерактивни фигури со кои децата можат да комуницираат. дополнително, вие и децата ќе добиете магични стапчиња, за да можат да го доживеат посебниот свет на Хари Потер.

Собата за бегство на Хари Потер во Прага е а 60 минута мисија. За време на овој магичен час, вашиот тим ќе треба да пронајде три артефакти скриени во тајната Хари Потер соба за бегство, Собата за бегство на Хари Потер е забавно и возбудливо време за целото семејство во Прага.

Нирнберг до Прага со воз

Минхен до Прага со воз

Берлин до Прага со воз

Виена до Прага со воз

 

Harry Potter Escape Room Prague

 

11. Игра Бегство на отворено Игра Во Вила Боргезе Рим

Сите патуваат во Италија за храна, вили, и локално вино. Со лудоста на собите за бегство што го освојуваат светот, Врвните локации на Италија станаа најневеројатните соби за бегство. Неверојатната Вила Боргезе е почетна точка за а 2.5 часови за решавање загатки. Вилата е просторија за бегство на отворено каде што ќе напредувате од поим до идеја со брод.

Оваа уникатна соба за бегство е во Рим. Значи, кога ќе завршите со истражувањето на Колосеум, ќе откриете прекрасни скриени места во италијанската престолнина. Да заклучи, Вила Боргезе е најдобрата соба за бегство на отворено во Европа. За разлика од подрумите, библиотеки, и катакомби, овде ќе комуницирате во најубавиот италијански пејзаж.

Милан до Рим со воз

Фиренца до Рим со воз

Венеција до Рим со воз

Неапол до Рим со воз

 

Villa Borghese Rome

 

12. Лабораториска соба за бегство Буншотен

Еден час од Амстердам, Лабораториската соба за бегство во Буншотен вреди да се вози или патување со воз од која било локација во Европа. Буншотен има 3 соби за бегство, но Лабораторијата е најдобра, и една од најдобрите простории за бегство во Европа.

За да ја завршите предизвикувачката мисија, ќе зачекорите во Др. Лабораторија на Штајнер, исто како што го остави пред 7o+ години. Вашата мисија ќе биде да откриете што се случило со кутриот лекар, и ќе треба да ја соберете целата своја сила и снаодливост за да ја решите оваа мистерија само во 60 минути. Очигледно, можеше да донесеш 2-3 партнери во мисијата, затоа запомнете да резервирате однапред.

 

The Laboratory Escape Room Bunschoten

 

овде, во Зачувај воз, со задоволство ќе ви помогнеме да ги решите најголемите светски мистерии. Секоја од фантастичните мисии во просторијата за бегство е само патување со воз далеку од вашиот праг.

 

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост „12 најдобра соба за бегство во светот“ на вашата страница? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fmk%2Fbest-escape-rooms-world%2F – (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе ги најдете нашите најпопуларни линии за воз - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml.
  • Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml, и може да ги смените / овите во / fr или / de и повеќе јазици.