Čas čítania: 7 minút
(Aktualizované: 24/02/2022)

Človek môže poznať ich budúcnosť, poznaním minulosti, a ako lepšie sa dozvedieť o minulosti ako cestovaním. Tieto destinácie pre milovníkov histórie sú skvelým spôsobom, ako sa dozvedieť o starovekých kultúrach, a možno kam nás môže zaviesť budúcnosť.

Ukrytý v ďalekej Číne, alebo cez roh od Kolosea, ak budete pozorne počúvať, možno budete počuť vodcov starovekých impérií, ako si šepkajú najsvätejšie tajomstvá sveta.

 

1. Najlepšie destinácie pre milovníkov histórie: Berlín

Od East Side Gallery po Pamätník zavraždených Židov, v Berlíne sú na každom rohu kúsky histórie. teda, módne mesto bolo vždy centrom diania v Európe. teda, iba v 48 hodiny sa každý znalec histórie môže dozvedieť o sociálnej oblasti, kultúrne, a politické udalosti v Európe, len z potuliek po berlínskych pamiatkach a múzeách.

navyše, Milovníci histórie si môžu vybrať medzi návštevou alebo interaktívnou históriou. Napríklad, v múzeum DDR, môžete otvoriť zásuvky, ktoré odhaľujú fotografie a pohľady na život vo východnom Nemecku. Uzavrieť, od pruskej éry po 2. svetovú vojnu a východonemecký múr, Berlín je domovom mnohých historické stránky z najdôležitejších udalostí v histórii.

Z Frankfurtu do Berlína vlakom

Lipsko do Berlína s vlakom

Hannover do Berlína s vlakom

Z Hamburgu do Berlína vlakom

 

Walking the History Geeks Destinations: East Germany Wall

 

2. Rím

S 2000 rokov histórie a 10 úžasné historické archeologické náleziská, Rím je nevyhnutnou destináciou pre každého milovníka histórie. Hlavné mesto Talianska má historické pamiatky na každom rohu, od Palatína, kde sa zrodil Rím, po Rímske fórum a Koloseum. navyše, Koloseum je jedným z nich najslávnejšie pamiatky, ktoré treba navštíviť po železnici vo svete.

Kedysi centrum rímskeho impéria a politického života, tieto pozoruhodné miesta uchvátia milovníkov histórie aj cestovateľov. Neexistuje jediný návštevník pri pohľade na úžasné pamiatky, ktorý by sa nechcel dozvedieť niečo viac o histórii najdôležitejších historických miest Talianska..

Z Milána do Ríma vlakom

Z Florencie do Ríma vlakom

Z Benátok do Ríma vlakom

Neapol do Ríma s vlakom

 

St. Angelo Bridge In Rome in the afternoon

 

3. Najlepšie destinácie pre milovníkov histórie: Vatikán

Maličký, ale potulky po jeho uliciach a miestach ľahko zaplnia celý týždeň, Vatikán je destináciou, ktorú by mal aspoň raz za život navštíviť každý milovník histórie. Miesto, kde v určitom okamihu ožilo kresťanstvo 2 pred tisíc rokmi, Vatikán zostáva pútnickým miestom pre kresťanov aj nekresťanov.

Napriek svojej malej veľkosti, štátu Vatikán má množstvo historických pamiatok kde sa dozviete všetko o histórii kresťanstva, umenie, a mesto. Od príbehov ľudstva na freskách Sixtínskej kaplnky až po sv. Bazilika Petrova, najlepší spôsob, ako objaviť fascinujúce historické fakty, je sledovať umenie. Svoju cestu k počiatku vekov môžete začať v nádherných dielach renesančných a barokových umelcov.

Najlepší spôsob, ako zo seba dostať maximum historická prehliadka Vatikánu je pripojiť sa k prehliadke mesta so sprievodcom. V Sixtínskej kaplnke a múzeách sú skvelé prehliadky so sprievodcom, st. Petra spolu s výstupom na kostol sv. Peter’s Duomo s výhľadom na mesto, neexistuje lepší spôsob, ako zažiť túto jedinečnú historickú destináciu v Taliansku.

 

Top History Geeks Destinations: The Vatican Museum Inside

 

4. st. Petersburg

Historické udalosti, ktoré sa odohrali v St. Petrohrad navždy formoval kultúrny život a dušu Ruska. Toto úchvatné mesto patrí medzi top 10 destinácie pre milovníkov histórie po celom svete. Z revolúcií, cárov, paláca, a dychberúci architektúru, st. Pamiatky Petrohradu sú jedny z najkrajších a najfascinujúcejších na svete.

Takže, ak ste znalec histórie, výlet do St. Petrohrad bude epická cesta, ktorá bude trvať 300 rokov späť v čase. Môžete si vybrať medzi učením sa o živote rodiny Romanovcov, na turné po Putinovi. Navyše, netreba zabúdať na veľké kultúrne aktivity, ako klasický balet alebo folklórna šou. Hudobné predstavenia a tanečné vystúpenia v Petrohrade môžu byť skvelým spôsobom, ako sa dozvedieť o histórii ich tvorcov.

 

Savior On The Spilled Blood in good weather

 

5. Najlepšie destinácie pre milovníkov histórie: York

Málokto vie, že York má v Anglicku bohaté vikingské dedičstvo. Avšak, Ak ste skutočným znalcom histórie, pravdepodobne viete niečo o Vikingoch’ cesta zo Škandinávie do Anglicka. Centrum Yorvik v meste York je jedným z 10 najlepšie historické dovolenkové destinácie v Európe. In 1976 archeológovia urobili úžasný objav a našli pozostatky Vikingov’ každodenný život a mesto.

Takže, dnes môžete sledovať 1000 rokov späť do doby Vikingov, a na jeden deň môžete žiť podľa tradícií, Jazyk, a kultúra. Zatiaľ čo York má mnoho ďalších skvelých atrakcií a histórie, história Vikingov robí mesto fantastickým historickým dovolenková destinácia.

 

History Geeks Destinations: Yorkvik Center

 

6. Shaanxi

Pripravený na boj, neďaleko mesta Xi’an, sú tam tisíce terakotových vojakov v životnej veľkosti. Terakotová armáda je úžasným objavom od 1974, a najfascinujúcejšie historické miesto v Číne. Títo úžasní vojaci boli vytvorení, aby sprevádzali zosnulého cisára v jeho posmrtnom živote.

Jednou z vecí, ktoré budú milovníci histórie fascinovať, je skutočnosť, že terakotoví vojaci neboli jediným objavom v Shaanxi.. Navyše, archeológovia veria, že celé mesto Xi’an možno objaviť spolu s prvým cisárom.

Toto 259 – Objav roku 210 pred Kristom musí v Xi’ane vidieť každý znalec histórie na jednodňovom výlete zo Si-anu. Na prehliadke sa dozviete o Qin Shi Huang, ktorý začal plánovať a projektovať je mauzóleum vo veku 13, keď nastúpil na trón ako prvý cisár zjednotenej Číny.

 

 

7. Najlepšie destinácie pre milovníkov histórie: Londýn

Zaujíma sa o históriu prírody, kralovna Alzbeta, alebo Jack Rozparovač? hlavné mesto Anglicka je miesto, kde môžete cestovať späť v čase do akéhokoľvek obdobia v histórii. Či už WWII, Čierna história, alebo možno Stonehedge, je to, čo vás udrží pri sledovaní historického kanála, potom bude Londýn ako stvorený na historickú dovolenku.

S toľkými historickými pamiatkami v jednom meste, Nemali by ste sa čudovať, že Londýn má najlepšie historické zájazdy v Európe. teda, môžete si vybrať medzi prehliadkami palácov a parlamentu, Krvavé turné v Londýne, jednodňové výlety z Londýna do Bath, alebo Oxford, a dokonca aj zábavnú prehliadku so sprievodcom Jacka Rozparovača. Možností je neúrekom, tak sa dobre pripravte s dobrou vychádzkovou obuvou, a dychtivosť počúvať a absorbovať prekvapivé historické fakty zblízka a osobne v tých najzaujímavejších historických miestach.

Z Amsterdamu do Londýna vlakom

Z Paríža do Londýna vlakom

Z Berlína do Londýna vlakom

Z Bruselu do Londýna vlakom

 

History Geeks Destinations: London in Fall time

 

8. Paríž

Krásne záhrady, očarujúce uličky, očarujúce budovy, a kaviarne, Paríž je krása a šarm nemá v celej Európe obdobu. Pri potulkách parížskymi ulicami, nikdy nemôžete vedieť, kedy v Paríži vkročíte na historické miesto. S históriou, ktorá siaha až do 6. storočia, Paríž je skvelou dovolenkovou destináciou pre milovníkov histórie.

Každý milovník histórie vie, že najkrajšie mesto Európy vzniklo najmä v stredoveku. Takže, takmer každý kameň zohral úlohu pri formovaní Paríža, ako ho poznáme dnes. Zo Saint Germain, Ostrovné katakomby v Paríži, Marais, do Louvru, sú len niektoré z dôležitých historických pamiatok, ktoré môžete navštíviť na svojej dovolenke s históriou.

Amsterdam do Paríža s vlakom

Z Londýna do Paríža vlakom

Rotterdam do Paríža s vlakom

Z Bruselu do Paríža vlakom

 

Parisian Streets on a cloudy day

 

9. Najlepšie destinácie pre milovníkov histórie: Barcelona

Nádherné barcelonské uličky vás zavedú na nádherné miesta nielen v priestore, ale aj v čase. Barcelona je nádherné mesto, preslávená Gaudího katedrálou Sagrada Familia, Park Guell, a mnoho ďalších úchvatných pamiatok. Okrem ich ohromujúcej architektúry a dizajnu, pamiatky v Barcelone sú plné histórie.

Svoju historickú cestu by ste mali začať v Casa Amatller, Gaudiho prvé stvorenie. Tento nádherný dom je skvelým príkladom Gaudího gotického diela. Navyše, Môžete tiež skúsiť nájsť maurské vplyvy v architektúre Casa Amatller. V neposlednom rade, môžete navštíviť množstvo unikátnych budov, okrem Picassovho múzea, a rímske archeologické náleziská sa dajú vtlačiť do historickej dovolenky v Barcelone.

 

Mobile phone Picture of the Top 10 History Geeks Destinations: Park Guell

 

1O. Atény

Atény sú krásnym skanzenom. Mesto Pantheon je vzdialené 3 km pešo, bez stien, takže sa môžete jednoducho priblížiť a dotknúť sa pamiatok jednej z najstarších kultúr na svete. Medzi ďalšie úžasné historické miesta patrí Diov chrám, antické divadlo Dionýsos, a najpôsobivejšie zo všetkých, Akropola.

Olivovníkmi prúdia duchovia filozofov, hory, a každé historické miesto v Aténach. Takže, ak máte záujem o grécku mytológiu, fascinujúca grécka história, a raná civilizácia, potom sú pre vás Atény perfektnou historickou destináciou zhora 10 destinácie pre milovníkov histórie vo svete.

 

Filming The Pantheon In Athens

 

My v Uložiť vlak vám radi pomôžu pri plánovaní cesty do nich 10 Najlepšie destinácie pre milovníkov histórie.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „10 najlepších destinácií pre milovníkov histórie“ na svoju stránku?? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Ftop-history-geeks-destinations%2F – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)