Czas czytania: 6 minuty
(Poprawiony: 12/03/2022)

Każdy, kto kiedykolwiek oglądał film o wspinaczce górskiej wie, że zdobycie szczytu Mount Everest nie jest łatwym zadaniem. Dotarcie do Everest Base Camp też nie jest piknikiem, ale dla większości ludzi jest to znacznie bardziej osiągalny cel. Można to zrobić na wiele różnych sposobów, a wszystko zależy od tego, czego szukasz w doświadczeniu. Możesz wędrować, latać lub jechać autobusem, i są też różne trasy, którymi możesz się wybrać. Upewnij się, że przeprowadziłeś badania i wybierz odpowiednią dla siebie opcję. Tu są 3 Najlepsze sposoby na zrobienie obozu bazowego Everest.

 

1) Trekking na Everest Base Camp

To najpopularniejszy sposób na zrobienie Everest Base Camp, a także najtańszy. Można to zrobić jako wycieczkę zorganizowaną lub na własną rękę. Jeśli szukasz najtańszej opcji, Nepal to miejsce, do którego będziesz chciał się udać. Minusem jest to, że poza Namche Bazaar i Lukla . nie ma dróg – więc gdyby coś się wydarzyło i nie można kontynuować, potem będziesz miał bardzo długi spacer z powrotem do Pokhary!

Zwykle zajmuje to około 10 dni do wycieczka do podstawy Mount Everest od Lukla. Trasa biegnie wzdłuż rzeki Dudh Kosi i przechodzi przez wioski Phakding, Bazar Namcze, Tengboche, Pheriche, i Lobuche. Ostatnie wejście do Base Camp jest trudne, ale widoki są tego warte!

Wzniesienie Everest Base Camp jest 17,598 stóp (5,364 metrów). Trekking do Everest Base Camp to trudne, ale satysfakcjonujące doświadczenie, a widoki na Mount Everest są absolutnie oszałamiające. Upewnij się, że robisz dużo zdjęć!

Pociągi Amsterdam do Londynu

Paryż Pociągi Londynie

Berlin pociągom Londynie

Bruksela pociągów w Londynie

Trekking To Everest Base Camp

 

2) Wędrówki

Najpopularniejszym sposobem dotarcia do Everest Base Camp jest piesza wędrówka. To świetny sposób, aby jednocześnie zobaczyć okolicę i trochę poćwiczyć. Wycieczka trwa około dwóch tygodni, a do wyboru jest wiele różnych tras. Upewnij się, że przeprowadziłeś rozeznanie i wybierz trasę, która jest dla Ciebie odpowiednia!

Upewnij się, że trenujesz przed wyjazdem. Nie jedz tony fast foodów i przychodź, oczekując, że będziesz gotowy na tę wędrówkę. Budowanie mięśni bez dodawania zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej jest ważne, jeśli chcesz dotrzeć do bazy!

Pakuj światło, ale nie pakuj zbyt lekko. Potrzebujesz zapasów na dwa tygodnie podróży – w tym dodatkowe ubrania, Produkty medyczne, i wszystko, czego możesz potrzebować – więc nie próbuj oszczędzać na wadze, wycinając szczoteczkę do zębów lub pomijając płaszcz przeciwdeszczowy. Pamiętaj, że wszystko musisz nosić sama.

Tempo siebie! Codzienne wędrówki od świtu do zmierzchu szybko Cię wykończą, zwłaszcza, że ​​nie ma płaskiej ziemi – każdy krok będzie albo pod górę, albo z góry. Podziel go na mniejsze segmenty i rób częste przerwy.

Bruksela pociągów w Amsterdamie

Pociągi Londyn do Amsterdam

Pociągi Amsterdam Berlin

Paryż Pociągi Amsterdam

 

 

3) Wycieczka helikopterem do Everest Base Camp

To najszybszy sposób na zrobienie Everest Base Camp, ale też najdroższy. Istnieje wiele firm, które oferują: Wycieczka helikopterem do Everest Base Camp i jest to świetny sposób, aby zobaczyć Mt Everest i okolice. Jeśli próbujesz zdecydować między tą opcją a wędrówkami, zastanów się, ile masz czasu – jeśli chcesz wydać 20 dni spaceru po okolicy, a potem załóż buty i zacznij chodzić!

Latanie to zdecydowanie najszybszy sposób na dostanie się do Everest Base Camp, ale nie zawsze jest to najtańsze czy najwygodniejsze. W zależności od tego, jak sobie z tym radzisz, latanie może być kosztowną propozycją, która wymaga dużo wcześniejszego planowania – i trochę postplanowania, jeśli chcesz spędzić więcej czasu w obozie bazowym, zamiast śmigać w drodze powrotnej z Katmandu. Upewnij się, że przeprowadziłeś badania i wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada!

Upewnij się, że masz wszystkie wizy i pozwolenia w kolejce przed wyjazdem – wiele lotów do Tybetu nie wejdzie nawet na pokład pasażerów bez tych dokumentów. Planować naprzód, także; loty w trakcie szczyt sezonu (Marzec maj) będą droższe niż loty poza sezonem.

 

Dolina Khumbu

Dolina Khumbu znajduje się w północno-wschodniej części Nepalu i jest domem dla światowej sławy Everest Base Camp. Dolina jest także domem dla wielu innych popularnych szlaki górskie, w tym tor Annapurna.

ten Chumbu region to piękny obszar z wysokimi górami i dziewiczymi dolinami. Nic dziwnego, że to takie popularne dla wędrowców i trekkerów!

W Dolinie Khumbu jest wiele różnych wiosek, a każdy ma swój niepowtarzalny charakter i kulturę. Niektóre z najpopularniejszych wiosek to Namche Bazaar, Tengboche, Pheriche, i Lobuche.

 

AMS

Wielu wędrowców ma problemy na dużych wysokościach, więc pamiętaj, aby podjąć środki ostrożności, jeśli masz jakiekolwiek objawy ostrej choroby górskiej (AMS).

Ostra choroba górska (AMS) to problem, który może dotknąć wędrowców i wędrowców na dużych wysokościach. Może powodować szereg objawów, od łagodnych bólów głowy do zagrażającego życiu obrzęku płuc. Upewnij się, że znasz objawy AMS, i podejmij środki ostrożności, jeśli zaczniesz doświadczać któregoś z nich. Pić dużo płynów, jeść dobrze, i nie naciskaj zbyt mocno. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do swojego zdrowia, zawsze najlepiej zachować ostrożność i wrócić na niższą wysokość.

Everest Base Camp to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, ale upewnij się, że to właściwy wybór dla Ciebie! Wędrówka aż z Katmandu może być zniechęcająca, zwłaszcza, że ​​niektórzy ludzie nie czują się na równi na tej wysokości. Jeśli nie czujesz się dobrze lub martwisz się wędrówką po tak trudnym terenie, jest wiele innych sposobów na zobaczenie Everest Base Camp.

Wspinaczka do bazy Mount Everest nie jest łatwym zadaniem. To zajmuje miesiące szkolenia, a podróż na górę wcale nie staje się łatwiejsza – może być nawet trudniej! Jeśli jesteś zdeterminowany, aby dotrzeć do Everest Base Camp, upewnij się, że przeprowadziłeś badania i wybierz odpowiednią dla siebie opcję!

Everest Base Camp może być trudnym i wymagającym procesem, ale dotarcie do niego jest warte podróży. Istnieje wiele różnych tras, którymi możesz się wybrać, a także środków transportu, które pomogą Ci dotrzeć tam szybciej i z mniejszymi trudnościami, w zależności od Twoich potrzeb. Mamy nadzieję, że ten artykuł był pouczający dla tych, którzy nigdy wcześniej nie próbowali obozu Everest Base lub nie wiedzą, od czego zacząć!

Nantes pociągów Bordeaux

Paryż Pociągi Bordeaux

Lyon Pociągi Bordeaux

Marsylia pociągów Bordeaux

 

Hiking to Kathmandu

 

Tu na Zapisz pociąg, z przyjemnością podzielimy się z Tobą 3 Najlepsze sposoby na zrobienie obozu bazowego Everest.

 

 

Czy chcesz umieścić nasz wpis na blogu „3 najlepsze sposoby na zrobienie Everest Base Camp” na swojej stronie?? Możesz albo wziąć nasze zdjęcia i tekst i dać nam kredyt, powołując się na tym blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fpl%2Fways-do-everest-base-camp%2F – (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)