Okuma zamanı: 6 dakika
(Son olarak Güncelleme: 01/04/2021)

Dünya çapında, devrilme işleminin çok farklı sonuçları ve uygulamaları vardır, Örneğin: Güney Afrika'da devrilme gerekli, olduğu gibi Amerika Birleşik Devletleri. Arasında bir ipucu bırakmanız bekleniyor 15 ve 25% Amerikada, ve eğer yapmazsan kızgın bir garson tarafından çok iyi kovalanabilirsin. Peki ya Avrupa? Avrupa'daki birçok fatura ipucunu da içerecek, ancak, bu ülkeden ülkeye değişir. Hedef ülkenizdeki belirli devrilme uygulamalarını bilmek karışıklığı ve olası olumsuz duyguları önleyecektir. Avrupa'da devrilme konusunda nihai rehber için okumaya devam edin!

  • Tren Ulaştırma Çevre Dostu Way To Seyahat mi. Bu makale kaydet A Treni ile trenle yolculuk hakkında eğitmek için yazılır, En Ucuz Tren Biletleri Web Sitesi Dünyada.

 

Avrupa'da Hizmetle Devrilme İçin Mükemmel Kılavuz

Avrupa'da bahşiş genellikle aldığınız hizmet türüne göre değişir. Örneğin, bir tezgahın arkasındaki bir sunucuya farklı bir temelde beş yıldızlı bir restoranda garsona bahşiş vermeniz beklenir. Barmenler bazı durumlarda hiç bahşiş beklemiyorlardı, taksi şoförleri nerede. Kendi takdirinizi kullanma, ve cömertlik her zaman doğru ipucuna karar verirken gitmek için iyi bir yoldur. Ayrıca, çoğu yerde nakit bahşiş vermeniz gerekir, bu yüzden her zaman yanınızda birkaç Euro notu taşıdığınızdan emin olun.

Milano - Roma biletleri

Floransa - Roma biletleri

Pisa - Roma biletler

Napoli şehrinden Roma şehrine uçuşlar

 

Tipping In Europe restaurants

 

Devrilme Restoranlar

Yiyecek veya içeceklerin masaya getirildiği her durumda genellikle bir ipucu gerekir. Miktar, beğendiğiniz yemek türüne bağlıdır. Avrupa'da devrilme için standart prosedür, bir dizi içecek ancak yemek sipariş edilmemişse fatura tutarının üzerine bir veya iki Euro fatura bırakmaktır.. Oturma ortamındaki tam yemekler farklı. Bu durumda, kişi başına birkaç avro genellikle yeterlidir. Avrupa çapındaki beş yıldızlı restoranlar genellikle bahşişi faturalarına ekler. Hizmetinizden gerçekten zevk almadığınız sürece fazladan bir ipucu bırakmaya gerek olmadığından bunu kontrol ettiğinizden emin olun.. Mükemmel hizmet bazen ekstra bir ipucu gerektirir, yani bu durumlarda, sonuna kadar gidebilirsin 15%.

Amsterdam - Paris biletler

Londra - Paris biletleri

Rotterdam - Paris biletler

Brüksel - Paris biletleri

 

Barlar

Kıtadaki çoğu pub veya bar hiç ipucu beklemiyor. Barmenlere maaş ödeniyor, ve bahşiş kavanozundaki birkaç madeni para büyük olasılıkla takdir edilecektir., bu gerekli değil. bahşiş verirsen, yine sadece nakit kullanmayı unutma, banknot veya madeni paralar. Gevşek bir uçta olmanız durumunda, 5 Avrupa'da Canlı Müzik ile Best Barlar.

Brüksel - Amsterdam biletleri

Londra - Amsterdam biletleri

Berlin - Amsterdam biletler

Paris - Amsterdam Biletleri

 

 

Stilistler ve Spa'lar

Birçok kişi yepyeni bir saç modeli almak istiyor, veya rahatlatıcı bir masaj tatildeyken. Neyse ki tüm Avrupa'da kaplıcalar ve stilistler bulacaksınız., genellikle hemen hemen her şehirde. boşaltma, Her iki durumda da, genellikle yüzde on civarında. Aldığınız hizmetten inanılmaz derecede memnunsanız, kadar yükseğe çıkabilirsin 15%.

Nürnberg - Prag biletleri

Münih - Prag biletleri

Berlin - Prag biletleri

Viyana - Prag biletleri

 

Stylists And Spa's

 

Oteller

Avrupa'da devrilme sorunu söz konusu olduğunda oteller sık ​​sık sorgulanmaktadır. Kural olarak, her zaman One Euro yönergesine uyulmalıdır. Bu temel olarak servis başına ipucu olarak bir Euro bıraktığınızı belirtir.. Bir belboy veya hamal çantanızı taşırsa, çanta başına bir Euro yeterlidir. Ev temizliği günde bir Euro almalıdır. Konsiyerjinizi devirmek kendi takdirinize bağlıdır, ancak aldığınız hizmet düzeyine bağlı olmalıdır.. Onlar yukarıda ve öteye gitti, unutulmaz ve zevkli kalmak olabilir, o zaman beş ila on avroluk bir bahşiş veya hatta daha fazlası uygundur.

Frankfurt - Berlin biletler

Leipzig - Berlin biletler

Hannover - Berlin biletler

Hamburg - Berlin biletler

 

Taksilere Ne Bahşiş Verilir Ve Taşıma

Taksi ve Ubers Avrupa'yı dolaşmanın bir parçası. Ne bahşiş yapacağınızı seçerken, sürücünün nasıl ödendiğini akılda tutmak en iyisidir. genellikle, gerçi, kısa bir taksi veya Uber yolculuğu için iki Euro ipucu uygundur. Uber gibi uygulamalar sürücüyü elektronik olarak devirmenizi sağlar, ölçülü taksiler nakit gerektirirken. Avrupa'da seyahat ederken devrilme, barlarda veya restoranlarda devrilme ile aynıdır. Her zaman gerekli olmadığını unutmayın, ama çoğu zaman takdir ediyorum. Tren biletlerin rezervasyonu şunlara ait Avrupa gezisi Dünyanın En Ucuz Tren Biletleri Web Sitesi ile basit ve kolaydır.

Milano - Venedik biletler

Padua - Venedik biletler

Bologna - Venedik biletler

Roma - Venedik biletleri

 

Ultimate Guide To Tipping In Europe

 

Ülkelere Göre Avrupa'da Devrilme İçin Nihai Kılavuz

Avrupa'da devrilme söz konusu olduğunda çoğu ülke aynı genel kurallara uyar. Tabii ki, biri her zaman olmalı amaçlanan yeri araştır tamamen güncel olduğunuzdan emin olmak için seyahat etmeden önce. Tren seyahati sizi aynı anda birden fazla ülkeye götürebilir, bu yüzden her birinde tam olarak ne yapacağınızdan emin olmak her zaman yardımcı olur. Bazı ülkeler meslektaşlarından kural olarak öne çıkıyor, ancak.

İzlanda ve İskandinavya

Viking kökenlerine bir geri dönüş ya da sadece basit nezaket olsun, bu ülkeler hiç bahşiş vermemeyi tercih ediyor. Çoğu restoran ve hizmetin faturasında faturaya yer verilecek. Nakit veya kredi kartı ile bahşiş yerine faturayı en yakın Euro'ya yuvarlamak yine de uygundur..

 

Yunanistan ve Kıbrıs

Yunanlılar her şeyi biraz farklı yapıyor, ve devrilme bir istisna değildir. Daha büyük faturalar daha küçük ipuçları ve daha küçük faturalar daha büyük ipuçları gerektirir.

 

Avusturya

En az bir 5% bahşiş, sunucular için nakit, faturada bahşiş olsa bile. Çoğu Avrupa ülkesinde nakit her zaman kraldır, ve Avusturya farklı değil.

Salzburg - Viyana biletler

Münih - Viyana biletleri

Graz - Viyana biletleri

Prag - Viyana biletleri

 

İrlanda ve İskoçya'da Ne Bahşiş Verilir

Dostluklarıyla tanınır, bu ulusların her ikisi de çantalarınızı mutlu bir şekilde taşıyacak. Bagaj taşıyıcıları için bahşiş gerekli değildir, ve genellikle beklenmez. Nazik olmak ve kibarca teşekkür etmek, ancak, beklenen. Gelecekte aynı hizmeti hizmet sunucunuzdan almak istiyorsanız, Onları olumlu kabul ettiğinizden emin olun.

 

Tipping In Europe bars

 

Avrupa'da Ne Bahşiş Verilir – Britanya

Birçok İngiliz, turistlere bahşiş vermenin gerçekten gerekli olmadığını açıklamaya çalıştı. Avrupa'da devrilme söz konusu olduğunda, bu en katı kurallardan biri. Otel odanıza bahşiş bırakma, büyük olasılıkla ön masada kayıp olarak teslim edilecektir para. Barmenler de ipuçları beklemiyor, ve devrilme kaşlarını çatmak. Elbette, arkadaş canlısı ol ve barmenini kabul et. Varsa bahşiş kavanozuna birkaç bozuk para koyun. değilse, ucu denklemin dışında bırakmak.

Amsterdam - Londra biletler

Paris - Londra biletler

Berlin - Londra biletleri

Brüksel - Londra biletleri

 

Avrupa'da Devrilme ile İlgili Tüm Bilgilerin Yuvarlanması

Avrupa'da devrilme için en iyi tavsiye ödevinizi yapmaktır. Ülke hakkında her şeyi okuyun, veya ziyaret etmeyi planladığınız ülkeler. bunu hatırla tren gezileri sık sık sizi birkaç ülkeye götürür durabileceğiniz. Her zaman nakit getir, her iki para, ve nakit olarak bahşiş vermek için birkaç not. Politikalardan emin değilseniz, restoranlar için yüzde on kuralına uymak, ve geri kalan her şey için tek Avrupa kuralı.

 

Hatırlamak, Sizi Seyahat hakkında eğitmeyi seviyoruz, zamanı geldiğinde ve seyahat etmeye karar verdiğinizde, Tren Seyahatinin bizim uzmanlık alanımız olduğunu ve Bir Tren Kaydet, seyahatinizin tadını çıkarmanıza yardımcı olmak isteriz!

 

 

Blog yazımızı gömmek istiyor musunuz “Avrupa'da Devrilme İçin Nihai Rehber” Siteniz üzerine? Ya bizim fotoğraf ve metin alıp bir bize kredi verebilir Bu blog yazısı için bağlantı. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/guide-tipping-europe/?lang=tr ‎- (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)