Čas čítania: 6 minút
(Aktualizované: 01/04/2021)

Cez svet, vyklápanie má veľmi odlišné dôsledky a postupy, napríklad: Vyžaduje sa vyklápanie v Južnej Afrike, ako je v USA. Očakáva sa, že medzi nimi necháte špičku 15 a 25% v Amerike, a ak sa tak nestane, môže vás nahnevaný čašník prenasledovať. Ale čo Európa? Mnoho účtov v Európe bude obsahovať tipy, však, to sa líši v závislosti od krajiny. Poznanie konkrétnych praktík sklápania vo vašej cieľovej krajine zabráni zmätkom a možným negatívnym pocitom. Čítajte ďalej, kde nájdete dokonalého sprievodcu tipmi v Európe!

 

Ultimate Guide to Tipping in Europe Service

Tipovanie v Európe sa vo všeobecnosti líši v závislosti od druhu služby, ktorú dostávate. Napríklad, Očakáva sa, že budete čašníka v päťhviezdičkovej reštaurácii tipovať iným spôsobom ako server za pultom. Barmani by v niektorých prípadoch vôbec neočakávali tip, kde by vodiči taxislužby. Na základe vášho uváženia, a štedrosť je vždy dobrým spôsobom, ako sa rozhodnúť pri výbere správneho tipu. Tiež, väčšina miest vyžaduje, aby ste tipovali v hotovosti, nezabudnite si preto vziať so sebou vždy niekoľko eurobankoviek.

Vstupenky na Miláno do Ríma

Vstupenky na Florencia - Rím

Vstupenky do Pisa do Ríma

Vstupenky na Neapol do Rím

 

Tipping In Europe restaurants

 

Vyklopenie reštaurácia

Akákoľvek situácia, keď sa jedlo alebo nápoje dostanú na stôl, zvyčajne vyžaduje tip. Suma závisí od druhu stravovania, ktoré vás baví. Štandardný postup pre vyklápanie v Európe spočíva v ponechaní jednej alebo dvoch eurových bankoviek navýšených o sumu vyúčtovania, ak nie je objednané kolo nápojov, ale nie jedlo.. Kompletné stravovanie v prostredí na sedenie je iné. V tomto prípade, zvyčajne stačí pár eur na osobu. Päťhviezdičkové reštaurácie v celej Európe zvyčajne zahŕňajú prepitné vo svojom účte. Nezabudnite si to skontrolovať, pretože nie je potrebné nechávať ďalší tip, pokiaľ sa vám služba naozaj nepáčila. Vynikajúci servis niekedy vyžaduje ďalší tip, v týchto prípadoch, môžete ísť až po 15%.

Vstupenky na Amsterdam - Paríž

Vstupenky Londýn - Paríž

Vstupenky do Rotterdam do Paríža

Vstupenky Brusel - Paríž

 

krčmy

Väčšina krčiem alebo barov na celom kontinente vôbec neočakáva tipy. Barmani dostávajú plat, a zatiaľ čo pár mincí v špičke sa s najväčšou pravdepodobnosťou ocení, nie je to nutné. ak máte tip, znovu nezabudnite použiť iba hotovosť, bankovky alebo mince. V prípade, že ste na voľnom konci, tu je zoznam 5 Najlepšie bary so živou hudbou v Európe.

Vstupenky Brusel - Amsterdam

Vstupenky Londýn - Amsterdam

Vstupenky Berlín - Amsterdam

Vstupenky do Paríž - Amsterdam

 

 

Stylisti a kúpele

Mnoho ľudí chce získať nový svieži účes, alebo relaxačnú masáž počas dovolenky. Našťastie nájdete kúpele a stylistov po celej Európe, často v takmer každom meste. sklápacie, v každom prípade, je zvyčajne asi desať percent. Ak ste so službou, ktorú ste dostali, nesmierne spokojní, môžete ísť tak vysoko ako 15%.

Vstupenky na Norimberg do Praha

Vstupenky do Mníchov - Praha

Vstupenky Berlín - Praha

Vstupenky na Viedeň - Praha

 

Stylists And Spa's

 

hotely

Hotely sú častým dotazom, pokiaľ ide o otázku vyklápania v Európe. Spravidla palcom, človek by sa mal vždy riadiť pokynom pre jedno euro. V podstate to znamená, že na jednu službu necháte jedno euro. Ak vám batohy alebo vrátnici nosia tašky, potom stačí jedno euro na vrece. Na upratovanie domu by ste mali dostať euro denne. Vyklápanie vášho vrátnika je na vašom uvážení, ale malo by to závisieť od úrovne služieb, ktoré ste dostali. Ak išli nad a ďalej, môže byť váš pobyt nezabudnuteľný a príjemný, potom je vhodný tip vo výške päť až desať eur alebo dokonca viac.

Vstupenky na Frankfurt - Berlin

Vstupenky do Lipska do Berlína

Vstupenky na Hanover do Berlín

Vstupenky na Hamburg - Berlín

 

Čo tipovať taxíky A Doprava

Taxíky a Ubers sú vnútornou súčasťou cestovania po Európe. Pri výbere tipov, najlepšie je mať na pamäti, ako je vodič platený. všeobecne, hoci, na krátku jazdu taxíkom alebo Uberom je vhodný tip na dve eurá. Aplikácie ako Uber vám umožňujú elektronicky tipovať vodiča, zatiaľ čo merané taxíky budú vyžadovať hotovosť. Vyklápanie v Európe počas cestovania je rovnaké ako vyklápanie v baroch alebo reštauráciách. Majte na pamäti, že to nie je vždy nevyhnutné, ale často oceňované. Zarezervujte si lístky na vlak pre teba Európska cesta je jednoduché a ľahké s webom s najlacnejšími lístkami na vlak na svete.

Vstupenky na Miláno do Benátok

Vstupenky do Padovy

Vstupenky na Bologna do Benátky

Vstupenky Rím na Benátky

 

Ultimate Guide To Tipping In Europe

 

Ultimate Guide to sklápanie v Európe podľa krajiny

Väčšina krajín dodržiava rovnaké všeobecné usmernenia, pokiaľ ide o vyklápanie v Európe. Samozrejme, človek by mal vždy skúmať zamýšľané miesto určenia pred cestou, aby ste sa ubezpečili, že ste úplne aktuálny. cestovanie vlakom môže vás často viesť niekoľkými krajinami súčasne, takže vždy musíte byť presní, čo robiť v každom z nich. Niektoré krajiny sa odlišujú od svojich náprotivkov, pokiaľ ide o pravidlá, však.

Island a Škandinávia

Či už je to návrat k ich vikingskému pôvodu, alebo len k zdvorilosti, tieto krajiny uprednostňujú, aby ste sa vôbec nezakláňali. Väčšina reštaurácií a služieb bude mať v návrhu zákona zahrnutý tip. Stále je vhodné namiesto tipu zaokrúhliť účet na najbližšie euro buď v hotovosti alebo kreditnou kartou.

 

Grécko a Cyprus

Gréci robia všetko trochu inak, a vyklápanie nie je výnimkou. Väčšie účty vyžadujú menšie tipy a menšie účty vyžadujú väčšie tipy.

 

Rakúsko

Nechajte aspoň a 5% tip, v hotovosti pre servery, aj keď zmenka obsahuje sprepitné. Hotovosť je vždy kráľom vo väčšine európskych krajín, a Rakúsko sa nelíši.

Vstupenky na Salzburg do Viedne

Vstupenky na Mníchov - Viedeň

Vstupenky Graz na Viedeň

Vstupenky Praha - Viedeň

 

Čo tipovať v Írsku a Škótsku

Známy pre ich priateľskosť, oba tieto národy budú mať vaše tašky šťastne. Vyklápanie pre nosičov batožiny nie je nevyhnutné, a zvyčajne sa neočakáva. Byť milostivý a zdvorilo sa poďakovať, je, však, očakávaný. Ak si prajete v budúcnosti dostávať od svojho vrátnika rovnakú službu, nezabudnite ich pozitívne uznať.

 

Tipping In Europe bars

 

Čo tipovať v Európe – Británii

Mnoho Britov sa pokúsilo turistom vysvetliť, že upratovanie v domácnosti naozaj nie je potrebné. Pokiaľ ide o vyklápanie v Európe, toto je jedno z najprísnejších pravidiel. Nenechávajte tip vo svojej hotelovej izbe, s najväčšou pravdepodobnosťou bude odovzdaná na recepcii ako stratená peniaze. Barmani tiež neočakávajú tipy, a ich prevrátenie sa môže zamračiť. Rozhodne, buď priateľský a uznaj svojho barmana. Vložte niekoľko mincí do nádoby s hrotmi, ak existuje. Ak nie, radšej ponechajte špičku z rovnice.

Vstupenky na Amsterdam - Londýn

Vstupenky do Paríž - Londýn

Vstupenky Berlín - Londýn

Vstupenky Brusel - Londýn

 

Zaokrúhľovanie všetkých informácií týkajúcich sa vyklápania v Európe

Najlepšie rady pre vyklápanie v Európe je urobiť si domácu úlohu. Prečítajte si všetko o krajine, alebo krajiny, ktoré plánujete navštíviť. zapamätaj si to vlakové výlety vás často prevedú mnohými krajinami aby ste sa mohli zastaviť. Vždy prinášajte hotovosť, obe mince, a niekoľko poznámok na prepitné v hotovosti. Ak si nie ste istí pravidlami, držať sa desať percent pravidlo pre reštaurácie, a pravidlo jedného eura pre všetko ostatné.

 

pamätať, Radi vás poučíme o cestovaní, takže keď je správny čas a vy sa rozhodnete cestovať, nezabudnite, že Train Travel je naša špecialita a vyberte si Uložiť vlak, radi by sme vám pomohli užiť si výlet!

 

 

Chcete vložiť naše blogu “The Ultimate Guide to tipping in Europe” na vaše stránky? Môžete buď vziať svoje fotografie a text a dávajú nám úver s odkazujúce na tomto blogu. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/guide-tipping-europe/?lang=sk Zloženie: 100% bavlna.- (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)

  • Ak chcete byť láskavý ku svojim užívateľom, môžete ich viesť priamo do našich vstupných stránok vlakovej cesty.
  • V nasledujúcom odkaze, nájdete naše najobľúbenejšie trás vlakov – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml, <- Tento odkaz je určený pre trasy vstupných stránok anglických, ale máme tiež https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml, a môžete zmeniť jazyk de alebo fr a tr a ďalšie jazyky podľa vášho výberu.