Čas na čtení: 6 minut
(Aktualizováno: 01/04/2021)

Po celém světě, vyklápění má velmi odlišné důsledky a postupy, například: Vyžaduje se vyklápění v Jižní Africe, jak je v Spojené státy americké. Očekává se, že mezi nimi necháte špičku 15 a 25% v Americe, a pokud tak neučiníte, může vás honit rozzuřený číšník. Ale co Evropa?? Mnoho účtů v Evropě bude zahrnovat tipy, nicméně, to se v jednotlivých zemích liší. Znalost konkrétních praktik sklápění ve vaší cílové zemi zabrání zmatkům a možným negativním pocitům. Čtěte dále, abyste získali dokonalý průvodce po sklápění v Evropě!

 

Ultimate Guide to Tipping In Europe By Service

Tipování v Evropě se obecně liší v závislosti na druhu služby, kterou přijímáte. Například, očekává se, že budete číšníka číst v pětihvězdičkové restauraci na jiném základě než server za pultem. Barmani by v některých případech vůbec neočekávali tip, kde by řidiči taxi byli. Podle vašeho uvážení, a štědrost je vždy dobrý způsob, jak jít při rozhodování o správném tipu. Taky, většina míst vyžaduje, abyste tipovali v hotovosti, nezapomeňte tedy mít vždy několik eurobankovek.

Vstupenky na Milán do Říma

Vstupenky do Florencie do Říma

Vstupenky do Pisa do Říma

Vstupenky na Neapol do Řím

 

Tipping In Europe restaurants

 

Vyklopení restaurace

Každá situace, kdy se na stůl podává jídlo nebo pití, obvykle vyžaduje tip. Částka závisí na druhu jídla, které si užíváte. Standardní postup pro překlápění v Evropě je ponechat jednu nebo dvě eurobankovky nad částkou směnky, pokud je objednáno kolo nápojů, ale žádné jídlo. Plná jídla v prostředí sedadel se liší. V tomto případě, obvykle stačí pár eur na osobu. Pětihvězdičkové restaurace po celé Evropě obvykle zahrnují spropitné ve svém účtu. Ujistěte se, že jste to zkontrolovali, protože není nutné zanechávat další tip, pokud jste si službu opravdu užili. Vynikající služby někdy vyžadují zvláštní tip, tak v těchto případech, můžete jít až do 15%.

Vstupenky do Amsterdamu do Paříže

Vstupenky z Londýna do Paříže

Vstupenky do Rotterdam do Paříže

Brusel - Paříž vstupenky

 

Hospody

Většina hospod nebo barů na celém kontinentu vůbec neočekává tipy. Barmani jsou placeni platem, a zatímco několik mincí ve špičce bude pravděpodobně oceněno, není to nutné. pokud máte tip, znovu nezapomeňte použít pouze hotovost, bankovky nebo mince. V případě, že jste na volném konci, je zde seznam 5 Nejlepší bary s živou hudbou v Evropě.

Brusel do Amsterdam vstupenky

Vstupenky Londýn - Amsterdam

Berlín do Amsterdam vstupenky

Vstupenky do Paříž do Amsterdamu

 

 

Stylisté a lázně

Mnoho lidí chce získat nový nový účes, nebo relaxační masáž zatímco na dovolené. Naštěstí najdete lázně a stylisty po celé Evropě, často v téměř každém městě. Sklápění, v obou případech, je obvykle asi deset procent. Pokud jste se službou, kterou jste obdrželi, nesmírně spokojeni, můžete jít tak vysoko jako 15%.

Vstupenky na Norimberk do Prahy

Vstupenky do Mnichova do Prahy

Vstupenky Berlín do Praha

Vstupenky do Vídně do Prahy

 

Stylists And Spa's

 

hotely

Hotely jsou častým dotazem, pokud jde o otázku překlápění v Evropě. Jako pravidlo palce, člověk by se měl vždy řídit směrnicí One Euro. To v podstatě říká, že necháte jedno euro v tipech na službu. Pokud váš batoh nese zvonek nebo vrátný, pak stačí jedno euro na sáček. Úklid domu by měl dostat euro denně. Sklápěcí recepční je na vašem uvážení, ale mělo by to záviset na úrovni poskytovaných služeb. Pokud šli nad a za, může váš pobyt nezapomenutelný a příjemný, pak je vhodný tip od pěti do deseti eur nebo dokonce dále.

Frankfurt do Berlín vstupenky

Vstupenky do Lipska do Berlína

Vstupenky z Hannoveru do Berlína

Vstupenky z Hamburku do Berlína

 

Co tipovat taxi A Doprava

Taxíky a Ubers jsou vnitřní součástí cesty po Evropě. Při výběru toho, co tipovat, nejlepší je mít na paměti, jak je řidič placen. Obvykle, ačkoli, pro krátkou jízdu taxíkem nebo Uber je vhodný tip na dvě eura. Aplikace jako Uber vám umožňují elektronicky tipovat ovladač, zatímco měřené taxíky budou vyžadovat hotovost. Sklápění v Evropě při cestování je téměř stejné jako překlápění v barech nebo restauracích. Mějte na paměti, že to není vždy nutné, ale často oceňované. Rezervace jízdenek na vlak pro tebe Evropská cesta je s webem Nejlevnější lístky na vlak na světě jednoduché a snadné.

Vstupenky z Milána do Benátek

Vstupenky z Padovy do Benátek

Vstupenky z Bologna do Benátek

Vstupenky z Říma do Benátek

 

Ultimate Guide To Tipping In Europe

 

Konečný průvodce sklápěním v Evropě podle zemí

Většina zemí dodržuje stejné obecné pokyny, pokud jde o překlápění v Evropě. Samozřejmě, jeden by měl vždy prozkoumejte zamýšlený cíl před cestováním, abyste se ujistili, že jste plně aktuální. Cestování vlakem vás často může vést několika zeměmi současně, takže vždy je užitečné, co přesně v každém z nich dělat. Některé země se z hlediska pravidel odlišují od svých protějšků, nicméně.

Island a Skandinávie

Ať už se jedná o návrat k jejich vikingským původům nebo jen o zdvořilost, tyto země raději nevyzvedáváte. Většina restaurací a služeb bude mít tip zahrnut v účtu. Stále je vhodné zaokrouhlit účet na nejbližší euro místo spropitného buď v hotovosti nebo kreditní kartou.

 

Řecko a Kypr

Řekové dělají všechno trochu jinak, a vyklápění není výjimkou. Větší účty vyžadují menší tipy a menší účty vyžadují větší tipy.

 

Rakousko

Nechte alespoň a 5% spropitné, v hotovosti pro servery, i když směnka obsahuje spropitné. Hotovost je vždy králem ve většině evropských zemí, a Rakousko se neliší.

Vstupenky ze Salzburgu do Vídně

Vstupenky z Mnichova do Vídně

Vstupenky z Grazu do Vídně

Vstupenky Praha - Vídeň

 

Co tipovat v Irsku a Skotsku

Známý pro svou přívětivost, oba tyto národy budou mít vaše tašky šťastně. Sklápění pro nosiče zavazadel není nezbytné, a obvykle se neočekává. Být laskavý a zdvořile poděkovat, je, nicméně, očekávaný. Pokud si přejete v budoucnu dostávat stejnou službu od svého vrátného, nezapomeňte je pozitivně uznat.

 

Tipping In Europe bars

 

Co tipovat v Evropě – Británie

Mnoho Britů se pokusilo turistům vysvětlit, že převrácení úklidu opravdu není potřeba. Pokud jde o sklápění v Evropě, to je jedno z nejpevnějších pravidel. Nenechávejte tip v hotelovém pokoji, s největší pravděpodobností bude odevzdána na recepci jako ztracená peníze. Barmani také neočekávají tipy, a jejich naklápění lze zamračit. Všemi prostředky, být přátelský a uznat svého barmana. Vložte do mincovníku několik mincí, pokud existuje. Pokud ne, raději nechte špičku z rovnice.

Vstupenky z Amsterdam do Londýn

Vstupenky do Paříže do Londýna

Vstupenky Berlín - Londýn

Vstupenky Brusel na Londýn

 

Zaokrouhlení všech informací týkajících se vyklápění v Evropě

Nejlepší rada pro vyklápění v Evropě je udělat si domácí úkoly. Přečtěte si vše o zemi, nebo země, které plánujete navštívit. Pamatuj si to vlakové výlety vás často vedou několika zeměmi že budete moci zastavit. Vždy přineste peníze, obě mince, a pár poznámek k vyplacení v hotovosti. Pokud si nejste jisti zásadami, držte se desetiprocentního pravidla pro restaurace, a pravidlo jednoho eura pro vše ostatní.

 

Pamatovat, Rádi vás poučíme o cestování, takže když je čas, a vy se rozhodnete cestovat, Nezapomeňte, že Train Travel je naší specialitou a vyberte si Uložit vlak, rádi bychom vám pomohli užít si výlet!

 

 

Chcete, vložte si náš blog post “The Ultimate Guide to Tipping in Europe” na vaše stránky? Můžete buď vzít své fotografie a text a dávají nám úvěr s odkazující na tomto blogu. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/guide-tipping-europe/?lang=cs Cvičení- (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)