Okuma zamanı: 8 dakika
(Son olarak Güncelleme: 29/06/2021)

Sibirya taygasının karşısında, en eski Baykal gölü, vahşi Kamçatka'dan Moskova'ya, bunlar 12 Rusya'da gezilecek harika yerler nefesinizi kesecek. Sadece seyahat şeklinizi seçin, zorlu hava koşulları için sıcak eldivenler veya yağmurluk giyin, ve bizi Rusya'ya kadar takip edin.

  • Raylı Ulaşım Çevre Dostu Way To Seyahat mi. Bu makale kaydet A Treni ile trenle yolculuk hakkında eğitmek için yazılır, , En Ucuz Tren Biletleri Web Sitesi Dünyada.

 

1. Altay Dağları

Rusya arasında, Moğolistan, Çin, ve Kazakistan Altay bölgesi ev sahipliği yapmaktadır. 700 göller, ormanlar, ve Belushka Dağı'nın en yüksek Sibirya zirvesi, en 4506 m. Altay'da çok az nüfus var, bu yüzden onu modern medeniyet tarafından dokunulmamış bulacaksın, ve sadece en vahşi doğa ve vahşi yaşam sizi karşılayacak.

ek olarak, maceracı bir yolcuysan, sonra herhangi birine bir gezi 1499 Altay'daki buzullar sizi şaşırtacak. Dahası, En büyük Katun ve Biya nehirlerinde rafting epik bir deneyimdir. Diğer yandan, vahşi yaşam safarisi daha rahatlatıcı bir seçenek olabilir. Kar leoparı ile karşılaşmak için nadir bir şansınız olabilir., dağ keçisi, vaşak, ve daha fazlası 300 kuş türleri. Şüphesiz, Altay en iyilerinden biridir. vahşi yaşam destinasyonları Avrupa'da ve Rusya'da ziyaret etmek için harika bir yer.

 

Rusya'daki Manzaralı Altay Dağları

 

2. Kazan

Kazan, Tataristan Cumhuriyeti'nin mimari cennetidir, batı Rusya. Tatar dünyasının merkezi Volga kıyılarında yer almaktadır., ve Kazanka nehirleri, ve Rusya'nın en büyük beşinci şehri olarak kabul edildi.

Yukarıda belirtildiği gibi, Kazan'ın ana sitelerinin mimarisi beyaz ve mavi renkleri ve tasarımı ile gözlerinizi kamaştıracak.. Örneğin, Kazan Kremlin, bir dünya mirası alanı, Kul Şerif Camii, Epifani Katedrali, Tatar kültürü hakkında daha fazla bilgi edinmek için ziyaret edebileceğiniz yerlerden sadece birkaçı.

 

Kazan Rusya Görünümü

 

3. Rusya'da Ziyaret Edilecek Harika Yerler: Baykal Gölü

Dünya tarihinin en eski gölü, Baykal Gölü oluştu 25 milyon yıl önce. Buzlu ve geniş yüzeyi Baykal Gölü'nü Sibirya'da kış cazibesi haline getiriyor., ve yazın, Avrupa'nın en berrak sularına atlayabilirsiniz, veya dünyadaki en nadir vahşi yaşamı keşfedin.

Seyir, Baykal yolundan yürüyerek hayranlık, veya Rusya'nın en muhteşem gölünün kıyısında mangal yapmak, akıllara durgunluk veren bir macera yaşayacaksın. Etrafta çam ağaçları, Tayga ve vahşi doğa bir tren yolculuğu en yakın şehirden Irkutsk, Rusya'da ziyaret edilecek bir başka büyüleyici yer. Üstüne üstlük, Baykal maceranıza Çin'den veya Rusya'dan başlayabilirsiniz, Trans Sibirya treni ile, yaz ya da kış.

 

Rusya'da Ziyaret Edilecek Harika Yerler: Baykal Gölü

 

4. Saint Petersburg

Çarların şehri ve efsanevi saraylar, Saint Petersburg şairlere ve yazarlara ilham kaynağı oldu. Saint Petersburg'a gitmediyseniz, Rusya'yı gerçekten görmedin, çünkü bu şehir Rusya'nın en ünlü ve etkileyici simgelerinden biri.

Sığınak, Catherine Sarayı, Kışlık Saray, ve Peterhof bahçeleri, sadece nefes kesici. Attığınız her adım sizi bir Rus masalına yaklaştıracak ve sizi büyüleyecek. Saint-Petersburg'un tarihi ve mimarisi, onu Rusya'da mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer ve tabii ki en iyilerinden biri yapıyor. 12 Rusya'daki en muhteşem yerler.

 

Neva River in Saint Petersburg Is one of Russia's Amazing Places to Visit

 

5. Kamçatka

Vahşi, Muazzam, güzel, ve şaşırtıcı, Kamçatka neredeyse dünyanın sonunda sizi bekliyor. Kamçatka yarımadası Rusya'nın en doğusunda, neredeyse eve 300 volkanlar, çoğu aktif, ve Pasifik Okyanusu'nun ve Rus vahşi doğasının en akıllara durgunluk veren manzaraları. Kamçatka’nın harikalarını çok az kişi biliyor, bu yüzden Kamçatka, Rusya'da ziyaret edilebilecek en şaşırtıcı ve sıra dışı yer.

Kamçatka harikalarına ulaşmanın o kadar kolay olmadığını göreceksiniz., uzak konumu nedeniyle. ancak, ne zaman yaparsan, ilkel doğa seni şaşırtacak, doğal harikalar: bu Kaplıcalar, nehirler, yaban hayatı, ve tabii ki volkanlar. bir yanardağ gezisi Kamçatka'da yapılacak en aşırı ve heyecan verici şeylerden biridir. Örneğin, Klyuchevskaya Sopka, en yüksek tepe ve aktif bir yanardağdır, Kamçatka'da birçok gezgin için istenen destinasyon.

 

 

6. Rusya'da Ziyaret Edilecek Harika Yerler: Soçi

Karadeniz kıyılarında, yeşil dağlar ve tatil köyleri ile çevrili, Soçi, Rusya'daki en iyi yaz tatili destinasyonudur. Soçi o kadar popüler ki şehir çekiyor 4 her yıl milyon insan, onların için yaz tatili Deniz yoluyla.

Güneşlenmeye ek olarak, Soçi Arboretumu, veya küçük İtalya, Karadeniz ve Soçi'nin panoramik manzarası için mükemmel, ve bahçelerde tavus kuşlarına hayranlıkla dolaşırken.

Sonuç olarak, dinlendirici bir tatil için daha iyi bir yer yok, Rusya tarzında, Rusya Soçi'den daha. bu nedenle, Soçi'ye Moskova'dan ve Rusya'nın herhangi bir noktasından seyahat edebilmeniz şaşırtıcı değil, yanı sıra Orta Asya ve Doğu Avrupa'dan, trenle.

 

Soçi'nin panoramik deniz manzarası

 

7. Veliky Novgorod

Veliky Novgorod bizim için onurlu bir yere sahiptir. 12 Rusya'da ziyaret edilecek en muhteşem yerler. Büyük Novogrod'un Rusya'nın bugün olduğu büyük ülke haline geldiği yer olduğunu söyleyebilirsiniz.. 9'a geri dön yüzyıl, Veliky Novogrod, Prens Rurik'in, içinde 862 Modern Rus devletini ilan etti ve Novogrod'u ticaretin merkezi yaptı, demokrasi, ve Rusya ile Balkan arasında okuryazarlık.

Yani, Rus tarihiyle ilgiliyseniz, Veliky Novogrod kova listenizde olmalı. Novogrod Kremlin kalesi, Katedral St. Sophia sadece 2 Veliky Novogrod'da sizi hayrete düşürecek görülmesi gereken sitelerden. İçin ayakta 800 yıl, sadece burada gerçekleşen hikayeleri ve olayları düşünün.

 

Veliky Novgorod Rusya'daki köprü

 

8. Rusya'da Ziyaret Edilecek Harika Yerler: Olkhon Adası

Baykal Gölü çok büyük, Rusya'dayken ziyaret edilmesi gereken harika bir yer daha eklemek zorunda kaldık.. Olkhon Adası, Baykal Gölü'ndeki en büyük adadır, boyut olarak New York City'ye benzer. Ada ormanları düşünmeye ev sahipliği yapıyor, kayalık manzara, ve sadece 150000 sakinleri, New York şehrinin aksine.

ancak, Olkhon Adası, Baykal Gölü gezginleri için popüler bir noktadır. Bu, yazın tertemiz göl suyunda yüzmeye gelebileceğiniz ve dünyanın en derin gölüne dalabileceğiniz anlamına gelir.. Kışın, diğer yandan, dünyanın en eski gölüne hayran kalabilirsiniz, kış kıyafetleri içinde, beyazlar içinde donmuş ve güzel.

Ada, Sakhuyurta'ya bir feribot uzaklığındadır ve Buryat halkı tarafından 1 Şaman enerjisinin beş küresel kutbunun. Aslında, Şaman kayalarını adanın merkezinde bulabilirsin.

 

Olkhon Adası'nın Muhteşem Yeri, Rusya

 

9. Irkutsk

Trans-Sibirya yolculuğunuzdaysanız, o zaman muhtemelen Irkutsk'ta duracaksın, Doğu Sibirya'nın resmi olmayan başkenti. 19yüzyıl Rus kiliseleri, kahverengi ve mavi renkli ahşap evler, Sibirya Taygası, Irkutsk güzel bir tarihi şehirdir.

Dahası, Irkutsk, bir zamanlar Sibirya'daki birçok Rus soylu ve entelektüelinin sürgün yeriydi., hüküm süren hükümet iktidara karşı çıktıklarına karar verdiyse. Yani, Irkutsk ve Sibirya taygası birçok Rus şiir ve edebiyat eserine sahiptir.. yine de, bugün Irkutsk güzel bir şehir: blok 13 18. yüzyıldan kalma ahşap evlerin, Kurtarıcı Kilisesi, ve Bronshteyn Galerisi ziyaret etmeniz gereken yerlerden birkaçı.

 

Irkutsk Rusya'da eski bir ev

 

10. Rusya'da Ziyaret Edilecek Harika Yerler: Stolby Doğa Koruma Alanı

Yenisey Nehri kıyısında, Stolby doğa rezervi, Krasnoyarsk şehrinin hemen güneyinde yer almaktadır.. Rezerv, güzelliğe düşmez. üst 5 Avrupa'nın en güzel doğa rezervleri. Trans Sibirya treniyle Rusya üzerinden geçen uzun bir yolculuktan sonra, Rezervin etrafında dolaşmanın moralinizi uyandırdığını göreceksiniz, uykulu beden ve ruh.

Stolby sahip 5 renkli kodlu ana yollar, böylece birçok küçük orman patikasında kaybolmayacaksınız. Ormanın derinliklerine ulaştığınızda, rezervin adının kökenini keşfedeceksiniz. Var 100 Stolby - taştan kayalık sütunlar, ağaçların arasında etkileyici ve uzun serseri kümeleri.

Bu güzel doğa parkını ziyaret etmek, doğanın en iyisinin tadını çıkarmakla ilgilidir.. Rus ormanlarının kokusu ve manzarası gibisi yok, yazın veya kışın. ancak, Bir kış gezisi planlıyorsanız, birçok katmanı giymeniz için hızlı bir hatırlatma, Sibirya çok soğuk ve karlı bir hal alırken.

 

Rusya'da Ziyaret Edilecek Harika Yerler: Stolby Doğa Koruma Alanı

 

11. Moskova

Renkli Arbat, Kremlin ve Kızıl Meydan, St. Basil Katedrali, ve Moskova nehri, her kartpostalda özellik, görüntü, ve Moskova hakkında bir parça. ancak, sadece bu muhteşem sitelere ayak basana kadar, onların büyüklüğünü ve güzelliğini gerçekten takdir ettiğinizi. Moskova'nın güzel çekiciliği hakkında soru yok. Yani, Başkentin 12 Rusya'da ziyaret edilecek en muhteşem yerler.

Moskova nefes kesici iken, metro istasyonlarının yeraltı şehri de aynı derecede muhteşem. Bir şehir Moskova yeraltında yürüyüş turu Moskova'da yapılacak en iyi şeylerden biridir. İşte, sanat hakkında tonlarca bilgi alacaksın, dizayn, ve her istasyonun geçmişi, şehrin yanı sıra, yerlilerden.

 

Moskova Kızıl Meydan'da gece vakti

 

12. Rusya'da Ziyaret Edilecek Harika Yerler: Kizhi Adası

Ahşap kiliseler, tamamen ahşaptan sekizgen bir saat kulesi, eşsiz Kizhi Pogost'u oluşturur. Bu olağanüstü ahşap yapı kompleksi marangozlar tarafından yapılmıştır., Onega Gölü'ndeki adalardan birinde. Bu tür modelin eski zamanlarda popüler olduğunu öğrenince şaşıracaksınız.. Bu ahşap alanlar, 16. yüzyılda popüler cemaat yerleriydi., ve belki daha erken.

Rusya'da kiliseler nadir görülmese de, ahşap kiliseler. Kizhi adası, Rus zanaatkârlarının harika bir örneğidir.. Kizhi Adası bir UNESCO dünya mirası, ve dünyanın harikalarından biri, tüm kompleks olarak, doğal manzaraya muhteşem bir şekilde uyum sağlar.

 

Kizhi Adası'ndaki ahşap kiliseler

 

Burada Kaydet A Train, bunlara unutulmaz bir gezi planlamanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız 12 trenle Rusya'da muhteşem yerler.

 

 

Blog gönderimizi " 12 Rusya'da Ziyaret Edilecek Harika Yerler ”yazısını sitenize ekleyin? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftr%2Famazing-places-visit-russia%2F - (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)