Koha e leximit: 6 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 05/12/2020)

Kushdo këtu nga jashtë Evropës? Ngritja dorën tuaj nëse ju jeni si habitur nga transit publik, si unë. i sigurt, New York ka një metro, dhe Toronto drejton metro, por në përgjithësi, bota lulëzon me makina. Pra, sa herë që ne e gjejmë veten duke e bërë hop gjithë pellg për një baguette francez dashuroj, gjërat mund të merrni pak e madhe. Kjo është veçanërisht e vërtetë për-timers parë, të cilët shpesh nuk kanë asnjë ide se saktësisht se si të menaxhojnë udhëtimin e tyre Evropë me tren, le të vetëm ku ata duhet të udhëtojnë.

Pavarësisht nëse është ndryshimi midis Eurostar dhe Rrjeti i Trenit TGV (Tshi a Gbuzë Vitesse) ose duke u përpjekur të lundroni rezervimet e sediljeve dhe biletat e avancuara, të gjitha mund të jetë pak më shumë. Për ata si të humbur si unë jam, ne kemi mbledhur së bashku itinerarin më të mirë për të ju jap Trip Ultimate Evropa me tren për fillestar.

 

Udhëtimi i Trenit në Evropë Për Fillestarët Ndaloni 1: Londra

Ka një numër arsyesh që ne kemi zgjedhur Londrën si ndalesa e parë në këtë udhëtim, por në përgjithësi ai thjesht e bën kuptimin më. Nga fluturimet Amerikën e Veriut për në Londër janë të shpeshta dhe të lirë, që do të thotë se do të kurseni para të mëdha për të fluturuar në Frankfurt ose qendra të tjera evropiane.

Londra është një qendër e madhe dhe ju do të keni asnjë problem gjetjen e gjëra për të bërë. Nëse jeni një tifoz i Harry Potter, qyteti është plot me libër dhe film referencave. Nëse je në teatër, Soho është shtëpia e më të mëdhenjve në argëtimin në Broadway, dhe ju shpesh mund të gjeni bileta në një zbritje.

Ju lehtë mund të kalojnë javë këtu pa shterur aktivitete, por në minimum, ju rekomandojmë katër ditë. Pasi ju jeni gati për të lëvizur në, Është koha për kokë në destinacionin tuaj të ardhshëm.

Biletat e Amsterdamit në Londër

Biletat e Parisit në Londër

Biletat e Berlinit në Londër

Biletat e Brukselit në Londër

 

Europe Train Trip to London

 

Stacioni i Trenit 2: Parisi

Ju nuk mund ta godisni Evropën pa kaluar kohë në më romantike në botë qytet. Qyteti i Dritave është një domosdoshmëri-stop, nëse kjo është parë apo dhjetë juaj vizita juaj, dhe për fat të mirë për udhëtarët, e tren Eurostar shkon gati çdo orë nga Londra në Paris. Udhëtimi merr një Over pak 2 orët dhe biletat e trenit mund të rezervohen më lirë paraprakisht.

Ne rekomandojmë shpenzimeve të paktën katër ditë si edhe këtu, por nëse koha juaj e pushimeve është e kufizuar ju mund ta shtrydhni atë në dy.

Biletat e Amsterdamit në Paris

Bileta në Londër në Paris

Biletat e Roterdamit në Paris

Biletat e Brukselit në Paris

 

Train trip to Paris

 

Udhëtimi i Trenit në Evropë Për Fillestarët Ndaloni 3: Barcelona

Edhe pse kjo Ndalesa tjetër është mjaft e një udhëtim me tren, ju mund të përfitojnë nga një makinë që fle për të marrë gjumë tuaj përpara se të mbërrini në këtë qytet bregdetar. Bëni një kthesë rreth lagjes Gothic dhe shijoni disa churros të zhytur me çokollatë përpara se të shkoni në Parc Guell.

Një nga pjesët më të mira të Barcelonës është që Spanja është shumë e lirë në krahasim me fqinjët e saj veriorë, kështu që ju do të merrni shumë për tuaj paratë këtu. Ne rekomandojmë qëndruar të paktën dy ditë këtu për të eksploruar qytetin.

 

Barcelona skyline during day light

 

Ndalo 4: Ville e bukur

I famshëm për Boardwalk e saj dhe shumë afër Kanës, Nice Ville ia vlen të ndalet në udhëtimin tuaj me tren në Evropë. Ndërsa qyteti në vetvete nuk është aq i madh sa kryeqytetin e Francës, Vendndodhja e saj është afër disa udhëtime të denjë ditore. i parë, kreu në Monako dhe të humbasë pesë dollarë në kazino. Gëzojnë makina dashuroj dhe ndiqni formulë 1 rrugë në rrugën me famë botërore garë. Tjetra, të marrë një tren për në Kanë – në qoftë se ju jeni atje gjatë festivalit të mbajtur një sy jashtë për të famshëm të mëdha!

Ne ju rekomandojmë të paktën katër ditë këtu për të bëj vend për të gjitha udhëtimet ditore.

 

 

Udhëtimi i Trenit në Evropë Për Fillestarët Ndaloni 5: Romën

Kryeqyteti italian është një festë për sytë. Nga Hapat spanjolle të Shatërvani Trevi, nuk ka pothuajse askund që ju nuk do të hidhen në erë nga Arkitektura e të lë pa frymë. Në qoftë se nuk ishte e mjaftueshme, ushqimi është me vlerë slavering gjatë. lufton të punuar me dorë makarona me gelato freskëta dhe mocarela buall ka ardhur direkt nga ferma.

Nuk është sinqerisht asnjëherë shumë kohë për të kaluar në Romë, por në qoftë se ju duhet të lënë të bëjë atë pas një minimum prej pesë ditësh.

Biletat Milano në Romë

Biletat e Firences për në Romë

Biletat Pisa në Romë

Biletat e Napolit në Romë

 

Europe Train Trip to Rome Italy

 

Ndalo 6: Venediku

Unë do të jetë i pakujdesshëm nëse nuk e përmend Venecias gjatë udhëtimit tuaj të parë. Ndërsa unë nuk kanë përvojë më të mirë (shumë turistë), ky qytet është një domosdoshmëri-do. Midis gondolave ​​dhe varkave publike, do të gjeni rrugën tuaj nëpër kanale në disa nga vendet më romantike në Evropë.

Ne rekomandojme duke kaluar të paktën dy ditë në Venecia para se të hidhni trenin në destinacionin tuaj të ardhshëm.

Biletat e Milano në Venecia

Bileta Padova në Venecia

Biletat e Bolonjës në Venecia

Biletat e Romës në Venecia

 

A Stop In Venice

 

Udhëtimi i Trenit në Evropë Për Fillestarët Ndaloni 7: Vjena

Këtu ne jemi duke e lënë rrugën e Udhëtimeve dhe shkon pak nga rruga. Kjo është për arsye të mirë, megjithëse, si vende më shumë qendra-të vendosura evropiane nuk duhet të neglizhohet. Këto kanë shije dhe dhunti e në perëndim me disa dallime të habitshme. në Vjenë, kjo do të thotë një tërbim kultura kafe dhe çmimet fundore. Ajo që më shumë mund që ju dëshironi?

Ne rekomandojmë të paktën dy ditë në Vjenë para se të lëvizin.

Biletat e Salzburgut në Vjenë

Biletat e Mynihut në Vjenë

Biletat e Grazit në Vjenë

Biletat e Pragës në Vjenë

 

Europe Train Trip to Vienna in the winter

 

Ndalo 8: Pragë

Ky qytet mijëravjeçar është i famshëm për qytetin e tij të vjetër. Kur ju vizitoni, mos harroni të ndaluar në orën Astronomical para se të nisej për të parë të mitur Jezusin. Nëse jeni të interesuar në histori, geto vjetër hebre ende mban shenjat e banimit dhunshëm. Ndërsa në ditët e sotme zona është rinovuar gjerësisht, ju ende mund të vizitoni gjashtë sinagogat e saj.

Ne ju rekomandojmë të qëndroni në Pragë për të paktën tre ditë për të eksploruar qytetin.

Biletat e Nyrnbergut në Pragë

Biletat e Mynihut në Pragë

Biletat e Berlinit në Pragë

Biletat e Vjenës në Pragë

 

Train trip to Prague

 

Udhëtimi i Trenit në Evropë Për Fillestarët Ndaloni 9: Berlini

A testament rilindje, sot Berlin është qendër e hip kulturës gjermane. Nëse jeni duke u përpjekur të vizitoni një bar hipster ose një tjetër Muzeu i arteve maskuar si një restorant ngrënie gjobë, Berlin është ajo ku ju doni të jetë. Ka ngarkesa e gjëra për të bërë këtu, duke përfshirë edhe një vizitë në mbeturinat e Murit të Berlinit. Sigurisht, nuk janë të gjitha muzetë e tradicionale dhe galeritë, si dhe.

Ne rekomandojmë të paktën tre ditë këtu për të gëzojnë të gjitha Berlin ka për të ofruar.

Biletat e Frankfurtit në Berlin

Biletat e Leipzig për në Berlin

Biletat Hanover në Berlin

Biletat e Hamburgut në Berlin

 

Europe Train Trip to Berlin

 

Ndalo 10: Amsterdami

Ju keni parë kanaleve në Venecia, por asgjë nuk mund t'ju përgatisë për neat, Qyteti i rregullt i Amsterdamit. Kryeqyteti holandez është shtëpi për anije dhe bikes në vend se makinat, dhe ju lehtë mund të kalojnë të gjithë kohën tuaj këtu gawping në arkitekturë.

Ju rekomandojmë që udhëtimi për në Amsterdam të paktën për tre ditë këtu, edhe pse ju do të bëni mirë me katër apo pesë.

 

Amsterdam house on canals

 

Nuk keni atë. Nga Londra për në Amsterdam dhe kudo në mes, kjo është udhëzues të mirë për fillestar evropiane udhëtim tren. në Amsterdam, ju mund të ktheheni në Londër duke përdorur Ruaj një tren, ose djathtas kokë në shtëpi nga Hollanda.

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “Udhëtimi i Trenit Ultimate Europe për fillestarët” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe të na japë kredi me një Lidhje në këtë blog post. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/europe-train-trip-beginners/?lang=sq </s>avkanî- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)

  • Nëse ju doni të jenë të sjellshëm me përdoruesit e juaj, ju mund të udhëzojë ata direkt në faqet tona të rrugës tren ulje.
  • Në linkun e mëposhtëm, ju do të gjeni rrugët tona më të njohura tren – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml, <- Kjo lidhje është për anglisht rrugëve faqet ulje, por ne gjithashtu kemi https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml, dhe ju mund të zëvendësoni es në fr ose tr dhe më shumë gjuhë sipas zgjedhjes suaj.