Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 29/12/2019)

Hotele historike në Evropë janë nuk është një pamje e rrallë, sidomos në qytetet e mëdha me një histori të pasur. Paris, Londër, Roma, Mynih, Vjenë - të gjitha këto qytete kanë vende të bukur për të ofruar. turistët që vdes për disa luksoze tradicionale nuk do të ketë vështirësi për të gjetur një vend për të qëndruar në Europë. Pjesa më e mirë për këtë është se ju mund të udhëtojnë në të gjitha këto qytete me tren, me një buxhet. Këtu janë pesë hotele historike në Evropë dhe se si për të arritur atje me tren:

 

1. Ne fillojmë listën tonë të Hotele historike me – Ritz, Paris

Nuk ka listë të hoteleve më të lartë historike në Evropë do të jetë i plotë pa Paris. Një perla e industrisë së saj mikpritjes qëndron jashtë: Ritz. Hotel krenohet me një histori të pasur dhe një brendshme luksoze për të shkuar me të. Ajo u themelua në 1898, dhe madje edhe atëherë ishte majën e rehati.
Ritz ishte natyrisht një zgjedhje popullore për anëtarët e shoqërisë së lartë evropiane. Disa prej miqve të saj të famshëm ishin Duka dhe dukesha e Windsor, Coco Chanel, dhe Ernest Hemingway, ndër të tjera. Nëse ju dëshironi për të shqyrtuar Its magjepsës histori, ju mund të marrë një tren në Paris nga qytete të tjera të mëdha evropiane, si Londër, Roma, Amsterdam, ose Bruksel.

Bruksel për Trenat e Parisit

London për Trenat Paris

Marseille për Trenat Paris

Amsterdam për Trenat Paris

 

2. Belmond Cadogan Hotel, Londër

Hotelet historik në Evropë, Belmond Cadogan Hotel, Londër

Belmond Cadogan Hotel në Londër është konsideruar si një hotel Boutique, por ajo ka një kohë të gjatë dhe emocionuese histori. Disa do të thonë se kjo ishte edhe dramatike në kohë, si Oscar Wilde ishte në pritje arrestimin e tij atje në 1895. Cadogan ka 64 dhoma dhe një Edwardian mrekullueshme Atmosferë. Kjo është një townhouse historik, dhe ajo ka mbajtur një shumë të karakterit unik të epokës. Nëse ju merrni rekomandimin tonë të parë, ju lehtë mund të udhëtojnë nga Parisi për në Londër me tren.

Amsterdam për Trenat Londër

Lille për Trenat Londër

Paris për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

3. Albergo del Sole Al Pantheon, Roma

Kur është fjala për hotele historike në Evropë, Albergo del Sole Al Pantheon në Romë merr tortë. Kjo është një nga hotelet më të vjetra në botë, themeluar në 1467! Dhoma që të dal në Panteon janë më të mirët, përfunduar me shtretër Rilindjes-style dhe afreske të shekullit të 17-si dekorim. Ajo nuk ka marrë ndonjë të mirë ose më shumë historike se kaq. Një tjetër bonus është se të udhëtonte për në Romë është mjaft e lehtë me tren, sidomos duke filluar nga të tjera të mëdha qytetet italiane.

Milani për Trenat Romës

Florence për Trenat Romës

Salerno për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

 

 

4. Hotel Torbrau, Mynih

Hotel Torbrau është një vend i madh për të qëndruar në Evropë

Torbrau filloi si një vend për udhëtarët e lodhur nga Salzburg të ketë një pushim dhe një birrë të mirë. Është funksionuar për më shumë se 500 vjet, dhe ajo mori renovimin e saj moderne në vitet '90. Torbrau është një e preferuar e udhëtarët e biznesit dhe turistët që duan një më shumë simpatik Përvoja historike hotel. Nëse ju jeni vizituar Munich me tren nga Berlini, Vienna apo qytete të tjera evropiane, ju mund të planifikoni të qëndroni në Torbrau.

Berlin për Trenat Mynihut

Frankfurt për Trenat Mynihut

Vjenë për Trenat Mynihut

Cologne për Trenat Mynihut

 

5. Grand Hotel Wien, Vienna

Grand Hotel Wien ndërtuar në 1870, dhe vetëm kaloi një periudhë të shkurtër kohe, si një banesë private. Kjo është më e vjetër e "Unaza Hotele" rreth zonës Opera e Ringstrasse në Vjenë. Sa i përket historisë shkon, Hoteli ka parë pjesën e saj të dy eksitim dhe heartbreak. Ajo ishte sfondit të çështjes Majerling e cila përfundoi tragjikisht, me vdekjen e princit Rudolf austriak kurorë dhe të dashurin e tij, Baronesha Marie Vetsera. Nëse historia ju ka intriguar, ju mund të shtoni Grand në listën tuaj të hoteleve historike në Evropë për të vizituar. Udhëheqës të Vienna me tren nga Mynihu, me një ndalesë në Salzburg.

Salzburg për Trenat e Vjenës

Mynih për Trenat e Vjenës

Innsbruck për Trenat e Vjenës

Frankfurt për Trenat e Vjenës

 

Duke vizituar Hotelet historik në Evropë nga Përmbledhje Trenit!

A jeni duke kërkuar për të vizituar disa nga hotelet më interesante historike në Evropë? Planifikoni udhëtimin tuaj nëpër qytetet e mëdha evropiane dhe librin e bileta treni për të merrni ju atje!

 

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japë një kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fhistoric-hotels-europe%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)