Okuma zamanı: 3 dakika
(Son olarak Güncelleme: 24/04/2020)

Kısa bir süre Manş Tüneli gibi birçok Eurostar Tüneli açıldı dediğimiz sonra 1994, o modern dünyanın yedi harikasından biri olarak adlandırılan oldu. Amerikan İnşaat Mühendisleri Derneği göre, Bu başlık kuyusu hak. Bu arasına Kanal Tüneli koymak mimari harikaları Empire State Building ve CN Tower gibi.

Eurostar Tüneli kesinlikle merak ve inşaatın büyük bir başarıdır. Ama neden o Avrupa için çok önemlidir? Ne etkisi oldu, ve hangi şehirler yolcuları bunu kullanarak ulaşabilir? Kanal Tünel önemi daha yakından bakalım:

 

Eurostar Tünel Tarihçesi

Map of the Construction of the Channel Tunnel

 

Manş Tüneli inşaatı başladı bile 1988, bu fikir yeni olduğu anlamına gelmez. Hatta Napolyon fikri çeviriyorlardı İngiltere ve Fransa bağlayan bir tünel üzerinden. Ondan önce, Fransız mühendis Albert Mathieu-Favier ilk böyle bir tünel önerdi 1802. Onun konsept yol boyunca yapay bir ada dahil, bir at değişen olarak istasyon. ancak, En planları Dünya Savaşı sonrasına kadar terk edildi.

İçinde 1987, İngiltere ve Fransa'nın parlamentoları nihayet Kanal Tüneli dikilmesine karar verdi. Bir hizmet tüneli olarak demiryolu trafiği için iki ve bir - Proje üç tünellerin inşaatı dahil. gelişme altı yıl sürdü, $7.2 milyar, onbir delme makineleri, ve 13,000 işçiler. Onun maliyeti bugünün eşdeğerdir $12 milyar.

Amsterdam Londra trenleri

Rotterdam Londra trenleri

Paris Londra trenleri

Londra Trains Brüksel

 

Manş Tüneli Gerçekler

Manş Tüneli olduğunu 31.35 Mil uzunluğunda, bir su altı bölümlü 23.5 mil. O ishal dünyanın en geniş denizaltı bölüm var 250 en düşük noktasında deniz yatağının altında ft. tünel bağlandığı İngiltere'de Folkestone Coquelles ile, Pas-de-Calais Fransa. Bu Dover Boğazı de Manş altından geçiyor.

Ne Manş Tüneli özel kılan Büyük Britanya ve Kıta Avrupa'nın tek bağlayıcı olmasıdır. Ve birlikte yüksek Hızlı trenler Bugün uygun, onun anakara Avrupa'ya İngiltere'den Seyahat etmenin en hızlı yollarından biri.

Kanal Tüneli Açılış Etkisi

London St. Pancras hall

 

Eurostar Tünel demiryolu yapımında çok büyük bir rol oynamıştır erişilebilir seyahati bir kere daha. Özellikle İngiltere'de takdir, o olmadan Avrupa'ya seyahat etmek mümkün kıldı olarak uçan. Bu gezginler seyahat maliyetlerini azaltmaya yardımcı olur, yanı sıra bunların karbon ayak izi olarak. Eurostar tren yayar tarafından Paris'e Londra'dan yolculuk olduğunu tahmin 90% daha az sera gazı uçağı almaktan daha emisyonları.

Manş Tüneli hakkında en iyi bölümü büyük olan bağlantısıdır Avrupa demiryolu ağları. bunu kullanarak, Eğer İngiltere'den en büyük Avrupa şehirlerine alabilirsiniz. Ve en neye İngiltere'nin büyük şehirleri ulaşmak da mümkündür unutmayalım Londra uçan olmadan. Bu bir uygun fiyatlı, Hızlı ve seyahat için güvenli bir yol.

Londra Brüksel trenleri

Londra Paris trenleri

Londra - Lyon Yüksek Hızlı Tren

Londra Amsterdam trenleri

 

 

Manş Tüneli sizi büyülüyor ise, aldığımız bir binmek içinden! gezi doğal olmayabilir, ama çekiciliğini onun rahatlığı yatıyor. size veya İngiltere'deki bir şehirden seyahat etmek gerekirse, Trenin bileti rezervasyonu bugün!

 

 

Blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?, Eğer fotoğraf ve metin alıp sadece ya Bu blog yazısı bir bağlantı ile bize kredi vermek, ya da burada tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fchannel-tunnel-europe%2F%3Flang%3Dtr- (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)