Czas czytania: 3 minuty
(Poprawiony: 24/04/2020)

Niedługo po Eurotunelu tyle nazywamy Eurostar Tunel otwarto w 1994, został nazwany jeden z siedmiu cudów współczesnego świata. Według American Society of Civil Engineers, które tytułowy zasłużone. To umieścić Eurotunelu wśród architektoniczne cuda jak Empire State Building i CN Tower.

Eurostar Tunel na pewno to cud i ogromny wyczyn budowy. Ale dlaczego jest tak ważne dla Europy? Jaki był jego wpływ, i które miasta mogą podróżujący osiągnąć stosując go? Rzućmy przyjrzeć znaczenia kanału nadgarstka:

 

Historia tunelu Eurostar

Map of the Construction of the Channel Tunnel

 

Mimo, że budowa rozpoczęła się w tunelu pod kanałem 1988, to nie znaczy, że pomysł był nowy. Nawet Napoleon bawił się z ideą łączący Anglię i Francję przez tunel. Przed nim, Francuski inżynier Albert Mathieu-Favier pierwszy zaproponował taki tunel 1802. Jego koncepcja zawarte sztuczną wyspę wzdłuż drogi, jako konia zmieniających stacja. Jednakże, Większość planów zrezygnowano dopiero po II wojnie światowej.

w 1987, parlamenty Wielkiej Brytanii i Francji w końcu zgodził się na budowę tunelu pod kanałem. Projekt obejmował budowę trzech tuneli - dwa dla ruchu kolejowego oraz jeden jako tunelu serwisowego. Rozwój trwało sześć lat, $7.2 miliard, jedenaście Maszyny wiertnicze, oraz 13,000 pracownicy. Jego koszt to równowartość dzisiejszych $12 miliard.

Pociągi Amsterdam do Londynu

Rotterdam Pociągi Londynie

Paryż Pociągi Londynie

Bruksela pociągów w Londynie

 

Channel Tunnel Fakty

Tunel Channel 31.35 mil długie, z podwodnej części 23.5 mila. Jest to najbardziej rozbudowana sekcja podmorskiego świata, który działa 250 ft poniżej dna morza w najniższym punkcie. Na łączy tunel Folkestone w Anglii z Coquelles, Pas-de-Calais w Francja. Biegnie pod kanałem La Manche w Cieśninie Dover.

Co sprawia, że ​​Channel Tunnel specjalny jest to, że jest to jedyny łącznik z Wielkiej Brytanii i Europy kontynentalnej. I z szybkich pociągów dostępny dzisiaj, jego jeden z najszybszych sposobów podróżowania z Wielkiej Brytanii do Europy kontynentalnej.

Wpływ otwarcia Eurotunelu

London St. Pancras hall

 

Eurostar Tunel odegrała ogromną rolę w tworzeniu kolej podróżować dostępny jeszcze raz. Są one szczególnie docenić go w Wielkiej Brytanii, jak to pozwoliło na podróż do Europy bez latający. Pomaga podróżujący zredukować koszty podróży, jak również ich dwutlenku węgla. Eurostar szacuje, że podróż z Londynu do Paryża przez emituje kolejowych 90% mniej gazów cieplarnianych emisje niż przy płaszczyznę.

Najlepsze strony o Eurotunelu jest jego połączenie z głównym Europejskie sieci kolejowych. Użyj tego, można dostać się do większości dużych miast europejskich z Wielkiej Brytanii. I nie zapominajmy, że to również możliwe, aby dotrzeć do głównych miast w Wielkiej Brytanii jak Londyn bez latania. Jest to przystępne, szybki i bezpieczny sposób podróżowania.

Pociągi Londyn do Brukseli

Pociągi Londyn do Paryża

Londyn - Lyon Highsped Train

Pociągi Londyn do Amsterdam

 

 

Jeśli fascynuje Cię Channel Tunnel, wziąć jazda przez to! Podróż może nie być scenic, ale jego odwołanie leży w jego wygody. Jeśli potrzebujesz do podróży do lub z miasta w Wielkiej Brytanii, zarezerwować bilety na pociąg dzisiaj!

 

 

Czy chcesz umieścić nasz wpis na blogu w swojej witrynie?, można wziąć nasze zdjęcia i tekst, i po prostu dać nam kredyt z linkiem do tego blogu, lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fchannel-tunnel-europe%2F%3Flang%3Dpl– (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)