Čas čítania: 3 minút
(Aktualizované: 24/04/2020)

Nedlho potom, čo Channel Tunnel toľko označujú za Eurostar tunel otvorený v roku 1994, to bolo nazvané jedným zo siedmich divov moderného sveta. Podľa Americkej spoločnosti stavebných inžinierov, tento titul bol zaslúžený. To dal tunel pod Lamanšským prielivom medzi architektonické zázraky ako Empire State Building a CN Tower.

Eurostar Tunel je určite zázrak a masívne výkon výstavby. Ale prečo je tak dôležité pre Európu? Aký bol jej vplyv, a ktoré mestá môžu cestujúci dostať pomocou ho? Poďme sa bližšie pozrieť na Channel Tunnel význame:

 

History Of The Eurostar tunela

Map of the Construction of the Channel Tunnel

 

Aj napriek tomu, že stavba tunela pod Lamanšským prielivom sa začal v 1988, to neznamená, že myšlienka bola nová. Dokonca aj Napoleon sa pohrával s myšlienkou, spájajúci Anglicku a Francúzsku tunelom. pred ním, Francúzsky inžinier Albert Mathieu-Favier najprv navrhoval taký tunel 1802. Jeho koncepcia zahrnuté umelý ostrov na ceste, ako jazda na zmenu stanica. Avšak, Väčšina plány boli opustené kým nie po druhej svetovej vojne.

In 1987, parlamenty Spojeného kráľovstva a Francúzska nakoniec súhlasil, že stavať tunel pod Lamanšským prielivom. Projekt zahŕňal výstavbu troch tunelov - dva pre železničnú dopravu a jeden ako servisný tunel. Vývoj trvalo šesť rokov, $7.2 miliardy, jedenásť Vyvrtávacie stroje, a 13,000 pracovníci. Jeho cena sa rovná dnešným $12 miliardy.

Amsterdam do Londýna Vlaky

Rotterdam do Londýna Vlaky

Paríža do Londýna Vlaky

V Bruselu do Londýna Vlaky

 

Eurotunel Fakty

Eurotunel je 31.35 míle dlhé, s podvodná časti 23.5 míľ. Je to najrozsiahlejšia podmorská časť vo svete, ktorý beží 250 ft pod morským dnom vo svojom najnižšom bode. Tieto spája tunelové Folkestone v Anglicku s Coquelles, Pas-de-Calais vo Francúzsko. To beží pod kanálom La Manche v prielive Dover.

Čo robí Channel Tunnel zvláštne je, že je to jediný konektor Veľkej Británie a kontinentálnej Európy. as vysokorýchlostné vlaky dnes k dispozícii, to je jeden z najrýchlejších spôsobov, ako cestujú z Veľkej Británie do kontinentálnej Európy.

Vplyv Otvorenie tunel pod Lamanšským prielivom

London St. Pancras hall

 

Eurostar Tunnel hrá obrovskú úlohu pri vytváraní železnici cestovať prístupné ešte raz. Oni ocenia predovšetkým to vo Veľkej Británii, ako to bolo možné cestovať do Európy bez lietanie. Pomáha cestujúci znížiť náklady na cestovanie, rovnako ako ich uhlíkovú stopu. Eurostar odhaduje, že cestujúci z Londýna do Paríža vlakom emituje 90% menej skleníkových plynov emisií než pri lietadlo.

Najlepšie časť o tuneli pod Lamanšským prielivom je jeho napojenie na hlavné Európskej železničnej siete. použitím, môžete dostať do väčšiny hlavných európskych miest z Veľkej Británie. A nezabudnime, že je tiež možné dosiahnuť vo Veľkej Británii veľkých mestách, ako Londýn bez lietania. Je to cenovo dostupné, rýchly a bezpečný spôsob, ako cestovať.

Londýn do Bruselu Vlaky

Londýna do Paríža Vlaky

Londýn do Lyonu Highsped Train

Londýn Amsterdam vlaky

 

 

Ak vás Channel Tunnel fascinuje, vziať a jazda skrz to! Cesta nemusí byť scénický, ale jeho odvolanie spočíva v jeho pohodlie. Ak potrebujete cestovať do alebo z mesta vo Veľkej Británii, rezervovať lístky na vlak dnes!

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok na svoju stránku?, môžete buď vziať svoje fotografie a text a len nám úver s odkazom na tomto blogu, alebo kliknete tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fchannel-tunnel-europe%2F%3Flang%3Dsk– (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)