Čas na čtení: 3 minut
(Aktualizováno: 24/04/2020)

Nedlouho poté, co Channel Tunnel tolik označují za Eurostar tunel otevřen v roce 1994, to bylo nazváno jedním ze sedmi divů moderního světa. Podle Americké společnosti stavebních inženýrů, tento titul byl zasloužený. To dal tunel pod Lamanšským průlivem mezi architektonické zázraky jako Empire State Building a CN Tower.

Eurostar Tunel je jistě zázrak a masivní výkon výstavby. Ale proč je tak důležité pro Evropu? Jaký byl její dopad, a které města mohou cestující dostat pomocí jej? Pojďme se blíže podívat na Channel Tunnel významu:

 

History Of The Eurostar tunelu

Map of the Construction of the Channel Tunnel

 

I přesto, že stavba tunelu pod Lamanšským průlivem byl zahájen v 1988, to neznamená, že myšlenka byla nová. Dokonce i Napoleon si pohrával s myšlenkou, spojující Anglii a Francii tunelem. Před ním, Francouzský inženýr Albert Mathieu-Favier nejprve navrhoval takový tunel 1802. Jeho koncepce zahrnuty umělý ostrov na cestě, jako jízda na změnu stanice. nicméně, Většina plány byly opuštěné dokud ne po druhé světové válce.

v 1987, parlamenty Spojeného království a Francie nakonec souhlasil, že stavět tunel pod Lamanšským průlivem. Projekt zahrnoval výstavbu tří tunelů - dva pro železniční dopravu a jeden jako servisní tunel. Vývoj trvalo šest let, $7.2 miliarda, jedenáct Vyvrtávací stroje, a 13,000 pracovníci. Jeho cena se rovná dnešním $12 miliarda.

Amsterdam do Londýna Vlaky

Rotterdam do Londýna Vlaky

Paříže do Londýna Vlaky

V Bruselu do Londýna Vlaky

 

Eurotunel Fakta

Eurotunel je 31.35 míle dlouhé, s podvodní části 23.5 mil. Je to nejrozsáhlejší podmořská část ve světě, který běží 250 ft pod mořským dnem ve svém nejnižším bodě. Tyto spojuje tunelové Folkestone v Anglii s Coquelles, Pas-de-Calais ve Francie. To běží pod kanálem La Manche v průlivu Dover.

Co dělá Channel Tunnel zvláštní je, že je to jediný konektor Velké Británie a kontinentální Evropy. as vysokorychlostní vlaky dnes k dispozici, své jeden z nejrychlejších způsobů, jak cestují z Velké Británie do kontinentální Evropy.

Dopad Otevření tunel pod Lamanšským průlivem

London St. Pancras hall

 

Eurostar Tunnel hraje obrovskou roli při vytváření železnici cestovat přístupné ještě jednou. Oni ocení především to ve Velké Británii, jak to bylo možné cestovat do Evropy bez létající. Pomáhá cestující snížit náklady na cestování, stejně jako jejich uhlíkovou stopu. Eurostar odhaduje, že cestující z Londýna do Paříže vlakem emituje 90% méně skleníkových plynů emisí než při letadlo.

Nejlepší na tunelu pod Lamanšským průlivem je jeho spojení s majorem evropské železniční sítě. Používat to, můžete dostat do většiny hlavních evropských měst z Velké Británie. A nezapomínejme, že je také možné dostat se do velkých britských měst, jako je Londýn bez létání. Je to cenově dostupné, rychlý a bezpečný způsob, jak cestovat.

Londýn do Bruselu Vlaky

Londýna do Paříže Vlaky

Londýn do Lyon Highsped Train

Londýn Amsterdam vlaky

 

 

Pokud vás Channel Tunnel fascinuje, vzít a jezdit přes to! Cesta nemusí být scénický, ale jeho odvolání spočívá v jeho pohodlí. Pokud potřebujete cestovat do nebo z města ve Velké Británii, rezervovat jízdenky na vlak dnes!

 

 

Chcete vložit náš blogový příspěvek na své stránky?, můžete buď vzít své fotografie a text a jen nám úvěr s odkazem na tomto blogu, nebo kliknete zde: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fchannel-tunnel-europe%2F%3Flang%3Dcs– (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)