Време на читање: 5 минути
(Последно освежено на: 08/10/2021)

Патувањето со воз може да биде една од најпознатите релаксирачки и пријатно начини да се заобиколи. Вие треба да знаете како да се направи најдоброто од вашето патување и да се паметни. Се добро организирани и знаејќи го она што е она што оди на долг пат кон правење на вашето патување со воз на нагласување на вашиот одмор или авантура. Фрлите поглед на овие Топ 10 Лесно Совети за железничка Возење Паметни. Бидете подготвени за вашето следно патување.

 

Врв 10 Лесно Совети за железничка Возење Паметни – СОВЕТ ONE: Купи Вашиот билет Во Advance

Врв 1 на почетокот 10 Лесно Совети за железничка Возење Паметни, Осигурајте се да планираат своето патување и купување на вашите билети однапред да бидете сигурни дека ќе го добиете на возовите сакате. Бидете сигурни да прашам за било промоции и попусти кои можат да бидат достапни за вас. Кој не го сака заштеда на некои пари! Вие ќе бидете во можност да спаси малку пари да се трошат за други делови на вашето патување.

Милан во Неапол возови

Фиренца во Неапол возови

Бари во Неапол возови

Рим до Неапол возови

 

Железничка станица Жена - Врв 10 Лесно Совети за железничка Возење Паметни
Една жена на железничка станица

СОВЕТ дВЕ: Чувајте го вашиот багаж

Најдобар Лесно Совети за воз е дека Вие не секогаш треба да се провери вашиот торби во и ако тие се со разумна големина, исто така можете да изберете да ги чувате на решетката над седиштето или да ги заглавите во триаголен простор помеѓу седиштата назад.. На овој начин ќе имаат вашиот кеси во близина на вас во сите времиња.

Месина во Палермо возови

Сиракуза во Палермо возови

Сицилија Палермо возови

Катанија во Палермо возови

 

Совет Три: Да биде Smart Со вашиот кеси

Ние не велиме дека секој возот има крадец подготвени да се нафрлат на првата шанса тие се, туку да биде на безбедна земја. Бидете внимателни кога станува збор за вашиот кеси. Да ги сочувате увид, наместо на крајот на возот автомобил. Ако имате ранец исто така можете да клип ремени да преградата за багаж да се екстра безбедно.

Милан во Торино возови

Езерото Комо во Торино возови

Џенова во Торино возови

Парма во Торино возови

 

 

Совет Четири: Најди ги вашите Сеат

Ако сте користеле нашите претходни Лесно Совети за Воз патуваат и имаат резервирано место сите што се подредени. Можете да се обратите директно на вашиот место. Ако не е, Вие сте добредојдени да се тврди било безрезервно седиште. Ако не постојат многу од овие достапни, проверете тагови резервацијата испратени над седиштата или врати купето. Етикетите се прикаже делот на патувањето дека седиштето е жолт. Тие исто така покажуваат, ако се добива надвор пред сопственикот, дури и добива на слободно можете да се земе дека седиште.

Милан во Венеција возови

Падова во Венеција возови

Болоња во Венеција возови

Рим во Венеција возови

 

Совет Пет: Користете железничка време мудро

Земете можност да го користат времето поминато на патување со воз за да се организира. Може да се планираат за следната дестинација. Користат ова време за да ја прочитате вашата водич, проверете насоки до Вашата следна дестинација. Оди во текот на вашите фотографии, организирате вашите ранец, проверете ја вашата врска или да ги завршат сите други задачи што треба да се додека имате време. Ако вашето патување не е веќе тоа исто така е убава можност да се земе во некои од место.

Аеродромот Лион до Ница со воз

Париз до Ница возови

Авињон во Ница возови

Марсеј во Ница возови

 

 

Совет Шест: Користете бањи во возот

За да заштедите и време и пари, обидете се да ги искористите овие лесни совети за воз и користете ги бањите во возот, наспроти користењето на оние на станицата. тоалети возот обично се наоѓа на крајот на Автомобили и често се многу почисти од тоалетите на станиците, како и да бидат слободни.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Венеција во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

Воз девојки преземање на слики - Врв 10 Лесно Совети за железничка Возење Паметни

СОВЕТ СЕДУМ: Разговарајте со локалното население и другите патници

Совет 7 надвор од нашата Топ 10 Лесно Совети за железничка Возење Паметни, Што подобар начин да се запознаат со град или земја од страна зборува за некои од неговите локалното население, или други патници, кои можеби биле на местото ви се случува? Тие ќе бидат во можност да ви кажам на криволичене на вашиот дестинација и да ве посоветува што да правам а што не да се направи. Обиди се со кршење на мразот со поставување на прашање, нудејќи слатко, или покажува нешто од вашиот роден град.

Милан да Levanto возови

Милан во Ла Специја возови

Сиена во Ла Специја возови

Сиена да Levanto возови

 

СОВЕТ ОСУМ: Пак снек

Патување е гладен работа и можеби ќе сакате да се спакувам нешто за грицкање, кога ќе се качат на возот. Можете да акции на вашата омилена храна во локален супермаркет или продавница за деликатеси или посетете ја винарска визба пред да се качи на возот; повеќе железнички станици да има најмалку еден од овие. На храна се нудат на возови често е ироничен и поскапи, освен ако не се плаќа за седиште на првата класа.

Цирих во Инсбрук возови

Салцбург во Инсбрук возови

Виена во Инсбрук возови

Келн во Инсбрук возови

 

СОВЕТ дЕВЕТ: Знаат каде да се симне

Знам кој станица е една од основните Лесно Совети за Воз патуваат. Кога ќе пристигнете во град, може да застанете на неколку приградски станици со знаци што го покажуваат името на вашата дестинација и името на соседството, но не хоп надвор додека не се постигне централната станица. Секогаш може да побара колеги патници или проверете ја вашата водич за понатамошна помош.

Хамбург во Копенхаген возови

Хановер во Копенхаген возови

Берлин во Копенхаген возови

 

СОВЕТ ДЕСЕТ: Секогаш се сеќавам на локалната железничка бонтон

Земете забелешка на тоа како другите патници во вашата кола се дејствува. Ако тие се тивки, бидете сигурни да го следат примерот. Мора да внимаваш за знаци дека може да укажуваат на тоа дека ви се седи во одредена тивка автомобил каде што луѓето доаѓаат да спијам или работа. Не е важно каде ви се седи, обидете се да не се најгласните лице во близина. Бидете сигурни дека нема да се одморат нозете на седиштето спроти вас премногу, освен ако немаш чевлите исклучување.

Ако се сеќавате овие Топ 10 Лесно Совети за железничка Возење Smart ние ви гарантира супер патување и севкупна големо искуство. Можете дури и да се исполнат некои нови жители и да се направи нови пријатели! Се е можно кога станува збор за патување обука. Откако сте совлада овие, а потоа се разгледа Бернина експрес и повеќе!

 

– Ако ви се допадна нашата пост на врвот 10 Лесно Совети за железничка Возење Паметни, се чувствуваат слободни да го споделат, добивме копчиња за споделување на само под овој блог пост.

 

Подготвени да ја преземат воз вози? Книга вашето место и не плаќаат никакви такси резервации во – www.saveatrain.com

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/top-10-easy-tips-for-train-riding-smart?lang=mk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / де да / FR / или es и на повеќе јазици.