Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 12/11/2021)

Trenat janë mënyra më e mirë për të udhëtuar në Itali, pavarësisht të sezonit. Megjithatë, ata të provojë të jetë më të sigurt dhe opsion më të rehatshme, sidomos gjatë dimrit. Winter tren udhëtimi në Itali nuk është vetëm i sigurt, por është gjithashtu shpejtë dhe efikas.

 

Linjat e trenit me shpejtësi të lartë të tilla si Trenitalia afat të drejtë deri në qendër të Italisë. Trenitalia quhet Frecciarossa, Frecciargento ose Frecciabianca në varësi të linjës. Trenat lidhin praktikisht çdo qytet ose qytet në Itali, ju shpie në qendër të çdo destinacion. E ndalesat kryesore janë Salerno - Napoli (Napoli) - Roma (Romën) - Florence (Firence) - Bologna - Milano (milan) - Torino (Torino). Roma në Venecia është një qetë 3 orë dhe 45-minuta udhëtim ndërsa një udhëtim nga Firence në Romë është një thjeshtë 1 orë dhe 32 minuta.

Sepse shpejtësia dhe komoditeti janë çelësi për Udhëtimet Dimërore me Tren në Itali, ju mund të vizitoni të gjitha të vendit destinacionet kryesore shpejt dhe të qetë. Këtu janë pesë qytete për të udhëtuar me tren për në Itali këtë dimër.

 

Venice Winter Train Travel in Italy

 

1. Napoli – është hapës ynë për Dimrit Trenit Travel në Itali

Napoli është ideal për ata që duan për të marrë larg nga të ftohtit. Është gjithmonë me diell në Napoli! Kur është fjala për festimet e Krishtlindjeve, Napoli shkëlqen mbi të gjitha qytetet e tjera në Itali. Ata kanë lindjes së Krishtit skena e Krishtlindjeve që do të marrë frymë tuaj larg. Ju do të shihni ato në të gjithë qytetin. Shumë do të pajtohen se më e bukur është në Via San Gregorio Armeno.

Milani për Trenat Napolit

Florence për Trenat Napolit

Bari për Trenat Napolit

Roma për Trenat Napolit

 

 

2. Toskana

Roma të Toscana është një rrugë e lartë në Winter Trenit Travel në Itali për shkak se ajo është një e shkurtër dhe një orë e gjysmë udhëtim me tren larg. Ju mund të filloni ditën tuaj në kryeqytetin e Italisë shijuar shitjet pushime dhe vizituar Muzetë e Vatikanit. nga mesditë, ju mund të hip në një tren dhe në më pak se dy orë, gjeni veten në piktoresk Toscana. të marrë një dip në termike Spas ujit në cap off ditën tuaj.

Milani për Trenat Siena

Florence për Trenat Siena

Perugia për Trenat Siena

Roma për Trenat Siena

 

3. Palermo

Nëse ju gjeni dimrit zymtë dhe e urrej ftohtë mot; pastaj tren udhëtimit në Palermo. Sicilia është shpëtuar tuaj nga të ftohtë veriore Europe si ajo ofron një atmosferë që ndihet më afër verë ose pranverë. Ju gjithashtu nuk mund të ndihmojnë por të bie në dashuri me tregjet e Krishtlindjeve të qytetit, skena Lindja e Krishtit, dhe mesjetare bukuri.

Messina për Trenat Palermo

Syracuse për Trenat Palermo

Sicili për Trenat Palermo

Catania për Trenat Palermo

 

4. Torino

Kreu deri në veri në qytetin e Torinos në qoftë se një të ftohtë ski largim është ideja juaj e fun dimrit. Torino është juaj Winter Train Travel në Itali portë për Alpet. Mos e humbisni Luci d'Artista. Është arti bashkëkohor vjetor ekspozitë që ndriçon qytetin me instalime spektakolare të lehta.

Milani për Trenat Torino

Liqeni i Como për Trenat Torino

Genoa për Trenat Torino

Parma për Trenat Torino

 

5. Venediku

Dimër në Venecia do të thotë të pastër, ajrit të freskët dhe më pak turma të shkëpusin ty nga bukurinë e saj. Shijoni një udhëtim me gondolë ose pini kafe katrori. Ka gjithmonë mundësinë e borës të lehta për të bërë përvojën tuaj Venice edhe më magjike.

Milani për Trenat Venecia

Padua për Trenat Venecia

Bologna për Trenat Venecia

Roma për Trenat Venecia

 

Winter Train Travel in Italy, no need for airplanes

 

Si për të blerë bileta për dimër Trenit Travel në Itali

Blerja e biletave paraprakisht e bën jetën tuaj më pak stresues. për trenat e distancave të gjata si Frecciarossa, Frecciargento, frecciabianca, shtrojë e rezervuar është e detyrueshme.

Blerja e një biletë personalisht në stacionin është gjithmonë një opsion. Megjithatë, të jenë të përgatitur për linjat e gjata dhe shqetësim, dhe çmimet më të larta. Në këtë ditë dhe moshë, kjo është bërë normë të rezervoj tuaj vende tren online. Kur vjen puna për të se sa larg që më parë ju mund të bleni biletat tuaja, përgjigja do të varet nga lloji i tren italiane.

Trenat e Frecce janë trenat me shpejtësi të lartë që të kandidojë në mes të qyteteve të mëdha të Italisë. Ti mundesh blerë biletat tuaja sa më shpejt si katër muaj para datës suaj të udhëtimit. kohët e fundit, Trenitalia njoftoi se do të rrisë horizontin e tij prenotim në 6 muaj para.

 

Libër vende tuaj paraprakisht, dhe ju do të gëzojnë edhe disa zbritje të konsiderueshme. Është e mirë për të blerë bileta tuaj në qoftë se ju jeni të sigurt për datat tuaja të udhëtimit si zbritur dhe Biletat Advance janë zakonisht jo-ndryshueshme dhe të pakthyeshme. Kontaktoni Ruaje një tren për çdo pyetje në udhëtimet e trenit dimrit në Itali.

 

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japë një kredi me një lidhje për këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fwinter-train-travel-italy%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)