Čas na čtení: 9 minut
(Aktualizováno: 29/10/2021)

Působivý v architektuře, s bohatou historií, v nejkrásnější města ve světě, a 10 nejznámější památky k návštěvě po železnici, které by měly být na vašem kbelík seznamu. Z Evropy do Číny, přes nejznámější berlínskou bránu, a do Zakázaného města, zde je krátký pohled na památky, které vás ohromí.

 

1. Eiffelova věž v Paříži

Je opravdu těžké nechat si ujít tento velkolepý orientační bod, 300 metrů vysoká železná věž. Ať už se procházíte v Le Marais, Naše paní, nebo latinská čtvrť, tato masivní ikona Paříže bude vždy na dohled.

Tak, pokud cestujete do Paříže poprvé, s největší pravděpodobností navštívíte Eiffelovu věž za denního světla a v noci, abyste viděli celý osvětlený Eiffelovu věž. Proto, měli byste být dobře připraveni na svou návštěvu a vědět, že nejlepší způsob, jak cestovat na Eiffelovu věž v Paříži, nebo kdekoli v Evropě.

Jak se dostat na Eiffelovu věž po železnici?

Nejlepší cesta k Eiffelově věži je vlakem. The veřejná doprava systém v Paříži je velmi efektivní a pohodlný. Cestování po okrajích a památkách je super snadné, a centrální poloha Eiffelovy věže ve městě znamená, že je dobře napojena na francouzskou železnici.

Champ de Mars / Tour Eiffel je nejbližší vlakové nádraží, a Eiffelova věž je spravedlivá 2 minut chůze od stanice. nicméně, výstup na stanici Trocadero nabídne magičtější výhled na věž a Seinu. Na Eiffelovu věž se můžete každých pár minut dostat linkou RER linky C., a jízdenka na metro pro jednu cestu je € 1.9.

Amsterdam do Paříže vlakem

Z Londýna do Paříže vlakem

Rotterdam do Paříže vlakem

Z Bruselu do Paříže vlakem

 

The Eiffel Tower in Paris at night

 

2. Nejznámější památky k návštěvě po železnici: Velká čínská zeď

Největší umělá památka na světě, převzala moc Velká čínská zeď 2000 let stavět. První stavba zdi začala počátkem 7. století, a později byly přidány další zdi k posílení a přeměně Velké čínské zdi na jednu z obrovských a ohromujících památek na světě.

Protože Velká čínská zeď je tak obrovská, můžete to obdivovat od mnoha místa po celé Číně, a může trvat až 175 dní, než to úplně překonáme. nicméně, nejlepším místem k obdivování Velké čínské zdi je Peking, předměstí Pekingu, a města jako Badaling. dospět k závěru,, Velká čínská zeď, historický význam, a design mimo tento svět z něj činí jeden z 10 nejznámější památky k návštěvě po železnici.

Jak se dostat k velké čínské zdi z Pekingu?

Měli byste cestovat do stanice Huoying metrem nebo jet linkou Airport Express. Poté z vlakového nádraží Huangtudian jeďte vlakem S2 na vlakové nádraží Badaling. Vstup do Velké zdi uvidíte 20 minut pěšky od vlakového nádraží.

 

Famous Landmark To Visit By Rail: The Great Wall Of China

 

3. Nejznámější památky k návštěvě po železnici: Sixtinská kaple Vatikán

Michelangelovy nádherné fresky byly po celé věky ohromujícími návštěvníky. Sixtinská kaple v Vatikán je nejlepší navštívit v pátek večer a v noci v létě, kdy je méně přeplněné. Největší umělecká díla na světě jsou přístupná prostřednictvím vatikánských muzeí, a nemusíte si rezervovat čas, abyste jej mohli zadat.

Sixtinská kaple je pojmenována po šestém papeži, kdo jej postavil v 15. století. Tím pádem, fresky zdobící strop v Sixtinské kapli zobrazují příběhy z knihy Genesis. V pozoruhodných tónech a barvách, fresky jsou dobře zachovalé, a obdivováním scén můžete snadno strávit celý den.

Jak se dostat do Sixtinské kaple z Říma?

Sixtinská kaple je ve Vatikánu, mimo Řím. proto, pokud jste na návštěvě z Milána, Florencie nebo jiná destinace v Evropě, nejprve byste měli vzít a vysokorychlostní vlak do Říma. Pak, jeďte vlakem z Roma Tiburtina do Roma St.. Stanice Pietro, a to je 14 minut chůze do Sixtinské kaple.

 

The Sistine Chapel Vatican City Top view

 

4. Karlův most Praha

Z Budapešti nebo Vídně, nikdy nebylo jednodušší cestovat na Karlův most z jakéhokoli místa v Evropě. To není překvapující, s ohledem na skutečnost, že Karlův most v Praze je jednou z nejznámějších památek, které je možné navštívit vlakem. Gotický kamenný most, sochy, centrální poloha mezi Malou Stranou a starým městem, jsou jen některé z důvodů její slávy.

Dále, Karlův most je jedním z nejkrásnějších a nejstarších mostů v Evropě. Proto, potkáte stovky turistů, kteří hledají to nejlepší Instagram obr místo na mostě. Ano, kdykoli během dne a roku, připojíte se k mnoha návštěvníkům v Praze a budete obdivovat jedno z nejznámějších míst na světě.

Jak se dostat na Karlův most po železnici?

Cestování vlakem v Evropě je velmi pohodlné a rychlé, takže můžete cestovat na Karlův most z kterékoli ze sousedních zemí. Z hlavního vlakového nádraží (V místním jazyce: Hlavni nadrazi), to je asi 13 minut metrem na Karlův most. Dalo by se tam dostat i pěšky, jedná se o 25 minut chůze od Karlova mostu od vlakového nádraží, ale méně doporučeno, pokud přijíždíte z Drážďan, Budapešť, nebo Zermatt.

Norimberk do Prahy vlakem

Mnichov do Prahy vlakem

Berlín do Prahy vlakem

Vídeň do Prahy vlakem

 

The landmark Charles Bridge, Prague

 

5. Nejznámější památky k návštěvě po železnici: Svatý. Basil's Cathedral Moscow

Jeden z nejvíce velkolepé čtverce ve světě, Rudé náměstí v Moskvě je domovem nejúžasnější katedrály. Svatý. Basilova katedrála je úžasná, s 6 kaple, krásně a umělecky malované v geometrických vzorech. Velkolepá katedrála je krásná ve fasádě a interiérech, s každou kaplí zdobenou rytinami a malbami.

Svatý. Basil's Cathedral je jednou z nejlepších ikon Moskvy a byla postavena jako symbol vítězství po porážce Hrozného Ivana, kazanský chán. Tím pádem, od té doby 1561 přitahuje každoročně miliony turistů na výhled 1 z nejúžasnějších památek v Rusku.

Jak se dostat do St.. Bazilova katedrála?

Katedrála svatého Basila je na Rudém náměstí, a můžete jet metrem ze stanice Leningradsky do Okhotného Ryadu. Pokud chcete vidět to nejlepší z Ruska, pak vysokorychlostní vlak ze St.. Petersburg je ideální způsob cestování.

 

Famous Landmark To Visit By Rail: St. Basil's Cathedral Moscow Russia

 

6. Palác Peterhof ve St. Petrohrad

Ruský Versailles nechal postavit Petr Veliký jako své venkovské panství. Na tvůj výlet do paláce Peterhof, navštívíte Lower Park, Horní zahrada, Mořský kanál, a dva malé paláce – Monplaisir a palác Marli. Petr Veliký na návštěvě ve Versailles v 70. letech 20. století a francouzské mistrovské dílo zrealizoval do jedné z nejznámějších památek Ruska v současnosti.

Carův palác je nejznámější pro fontány, Velké řeky, biblické sochy, a zahrady. Němci zničili tento nádherný palác ve druhé světové válce, ale úspěšně jej zrekonstruovali, aby se z něj stal UNESCO světové dědictví místo.

Jak se dostat do Peterhofu?

Palác Peterhof je jednou z hlavních pamětihodností ve městě St.. Petrohrad. Do Peterhofu můžete cestovat vlakem ze stanice Baltiskiy do stanice Noviy Peterhof.

 

Golden Landmark, The Peterhof Palace In St. Petersburg

 

7. Nejznámější památky k návštěvě po železnici: Koloseum v Římě

Koloseum je jedním ze sedmi divů moderního světa, proto, nejlepší je navštívit Koloseum s prohlídkou s průvodcem. v opačném případě, a celou bohatou historii této skvělé stavby pro vás bude ztraceno. Flaviánští císaři postavili toto mistrovské dílo jako amfiteátr, s myšlenkou ochrany davů před deštěm a větrem, na mysli.

Dnes můžete navštívit všechny úrovně Kolosea, nebo jej obdivujte z mnoha restaurací a kaváren v okolí. Dále, největší koloseum, jaké kdy bylo postaveno, se dnes používá jako místo konání koncertů živé hudby. Tady, uvidíte největší jména v hudebním světě, jako je Elton John.

Jak se dostat do Kolosea?

Do Kolosea se můžete dostat z obou letišť v Římě, vlakem. Z každého odjíždějí vlaky 15 minut na stanici Tiburtina, a poté metrem přímo na tuto italskou ikonu. Očividně, je velmi snadné se dostat do Kolosea z historického centra v Římě.

Milán do Říma vlakem

Florencie do Říma vlakem

Pisa do Říma vlakem

Neapol do Říma vlakem

 

Famous Landmark from above: The Colosseum in Roma

 

8. Nejznámější památky k návštěvě po železnici: Westminsterský palác v Londýně

Nejznámějším orientačním bodem v Anglii je Westminsterský palác a věž Big Ben. Westminsterský palác. Victoria Tower a nejznámější věž na světě, Big Ben, tvoří nejslavnější orientační bod v Anglii.

S výhledem na řeku Temži, s atrakcí London Eye poblíž, prostředí kolem Westminsterského paláce je skvělé. Pro úžasné panoramatické výhledy, navštěvujte London Eye po celý rok, protože vstup do Westminsteru je možný pouze v sobotu, během července a srpna.

Jak se dostat do Westminsterského paláce a Big Ben?

Jeďte po kruhové trubce do stanic Westminster nebo Trafalgar. Pokud přijíždíte z předměstí Londýna, kdekoli ve Velké Británii nebo Evropě, pak bude nejlepším způsobem cestování jihozápadní železnice.

Z Amsterdamu do Londýna vlakem

Paříž do Londýna vlakem

Z Berlína do Londýna vlakem

Brusel do Londýna vlakem

 

Westminster Palace, London UK

 

9. Zakázané město Čína

V srdci Pekingu, najdete vchod do největšího císařského paláce na světě. Větší než Peterhof, Louvre, Kreml, a Vatikán, palác Zakázaného města má 980 budovy paláce k prozkoumání. Na rozdíl od ostatních světových památek, tohle je celé dřevěné. S 25 V paláci v minulosti žili čínští císaři, Zakázané město je největším muzeem na světě.

Mimořádný orientační bod si své jméno vysloužil i dnes. To je způsobeno skutečností, že 40% paláce je stále zakázáno návštěvníkům. nicméně, stále můžete vidět celý komplex z kopce v parku Jingshan. Zakázané město možná nepatří k nejbarevnějším a krásné paláce v Evropě, ale je to nejvíce fascinující.

Jak se dostanu do Zakázaného města?

Šanghaj do Pekingu je o 5 hodiny vlakem, ale v Pekingu, můžete jet metrem do Zakázaného města.

 

 

10. Nejznámější památky k návštěvě po železnici: Braniborská brána v Berlíně

Braniborská brána je nejdůležitějším mezníkem v Berlíně, protože je to symbol železné opony a kdysi rozdělil Berlín. Bránu původně postavil pruský král Frederick William II, v 18. století. Tím pádem, nejlepší způsob, jak se dozvědět o historii za touto ikonou, krátce a při setkání s dalšími cestujícími, je procházka s průvodcem.

Odpoledne a o víkendech, Pariser Platz se stává scénou mnoha místních umělců a hudebníků. Můžete také být svědky toho, jak místní projíždějí bránou a jen sedí, chatování, čeká, až sluneční paprsky uvidí bránou.

Jak se dostanu k Braniborské bráně?

Nejpohodlnější způsob cestování k Braniborské bráně je pomocí linek S-Bahn, systém metra. Jeďte jakoukoli linkou, která vede na stanici Brandenburger Tor.

Na závěr, místo, historický význam, architektura, a velikost mnoha z těchto památek přitahuje každoročně miliony turistů. Jak stojíte před každým orientačním bodem, v Evropě, Rusko, nebo Čína, jednoduše budete ohromeni krásou a tvorbou každé jednotlivé stránky.

Z Frankfurtu do Berlína vlakem

Lipsko do Berlína vlakem

Hannover do Berlína vlakem

Hamburk do Berlína vlakem

 

Brandenburg Gate Berlin on a cloudy day

 

Tady v Uložit vlak, rádi vám s plánováním jednoho z nich pomůžeme 10 nejznámější památky světa po železnici.

 

 

Chcete na svůj web vložit náš blogový příspěvek „10 nejznámějších památek k návštěvě po železnici“? Můžete buď vzít naše fotografie a text a dej nám úvěr s odkazem na tento blog post. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcs%2Fmost-famous-landmarks-visit-rail%2F – (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)