Order A Train Ticket TANI

Postimi në blog

10 Këshilla Si të flemë në një tren

Koha e leximit: 6 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 13/11/2021)

3 orë ose 8 orë – Një udhëtim me tren është vendosja perfekte për një gjumë relaksues. Nëse zakonisht keni probleme të bini në gjumë në rrugë, tonë 10 këshilla se si të flini në një tren do t'ju bëjë të flini si një foshnjë. Nga gjërat thelbësore të udhëtimit me tren deri tek këshillat e brendshme në vendin më të mirë për ëndrrat e ëmbla në çdo tren, po fillojmë një udhëtim drejt ëndrrave të ëmbla!

transporti hekurudhor është mënyra më e ekologjikisht miqësore për të udhëtuar. Ky artikull është shkruar për të edukuar rreth Trenit Travel dhe është bërë nga Save një tren, Biletat më të lira të trenave në Evropë.

 

1. Këshilla Si të flemë në një tren: Sillni një batanije

Moti në trena ka tendencë të jetë djegës, dhe nëse keni një kohë të gjatë ose udhëtim natën me tren përpara, të jenë të përgatitur. Ju duhet të ndiheni plotësisht të relaksuar dhe të relaksoheni gjatë udhëtimit tuaj, dhe një batanije e lehtë mund të jetë përgjigjja e udhëtimit më tren me tren ndonjëherë.

Për të shmangur netët pa gjumë dhe dridhjet në udhëtimin tuaj nga parashikimi ose thjesht nga AC, gjithmonë duhet të paketoni një batanije. Pavarësisht nga sezoni jashtë, është gjithnjë afër dimrit në trena. Kështu që, sjellja e një batanije është një nga më të mirat tona 10 këshilla se si të flini në tren. Përqafimi nën batanije do t'ju dërgojë drejt e në ëndërr.

Lyon në Nice me një tren

Paris në Nice me një tren

Kanë për në Paris me një tren

Kanë për në Lyon me një tren

 

Tips How To Sleep On A Train: Bring A Blanket

 

2. Vendosni një listë dëgjimi relaksuese në Spotify

Meloditë qetësuese në veshët tuaj janë si një ninullë kur kabina është e zhurmshme ose e mbushur me njerëz. prandaj, duhet të përgatisni disa lista dëgjimi në Spotify për të siguruar që e vetmja gjë që dëgjoni është muzika. Në këtë mënyrë ju do të jeni të sigurt nga çdo gërhitje ose bisedë e pasagjerit pranë jush.

Dashuri natyra, zbutës listat e dëgjimit, ose meloditë nga artisti juaj i preferuar, janë opsionet më të mira të listës për dëgjim për një gjumë të mirë në një tren. Muzika është një nga 10 mënyrat më të mira për të rënë në gjumë në një tren, e shkurtër ose udhetim i gjate.

Amsterdami për në Londër me një tren

Paris në Londër me një tren

Berlin me Londër me një tren

Brukseli për në Londër me një tren

 

3. Këshilla Si të flemë në një tren: Sillni një jastëk të qafës së fryrë

Nuk ka asgjë më të keqe sesa të zgjohesh me një qafë të thartë dhe të ngurtë. prandaj, një jastëk i qafës inflatable është një udhëtim thelbësor për trenat. Kjo mënyrë, qafa juaj është e mbështetur, dhe do të zgjoheni nga gjumi i ëmbël, me nje buzeqeshje ne fytyre.

ndryshe, po rrezikoni të filloni një aventurë të re me një qafë të ngurtë, dhe asnjë mënyrë për të admiruar të gjitha vendet e reja dhe për të kapur pamjet më të mira.

Dusseldorf në Mynih me një tren

Dresden për në Mynih me një tren

Nuremberg në Mynih me një tren

Bon në Mynih me një tren

 

4. Sillni kufje

mirë, kufje ose kufje izoluese të zërit janë në çdo listë kontrolli udhëtimesh. Kufjet janë thelbësore për një udhëtim të shkëlqyeshëm me tren, dhe ato listat e dëgjimit Spotify për një udhëtim të mirë.

Nëse keni harruar kufjet tuaja në shtëpi ose në hotel, ka shumë dyqane në stacionin e trenit. Nga qendra dhe stacione treni të zënë në stacionet e vogla dhe të shtigjeve të rrahura, kufjet janë një mall që do të gjeni kudo.

Venecia në Bolonjë me një tren

Firence në Bolonjë me një tren

Roma në Bolonjë me një tren

Milano në Bolonjë me një tren

 

Bring Headphones for your train journey

 

5. Këshilla Si të flemë në një tren: Vishu rehat

Shtresat, pambuku, dhe rrobat prej pëlhure eko-miqësore janë të domosdoshme për udhëtimet me tren. imagjinoj 8 orë në një tren në një triko kruarje ose këmishë të hollë, një premtim për një natë pa gjumë dhe dhimbje koke në mëngjes.

Ju nuk mund të ndiheni rehat të vishni një pizhame në një tren, por trajnerët dhe një pullover janë rrobat e përsosura të gjumit të trenave. Veshja e qetë është një nga më të lartat 10 si të flesh në një tren, dhe keni udhëtimin më të mirë.

Frankfurt për në Berlin me një tren

Leipzig për në Berlin me një tren

Hanover për në Berlin me një tren

Hamburg për në Berlin me një tren

 

https://youtu.be/Bkzfm2R1_BI

 

6. Sillni një Maskë Gjumi

Një tjetër udhëtim thelbësor natyrisht është maska ​​përfundimtare e gjumit. Qëndro mbrapa, mbuloni sytë tuaj dhe mbani larg çdo dritë është gjithçka që ju nevojitet për një gjumë të mirë. Ashtë një fakt i njohur që nëse doni të bëni një gjumë të mirë, ju duhet të hiqni çdo shpërqendrues irritues, dhe hiqni veten nga çdo lloj drite.

Në rast se nuk jeni duke udhëtuar në një kabinë private, dhe nuk do të ketë kontroll mbi ndërprerësin e dritës, sigurohuni që të paketoni një maskë gjumi. Pastaj, nuk do të keni asgjë për t'u shqetësuar nëse pasagjeri pranë jush vendos të lexojë gjatë natës ose nëse drita në tren është shumë e ndritshme.

Amsterdami në Paris me një tren

Londër për në Paris me një tren

Roterdam për në Paris me një tren

Brukseli në Paris me një tren

 

7. Këshilla Si të flemë në një tren: Mbani Përkatësitë tuaja të Sigurta

Një çantë ose çantë e vogël mbi supe dhe poshtë shtresave është mënyra më e mirë për të mbajtur të sigurt përkatësinë tuaj. Sigurohuni që ka vend të mjaftueshëm për pasaportën tuaj, portofolin, i lëvizshëm, dhe çdo vegël tjetër që po planifikoni të sillni së bashku.

Në këtë mënyrë do të jeni në gjendje të keni një udhëtim të mirë dhe pa shqetësime me tren, sesa të flemë me njërin sy të hapur.

Milano në Venecia me një tren

Firence në Venecia me një tren

Bolonja për në Venecia me një tren

Treviso për në Venecia me një tren

 

Tips How to Sleep on A Train: Keep Your Belongings Safe

 

8. Rezervoni një vend në mes të karrocës

Vendi më i mirë për ëndrrat e ëmbla është mu në mes të karrocës. Arsyeja për këtë është se mesi është mjaft larg nga çdo hyrje, në rast se rrugës ka ndalesa. veç, do të jeni të sigurt dhe të shëndoshë larg banjës dhe çdo aromë.

Megjithatë, nëse jeni duke udhëtuar në një tren të fjetur, ka shumë të ngjarë që nuk do të përballeni me ndonjë sfidë. Kjo është për shkak të faktit, që trenat e gjumit janë trena A-B, pa ndalesa gjatë rrugës, dhe për këtë arsye, pa ndërprerje.

Milano në Romë me një tren

Firence në Romë me Një Tren

Pisa në Romë me një tren

Napoli në Romë me një tren

 

Book A Place In The Middle Of The Carriage

 

9. Vendos telefonin tuaj larg

Në ditët e sotme e gjithë bota është në telefonin tuaj celular. me aplikacione dhe lojëra të pafundme, sfida më e madhe është të dilni dhe të vendosni telefonin tuaj larg. Kjo është veçanërisht e vështirë kur jeni në një udhëtim në distancë të largët, në një tren, me ku nuk shkon.

Megjithatë, një nga këshillat tona kryesore për të fjetur në tren është të vendosni telefonin tuaj në çantë, apo edhe në mënyrën e fluturimit.

Milano në Napoli me një tren

Firence në Napoli me një tren

Venecia në Napoli me një tren

Pisa në Napoli me një tren

 

10. Këshilla Si të flemë në një tren: Sillni material leximi

Asgjë nuk e vë mendjen rehat se një histori e mirë, dhe është pikërisht ajo që ju nevojitet për një gjumë të shkëlqyeshëm në tren. Sjellja e revistës tuaj të preferuar, ose libër në një udhëtim me tren është një nga këshillat më të mira për të fjetur në tren.

Kur jeni duke lexuar mendja juaj udhëton në një hapësirë ​​tjetër, vendosjen, dhe të gjitha shqetësimet e ditës zhduken. Një lexim i shkëlqyeshëm është një ushtrim i shkëlqyeshëm relaksimi, duke hequr mendjen nga çdo detaj i përpiktë. Për një ose dy orë, largohesh, dhe kjo është e mjaftueshme për t'ju bërë të bini në gjumë dhe të ëndërroni larg.

Amsterdami në Bruges me një tren

Brukseli në Bruges me një tren

Antwerp në Bruges me një tren

Gent në Bruges me një tren

 

Bring Reading Material

 

këtu Ruaj një tren, ne do të jemi të lumtur t'ju ndihmojmë të planifikoni një udhëtim të paharrueshëm me tren, me vendet më të mira dhe tarifat më të mira për një gjumë të mrekullueshëm në tren.

 

 

A doni të vendosni në faqen tuaj në internet postimin tonë të blogut "10 Këshilla Si të Flini Në Tren"? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftips-how-sleep-on-train%2F%3Flang%3Dsq </s>avkanî- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)

Copyright © 2021 - Ruaj një tren, Amsterdami, Holandë
A mos i lënë pa një të pranishëm - Të marrë kuponat dhe lajme !